Data modyfikacji:

Jaki prezent na mikołajki do 40 zł?

Wymiana prezentów mikołajkowych w szkole jest bardzo sympatycznym zwyczajem. Nawet niedrogie upominki mogą sprawić wiele radości, zwłaszcza gdy są niespodzianką. Jaki prezent na mikołajki do 40 zł wybrać dla kolegi lub koleżanki ze szkoły? Zadanie będzie łatwe, jeśli wylosowana osoba ma charakterystyczne zainteresowania. Na szczęście istnieją też drobne upominki, które z dużym prawdopodobieństwem trafią w gust każdego dziecka. Jakie prezenty na mikołajki do 40 zł będą najbardziej trafione?
jaki prezent na mikołajki do 40 zł

Klocki LEGO – prezent na mikołajki do 40 zł, który spodoba się każdemu

Klocków LEGO nie trzeba nikomu przedstawiać. To idealny prezent na mikołajki do 40 zł dla dzieci w każdym wieku. W tej cenie można kupić ciekawe zestawy o różnej tematyce, uzupełniające kolekcję, którą większość dzieci ma w swoim domu.
Wśród dziewczynek z młodszych klas popularna jest zwłaszcza seria LEGO Friends, natomiast chłopcy najczęściej lubią LEGO Minecraft lub Ninjago. Jeśli nie lubisz takich podziałów, w sklepach znajdziesz też bardzo udane zestawy z serii LEGO Creator, w tym także z motywem samego Mikołaja!

Zestawy kreatywne – udane prezenty na mikołajki do 40 zł dla dziewczyn i chłopaków

Rozwijające zdolności manualne i cierpliwość zabawki plastyczne są bardzo lubiane przez dzieci i młodzież w różnym wieku. Ich ceny zaczynają się już od kilku złotych, więc bardzo łatwo znaleźć udany i porządny prezent na mikołajki z tej kategorii do 40 zł.
Zabawki kreatywne cieszą się tak dużym powodzeniem, ponieważ pozwalają wyrazić się poprzez tworzenie czegoś własnymi rękami, a na koniec poczuć ogromną satysfakcję, kiedy efekt jest zadowalający.
Jakimi zestawami warto się zainteresować? Właściwie wszystkie są godne uwagi, o ile tylko są dobrze wykonane. Wycinanie, przyklejanie, szycie, wydrapywanie, lepienie, malowanie czy dekorowanie – każda z tych czynności będzie źródłem wielkiej przyjemności.

Gra planszowa – dobry prezent na długie zimowe wieczory

Jaki prezent na mikołajki do 40 zł będzie najbardziej uniwersalny? Jeśli trudno jednoznacznie określić, czym interesuje się wylosowana w szkole osoba, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że udanym prezentem okaże się gra. Długie zimowe wieczory, przerwa świąteczna, a później ferie – czy nie brzmi to jak idealny czas na oddanie się wraz z rodziną ciekawym rozgrywkom?
Wybór zależy przede wszystkim od wieku obdarowywanego. Tytuły, którymi warto się zainteresować, to na przykład:
 • Pędzące Żółwie (Egmont) 5+
 • Dobble (Rebel) 6+
 •  Kalambury (Alexander) 7+
 • Emocje (Kukuryku) 7+
 • Lokomotywa (2 Pionki) 8+
 • Pan tu nie stał! (Egmont) 10+
 • Podejrzani (Lucrum Games) 13+
 • Puzzle – prezent na mikołajki do 40 zł dla cierpliwych

  Puzzle nie są lubiane przez każdego, dlatego warto przemyśleć, jaki temperament ma osoba, która miałaby je otrzymać. Jeśli lubi spokojne aktywności – bingo, idealny prezent na mikołajki do 40 zł gotowy! W tej cenie można już kupić ładne i porządne układanki, które wytrzymają intensywne użytkowanie.
  W sklepach znajdziesz puzzle z przeróżnymi motywami, co jest dodatkowym plusem takiego upominku. Osoba, która lubi zwierzęta, konkretną bajkę czy samochody, z pewnością ucieszy się z układanki dopasowanej do swoich zainteresowań. Ze względu na różne poziomy trudności łatwo też trafić w aktualne możliwości miłośnika puzzli.

  Ciastolina Play-Doh – zabawka, która nigdy się nie nudzi

  Jaki prezent na mikołajki klasowe do 40 zł kupić w pierwszych latach szkoły? Idealne będą zestawy z ponadczasową ciastoliną Play-Doh, którymi można bawić się bez końca. Ugniatanie, krojenie i precyzyjne lepienie samodzielnie wymyślonych tworów pobudza wyobraźnię i jest niezwykle absorbujące.
  Zabawa zestawami Play-Doh to udany przepis na dobrą rozrywkę, która podoba się wszystkim młodszym dzieciom od okresu żłobkowego do pierwszych klas szkoły podstawowej. Im starsze dziecko, tym bardziej szczegółowe postacie, zwierzęta i przedmioty będzie w stanie ulepić.

  Elektronika i akcesoria – prezent na mikołajki klasowe do 40 zł dla starszych dzieci i młodzieży

  Zastanawiasz się, jakie prezenty na mikołajki do 40 zł najbardziej ucieszą starsze dzieci i młodzież? Kiedy powoli wyrasta się z typowych zabawek, przychodzi etap, kiedy na pierwszy plan wysuwa się elektronika i różnego typu gadżety. Jest to wyraźnie widoczne zwłaszcza u chłopców, ale oczywiście nie tylko. Czy warto postawić na tego typu prezent? Pamiętaj, że zadaniem upominku jest sprawienie przyjemności, więc dlaczego nie?
  Jaki prezent z kategorii elektronika warto rozważyć?
 • Powerbank. W czasach, gdy wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telefonu, powerbank będzie bardzo praktycznym prezentem na mikołajki. Do 40 zł bez problemu znajdziesz dobrze działające i estetyczne urządzenie.
 • Słuchawki. Do seriali, muzyki lub audiobooków – słuchawki przydają się zawsze i wszędzie. Dzięki nim można oddać się ulubionym aktywnościom, nie przeszkadzając domownikom czy współpasażerom w autobusie. Kupując upominek, możesz przebierać wśród ciekawych wzorów i kolorów.
 • Etui na telefon. Ukochany telefon warto chronić, zwłaszcza że zapewne nie jest to tanie urządzenie. Duży wybór pokrowców zabezpieczających smartfon sprawia, że są one również sposobem na wyrażenie swojej indywidualności, co ma duże znaczenie dla młodych ludzi.
 • Głośnik bezprzewodowy. Przydatny zarówno w domu, jak i poza nim. Sprawdzi się przy wspólnym słuchaniu muzyki z przyjaciółmi lub podczas zabawy we własnym pokoju. Młodzi ludzie je uwielbiają, dlatego taki prezent ma sporą szansę okazać się strzałem w dziesiątkę.
 • Jak widzisz, wybór prezentu na mikołajki do 40 zł wcale nie musi być trudny. Najważniejsze, żeby znaleźć sposób na sprawienie drobnej przyjemności, a element niespodzianki tylko dodaje upominkowi uroku.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Natalia Dymarczyk
  Natalia Dymarczyk

  Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym