Data publikacji:

Profesjonalna sesja fotograficzna. 4 powody, dla których warto!

Autor: Justyna Mazur

Kiedy stoisz przed dylematem - wydać kilkaset złotych, czy nie wydać, rozum często podpowiada jedno, a serce - drugie. Dziś o tym, jak przekonać rozum.

To ciężka decyzja - wiem, bo sama swego czasu ją podejmowałam. Czy naprawdę profesjonalne zdjęcia są aż tyle warte? A może lepiej poprosić wujka Staszka, by cyknął kilka fajnych fot, a zaoszczędzone pieniądze wydać na waciki? Uff, dobrze, że takie dylematy pojawiają się tylko za pierwszym razem!

Po pierwsze - bo w zalewie tandety warto mieć coś pięknego

Nie oszukujmy się - wujek Staszek, o ile nie jest profesjonalnym fotografem - nie zrobi tego dobrze. Nie zrobi nawet choćby stanął na rzęsach. I nie ma znaczenia, że zapłacił za aparat 10000 zł, bo to nie aparat robi zdjęcia. Amatorskich ujęć każdy ma dzisiaj na pęczki, bo pstrykają wszyscy i wszędzie. Profesjonalnych - takimi, których bez wstydu można pokazać albo powiesić na ścianach - już zdecydowanie mniej.

Po drugie - bo wujek Staszek nie zna się na dzieciach. I na świetle

Ciągle zastanawiasz się nad wujkiem? A czy wujek ogarnie płaczące dziecko i będzie potrafił je rozbawić, a nie tylko postawić przed obiektywem z komendą "uśmiech"? A czy wujek nie spanikuje, gdy ustali Was pięknie wystylizowanych, a tu nagle - bach! - słońce wyjdzie zza krzaka i nie będzie chciało zajść? A czy wujek będzie miał ze sobą zapasowy sprzęt, gdy podstawowy - a to zdarza się wcale nie rzadko - szlag trafi? A spódniczki tiulowe dla małych dam, albo czapkę pilotkę dla miłośników samolotów? No właśnie.

Po trzecie - bo to se ne vrati

Jakkolwiek banalnie to zabrzmi - dzieci rosną w nieodgadnionym dla dorosłych tempie. Najpierw wydaje Ci się, że nigdy nie prześpisz już nocy w jednym kawałku i do końca życia będziesz zmieniał pieluchy, a później - pstryk! - i zamiast niemowlaka masz przed sobą wygadanego przedszkolaka. Kiedy to to urosło? Warto w kadrze zatrzymać niepowtarzalny czas - pierwszych, nieporadnych kroków, uśmiechów, nieposkromionej radości.

Po czwarte - bo fotograf uchwyci najpiękniejszą wersję Ciebie

No dobra, skoro nie przekonują Was trzy pierwsze argumenty, przed tym skapitulujecie! Sesja to fantastyczne przeżycie dla całej rodziny  - przez chwilę można poczuć się jak na wybiegu w Paryżu. Mejkapy, fryzury, fajne ciuchy...Trema jest, wiadomo, ale warto się przełamać, bo efekty najczęściej przekraczają nasze najśmielsze oczekiwania. Oglądasz sobie później te zdjęcia i myślisz: "WOW, serio mam taki piękny prawy profil?" Ano masz! Tylko daj profesjonaliście szansę, by Ci to pokazał!

Ciągle nie przekonani? To dzwońcie do Stacha. Albo nie, na koniec zobaczcie jeszcze dwa zdjęcia.

Rzeczywistość naszym okiem 

Rzeczywistość okiem fotografa

Ja wybieram wersję nr dwa, a Wy?