Data modyfikacji:

Prezent dla 9-latki

Dziewczynki w wieku 9 lat często mają już określone zainteresowania, które warto pomagać rozwijać. Z drugiej strony rolą dorosłych jest rozbudzanie w nich nowych pasji i ciekawości świata poprzez proponowanie nieznanych dotychczas aktywności, zabawek i książek. Propozycji w sklepach nie brakuje. Jaki prezent dla 9-latki będzie najbardziej udany?
Prezent dla 9 latki

Zabawki dla 9-letniej dziewczynki

Pierwsze lata szkoły to wciąż czas dobrej zabawy. Dziewczynki, które nie są jeszcze nastolatkami, ale już nie można o nich myśleć jako o małych dzieciach, nie bawią się często swoimi dawnymi zabawkami. W takim razie jaki prezent dla 9-latki warto wybrać, by trafić w jej gust?
Z pewnością sprawdzą się wszystkie modne zabawki, ponieważ zazwyczaj dla dziewczynek w tym wieku priorytetem jest, by czuć się częścią grupy. Warto dowiedzieć się, czy osoba, dla której kupujemy upominek, kolekcjonuje popularne laleczki lub figurki, ponieważ być może właśnie jedna z nich sprawi jej najwięcej przyjemności. A może nie ma któregoś z popularnych gadżetów, takich jak fidget toys?
Wśród bardziej rozwijających prezentów dla dziewczynki w wieku 9 lat warto wymienić ponadczasowe klocki LEGO lub klocki magnetyczne w formie kulek lub geometrycznych kształtów, które wciągają nawet dorosłych. Wartościowym upominkiem będzie również zestaw do budowania robotów lub inny zestaw edukacyjny. Jeśli dziewczynka jest ciekawa świata, przypadnie jej do gustu również mikroskop.

Kreatywny prezent dla 9-latki dziewczynki

Wszelkiego rodzaju zestawy kreatywne i materiały plastyczne to, z wielu powodów, jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla 9-latki. Dziewczynki w tym wieku nie zawsze chcą się bawić zabawkami, a potrzeba rozrywki jest u nich równie silna, jak u młodszych dzieci. Prace plastyczne relaksują, pozwalają zapomnieć o kłopotach, a także wyrazić emocje – są to sprawy niezbędne dla dobrostanu psychicznego najmłodszych, o który muszą zadbać dorośli.
Warto dowiedzieć się, czy dziewczynka, której chcemy kupić prezent, lubi rysować lub malować. Jeśli ma zdolności w tym kierunku, warto zainwestować w dobre farby lub kredki, w tym również pastele. Dobrym pomysłem będzie również zakup dostosowanej do wzrostu sztalugi oraz podobrazi, a najlepiej całego zestawu do malowania. Jest to bardzo fajny prezent dla 9-latki, ponieważ dzięki niemu będzie mogła poczuć się jak prawdziwa malarka.
Urozmaiceniem dla dziecka będą różnego rodzaju zestawy kreatywne. W tym wieku można już samodzielnie zrobić naprawdę wiele – wyszywać, kleić, wycinać, wydrapywać, szyć, tworzyć makramy i różnego rodzaju biżuterię. Pomysłów na pewno nie zabraknie, a każda z tych aktywności będzie niezwykle relaksująca i satysfakcjonująca.

Prezent dla aktywnej dziewczynki 9 lat

W dzisiejszych czasach dzieci trzeba często zachęcać do aktywności na zewnątrz. Bardzo istotną sprawą jest, żeby każdego dnia uprawiały sport, najlepiej na świeżym powietrzu. Ponadczasowym prezentem dla 9-latki będzie zawsze rower. Jeśli ma to być upominek od kilku osób, najlepiej zdecydować się na dobry model, który wytrzyma wiele, a dodatkowo nie zniechęci do jazdy. Odpowiednia wielkość roweru dla dziecka w tym wieku to 24 cali, czyli tak zwany „rower komunijny”. Powinien być lekki, dobrze wykonany i dostosowany do stylu jazdy – w typie miejskim lub górskim.
Fajny prezent dla 9-latka to również hulajnoga. Już od wielu lat panuje na nie moda, dlatego zazwyczaj każda dziewczynka marzy o własnej. Chociaż to rowerem można wybrać się na daleką wycieczkę, hulajnoga jest bardzo przydatna w mieście. Można ją z łatwością zabrać do autobusu, zostawić na chwilę lub zabierać na spacery z koleżankami.
Co jeszcze dla dziewczynki w wieku 9 lat, żeby zachęcić ją do zabawy na świeżym powietrzu? Niezmiennie atrakcyjne są: rolki, skakanki, guma do skakania, zestawy do badmintona, a także piłki do gry. Jeśli obdarowywana osoba umie pływać, przydatne mogą okazać się też gadżety na basen.

Książki i gry na prezent dla 9-letniej dziewczynki

Jeśli istnieje idealny prezent dla 9-latki, z pewnością są to gry planszowe. Potrzeby społeczne są w tym wieku bardzo silnie rozwinięte, dla dziecka istotni są zarówno rówieśnicy, jak i rodzina. Gry planszowe łączą i pozwalają spędzić miło wspólny czas. Jest to bezcenna korzyść. Dodatkowo zapewniają one doskonałą rozrywkę, dzięki czemu dzieci i młodzież mniej czasu spędzają przed monitorami. Wśród gier z łatwością można znaleźć idealnie dopasowane do zainteresowań i potrzeb. Mogą to być tytuły pełne akcji i silnych wrażeń, spokojne rozgrywki, w których liczy się myślenie logiczne lub strategia, a także wesołe pozycje, przy których wszyscy będą się świetnie bawić.
Chociaż mówi się o tym, że ludzie czytają coraz mniej, w wielu przypadkach to właśnie książki są najlepszymi prezentami dla 9-letniej dziewczynki. Być może to za sprawą tak wielu ciekawych propozycji dla dzieci, które wystarczy umiejętnie podsunąć najmłodszym, by uczynić z nich wielbicieli literatury. Jedno jest pewne – małych miłośniczek książek nie brakuje. Tytuły najlepiej dobierać zgodnie z zainteresowaniami. Wśród poważniejszych pozycji dobrym prezentem dla 9-latki będą książki dotyczące dojrzewania, a także popularnonaukowe, objaśniające świat. Warto także podsuwać propozycje dotyczące emocji. Jeśli upominek jest przeznaczony dla osoby żądnej wrażeń, sprawdzi się z pewnością literatura detektywistyczna dla dzieci lub książki typowo przygodowe, zarówno klasyczne, jak i nowe. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszą się również wesołe tytuły, dotyczące szkolnego życia, które pozwalają utożsamiać się z bohaterami i wraz z nimi przeżywać przygody.
Autor: Natalia Dymarczyk