Data publikacji:

Prezent dla trzylatka. 12 ciekawych pomysłów

Autor: Justyna Mazur

Pierwszy raz ją spotkałam w upalną, sierpniową noc. Była niecierpliwa i żądna wrażeń, a po przyjściu zakomunikowała wszem i wobec, że OTO, PROSZĘ, jestem - możecie mnie podziwiać. I tak podziwiam już trzy lata. Dzięki, córko, że jesteś!

Niespostrzeżenie, choć przecież na moich oczach, zmieniła się z pulchnego bobasa w cudowną, rezolutną dziewczynkę, która niebawem zapuka do drzwi przedszkola. Jak na trzylatkę przystało, lubi mieć ostatnie słowo, najbardziej na świecie kocha czekoladę, a jak się złości, to z przytupem - i to wcale nie przenośnia ;-). Jednocześnie jest bardzo towarzyska i coraz częściej respektuje reguły.

Prezent dla 3-latka. Planszówki i gry

Dlatego na listę prezentów, która nie jest jeszcze zamknięta, na pewno trafi  jakaś fajna planszówka. W domu mamy już co prawda kilka gier, ale wszystkie należą do starszego brata - myślę, że czas kompletować zestaw dla młodej, która od jakiegoś czasu z chęcią przyłącza się do Chińczyka i z pewnością ucieszy się z własnego tytułu.  A jak to jeszcze będą słodkie, różowe jednorożce, to już w ogóle z radości odleci razem z nimi na chmurkę...Mocnym kandydatem do prezentu jest też "Mądry zamek" z serii Granna Smart. Mamy już Króliczka, który zachwycił nas prostotą i wykonaniem, czas na kolejny level. Myślę, że to zabawka warta każdych pieniędzy.

ZOBACZ KONIECZNIE: Króliczek Granna. Rewelacyjna gra logiczna dla maluchów (2+)

Granna Mądry Zamek; piękna, drewniana układanka logiczna z listą zadań do odtworzenia; od 81 zł

Prezent dla 3-latka. Książki

Choć jak była maluchem, nie czytaliśmy jej tak dużo, jak Dziedzicowi (czas przy dwójce dziwnie się kurczy), teraz domaga się bardzo często wspólnej lektury. I świetnie! Pucio powoli robi miejsce bardziej rozbudowanym fabułom, i choć mamy mnóstwo książek, zawsze z chęcią dokupuje nowe. Tym razem mam na oku trzy wyjątkowe pozycje - myślę, że będą idealne dla 3-latka

CZYTAJ: Pucio. Znacie gościa? Jeżeli nie, czas nadrobić zaległości!

Basia - wielka księga; mamy kilka książek o Basi i bardzo polecamy! Ciepłe, mądre historie w duchu rodzicielstwa bliskości; od 18 zł

Prezent dla 3-latka. Układanki

Dziedzic na 3. urodziny dostał magiczną walizkę z magnesami (na zdjęciu poniżej). Zabawka jest z nami do dziś, i bardzo chętnie zagląda do niej młoda, dlatego z całego serca polecam! Dla niej wybrałam coś podobnego - układankę magnetyczną z twarzami do odwzorowania. Myślę, że bardzo jej się spodoba. Warta uwagi jest też układanka z małymi kołkami, która świetnie ćwiczy nie tylko spostrzegawczość, ale i małą motorykę.

Viga, drewniana układanka magnetyczna; od 84 zł

A czym się bawią wasze 3-latki? Napiszcie koniecznie, co jest hitem, a co poszło w kąt po dwóch dniach