Data publikacji:

Jaki prezent dla półrocznego dziecka wybrać?

Bez względu na to, czy bezlitośnie ząbkuje, czy też owija swoje małe palce wokół wszystkiego, co znajduje się w zasięgu wzroku - półroczne dziecko jest już bardzo ciekawym świata stworzeniem. Potrafi turlać się, pełzać i okazywać ciekawość prawie każdemu przedmiotowi wokół siebie. Teraz, gdy dziecko może chwytać i trzymać różne rzeczy oraz uderzać nimi razem, możesz dać mu zabawki, które „robią” więcej. Szczególnie pokocha zabawki, które obracają się, poruszają lub hałasują, gdy są dotykane i naciskane (lub uderzane). Zastanawiasz się, jaki prezent dla półrocznego dziecka wybrać? Aby ci pomóc, stworzyliśmy listę najlepszych prezentów - od grzechotek do raczkującego misia - aby zadowolić twojego ulubionego niemowlaka!
prezent dla półrocznego dziecka

Prezent dla półrocznego dziecka:

  1. Zabawki kontrastowe - rozwój wzroku i mózgu
  2. Zabawki do nauki raczkowania - wspierają aktywność ruchową
  3. Grzechotki i piłki sensoryczne - zabawa na długie godziny

Zabawki kontrastowe - rozwój wzroku i mózgu

Nie wiesz, co na prezent dla półrocznego dziecka będzie najlepsze? W ostatnim razie zabawki kontrastowe cieszą się dużą popularnością wśród zabawek dla maluchów. Pozytywnie wpływają na rozwój wzroku i mózgu, dlatego dobrze sprawdzą się na prezent dla półrocznego dziecka. Niemowlę ma słabą ostrość wzroku i stopniowo poznaje kolory i kształty. Mocne, kontrastowe kolory wzbudzają duże zainteresowanie niemowlęcia i skupiają jego uwagę przez długi czas.

Baby Senses, Kostka Sensoryczna Sensuś Kontrastowa

Ten królik stanie się przyjacielem każdego dziecka! Został uszyty z tkanin w czarno-biało-czerwonych kolorach, które skupiają wzrok maluszka i pobudzają jego umysł. Dziecko może łapać i targać długie uszy, a także bawić się pętelkami znajdującymi się po bokach zabawki. Królik wykonany jest z miękkich i bezpiecznych materiałów, co zapewnia bezpieczeństwo podczas zabawy.

Czuczu Co Widzę? Książeczka Kontrastowa

Tą książeczką dziecko może bawić się samo lub oglądać ją z rodzicami. Każda strona posiada proste, kontrastowe ilustracje z wyraźnymi barwami, konturami i wzorami. Świetnie sprawdzi się, gdy dziecko nie jest jeszcze przekonane do leżenia na brzuszku - wystarczy ustawić otwartą książeczkę w zasięgu jego wzroku, gdy leży na brzuchu.

Canpol Babies, Duże lusterko kontrastowe

Lusterko wykonane z miękkiego materiału w kontrastujących barwach to prosta, ale ciekawa dla dziecka zabawka. Można postawić je na podłodze przed maluszkiem lub zawiesić przy macie sensorycznej lub ramie łóżeczka. Różne faktury materiałów i elementy dźwiękowe wspierają rozwój na wielu płaszczyznach. Lusterko wykonane jest z bezpiecznych materiałów i nie zniekształca obrazu, a różnorodne faktury zajmują dziecko.

Zabawki do nauki raczkowania - wspierają aktywność ruchową

Raczkowanie to umiejętność, którą dziecko rozwija się w wieku 7-10 miesięcy. Te zabawki to praktyczny prezent dla półrocznego dziecka, które zaczyna poruszać się na brzuszku lub zaczyna wstawać na czworakach. Są kolorowe, wydają dźwięki i ruszają się, zapraszając dziecko do wspólnej zabawy. Każdy produkt, który zachęca dziecko do zabawy na brzuszku i podążania za nim, pomaga w nauce raczkowania!

Vtech, Raczkujący Miś Tuptuś, zabawka edukacyjna

Miś Tuptuś nie tylko potrafi raczkować i śpiewać, ale zna nawet nazwy kolorów i kształtów! Niedźwiadek wydaje 50 różnych dźwięków - piosenek, melodii i zwrotów, które angażują dziecko do zabawy. Obrazki na jego spodenkach uczą dziecko kolorów i kształtów. Po wciśnięciu guziczków na spodenkach miś zacznie wydawać dźwięki, migać światełkami i iść do przodu. Dziecko musi go dogonić i klepnąć w przycisk o kształcie serduszka. Tuptuś zachęca malucha do ruchu i sprawia, że dziecko chce się przemieszczać do niego wszelkimi możliwymi sposobami.

Skip Hop, Explore and More, zabawka do raczkowania

Ta interaktywna pszczółka siedząca na chmurce zna aż trzy różne zabawy, w które chce pobawić się z dzieckiem! Dzieci, które nie potrafią jeszcze raczkować, mogą bawić się nią jak grzechotką. Posiada kolorowe koraliki i gumowe elementy, które dziecko może gryźć, masując przy tym dziąsła. Pszczółka potrafi jeździć w kółko, a także poruszać się bez żadnego określonego schematu. Zabawka posiada czujnik, dzięki któremu omija napotykane przeszkody.

Fisher-Price, Kolorowe zwierzątka Jeż lusterko do raczkowania

Ruchomy jeżyk rozwija i wzmacnia umiejętności motoryczne dziecka. Wystarczy delikatnie go popchnąć, aby pojechał do przodu i grzechotał koralikami w kółkach. Posiada kręciołek i kółeczka na drążku, którymi może poruszać dziecko. Dodatkowo na jeżyku znajduje się lusterko, w którym maluszek może się zobaczyć. Jeżdżący jeżyk pomaga rozwijać zmysł wzroku, słuchu i dotyku.

Grzechotki i piłki sensoryczne - zabawa na długie godziny

Piłeczki sensoryczne świetnie sprawdzą się dla dzieci, które mają wzmożone napięcie mięśniowe, czyli np. zaciskają dłonie. Dzięki nim dziecko będzie miało okazję otwierać rączki. Piłeczki nadają się do toczenia, gryzienia, ściskania i rzucania.

Fisher-Price Piłeczki Pięć Zmysłów FXC32

Ta zabawka zadowoli każdego malucha! W zestawie znajdziemy pięć piłeczek, z których każda dba o rozwój różnych zmysłów dziecka. Dźwięk dzwoneczka, gryzak, grzechotka, puchata kuleczka, zapach wanilii i lusterko to tylko niektóre z jedenastu odkryć sensorycznych, które zaangażują dziecko w poznawanie otaczającego go świata!

Euro Trade, Bambam Gryzak Sensoryczny

Nie wiesz, co na prezent dla półrocznego dziecka, które właśnie wchodzi w etap ząbkowania? Ten gryzak sensoryczny na pewno będzie strzałem w dziesiątkę! Jego miękkie wypustki w nieregularnych kształtach przyniosą ulgę bolącym dziąsłom dziecka, ćwicząc przy tym jego zdolności manualne. Jest bezpieczny do gryzienia i trzymania w buzi, a jego różnorodna kolorystyka zaciekawi dziecko.

Hencz Toys, Piłeczki Sensoryczne Zestaw 5 szt.

Piłeczki o różnej fakturze pobudzają receptory czuciowe dziecka, a także rozwijają jego koordynację ruchową. Mogą służyć nie tylko do trzymania, ściskania lub gryzienia - rodzic może wykonywać też nimi delikatny masaż, który rozluźni mięśnie dziecka. Ciekawe kolory skupią jego wzrok, a różne wypustki i wgłębienia świetnie sprawdzą się jako gryzak na swędzące dziąsła.
Autorka: Patrycja Hendzel