Data publikacji:

Jaki projektor dla dzieci wybrać? Polecane produkty

Kto z nas nie pragnie dodać szczypty magii do szarej codzienności? Gdy zapada zmierzch, każde dziecko marzy, by stało się coś, co je oczaruje. Projektor dla dzieci wyczaruje więc gwiazdy, galaktyki czy najpiękniejsze bajki na ścianie dziecięcego pokoju. Jaki projektor dla dzieci wybrać? Przedstawiamy rodzaje projektorów i ich funkcje.
projektor dla dzieci

Projektor dla dzieci – czy projektor sprawdza się jako lampka nocna?

Niekiedy dzieci protestują, gdy rodzic chce zgasić światło. I to nie dlatego, że chcą się jeszcze bawić, a z powodu… obawy przed ciemnością. Projektor, który rzuca piękne cienie, pomaga oswoić przyciemnioną aurę pokoju. Dzieci chętnie obserwują różne kształty i łatwiej im pogodzić się z faktem, że przyszła noc i nie używamy już w domu światła centralnego ani jasnych lampek.
Projektor może być używany jako zamiennik lampki nocnej, jednak przy nim nie poczytamy dziecku wieczorem książki. Wszelkie czynności pielęgnacyjne (np. kremowanie ciała czy obcinanie paznokci) również mogą być utrudnione, ponieważ w pokoju może być wtedy za ciemno dla opiekuna. Warto więc rozważyć osobną lampkę nocną, która jest wyznacznikiem nastania wieczoru. Projektor natomiast może służyć jako uprzyjemnienie momentu, gdy dziecko już musi pożegnać się ze światłem dziennym i rzeczywiście ułożyć się do snu.

Projektor dla niemowlaka – czy projektor do łóżeczka to dobry pomysł?

Projektor dla niemowlaka to urządzenie mocowane do łóżeczka niemowlęcego. Projektor do łóżeczka to połączenie klasycznej karuzeli z zaletami projektora. Dziecko jest zainteresowane przymocowanymi maskotkami. Obserwuje bacznie wszelkie dodatki przymocowane do karuzeli. Projektor rzuca także delikatne światło, wyświetla gwiazdki bądź kolorowe kropeczki. Dostępne jest również urządzenie wielofunkcyjne, czyli projektor dla dzieci z kołysankami. Uspokajające melodie pomogą w ułożeniu do snu malucha.
Pamiętajmy, że projektor karuzela to dobry pomysł na zabawkę dla malucha, jednak w nocy, gdy niemowlę już smacznie śpi, wyłączmy światła. Udowodniono, że ciemność w porze snu ma wpływ na głęboki i zdrowy sen. Projektor dla niemowlaka jest zatem pięknym dodatkiem, gdy nadchodzi wieczór i chcemy wprowadzić dziecko w spokojny nastrój.

Miś z projektorem – czy przyda się niemowlakowi?

Kolejnym magicznym przedmiotem dla najmłodszych jest miś z projektorem. To taka znana modyfikacja misia z melodiami i przyjemnym dla ucha szumem. Wiele niemowląt reaguje na takie misie bardzo pozytywnie, bo przypominają dziecku odgłosy z czasu, gdy jeszcze były w brzuchu mamy. Dodatkowo misie z projektorem wyświetlają różne efekty na ścianie, co może wywołać zainteresowanie malucha.
Warto wspomnieć, że misie z projektorem są zaprojektowane z myślą o najmłodszych, więc są zaprojektowane tak, by nie stanowić żadnego zagrożenia dla maluchów. Nie posiadają one wystających części, a ich oznaczenie fabryczne to 0+. Zawsze jednak warto się upewnić, by można było spokojnie używać tego misia. Miś jest przytulanką, lampką i radyjkiem w jednym.
Projektor dla niemowląt w formie misia to dobry pomysł na prezent dla małego dziecka na pierwsze odwiedziny, chrzciny czy inne uroczyste okazje.

Projektor latarka – co to takiego?

Kolejny projektor dziecięcy to zabawka, która zostanie zapamiętana na lata. Projektor do pokoju dziecka w formie latarki posiada wymienne kasetki z krótkimi bajkami rysunkowymi. Kasetkę przesuwamy ręcznie i wyświetlamy kolejne „slajdy” na ścianie. Jest to wspaniała wspólna aktywność rodzinna. Gdy nadchodzi zmierzch, dziecko może wybrać kasetkę z konkretną bajką. Oczywiście bajka ta to kolejne wyświetlane na ścianie slajdy, które może opowiedzieć rodzic. A może to właśnie dziecko będzie narratorem i wymyśli dialogi oraz opis historii?
Projektor latarka posiada pokrętło umożliwiające zmianę ustawień ostrości. Oznacza to, że raz latarka może być bliżej ściany, a raz dalej, a dzięki pokrętłu obraz wyświetlanego slajdu i tak będzie ostry. Projektor latarka potrafi wyczarować magiczną atmosferę, którą dziecko będzie wspominać jeszcze długo. Do takiego projektora możemy dokupić kolejne kasetki i poszerzać bajkową biblioteczkę. Projektor latarka to projektor zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Gratka dla fanów kina – kino z projektorem!

W serii marki Moulin Roty dostępne są również całe kinowe zestawy! Poza projektorem latarką z wymiennymi dyskami mamy tu bilety kinowe, a nawet miniafisze. W zestawie otrzymujemy pudełko, które po otwarciu staje się prawdziwym kinowym ekranem.

Projektor do pokoju dziecka – hit czy kit?!

Wielu rodziców zastanawia się, czy warto sprezentować dziecku projektor. Lampka projektor dla dzieci może nie zastąpić zwykłej lampki wieczornej, jednak stanowi nieodzowny dodatek wspaniałego dzieciństwa.
Projektor dla dzieci pozwala na rozwijanie wyobraźni. Istnieje wiele rodzajów projektorów, warto więc wybrać taki projektor, który będzie pasować do wieku i zainteresowań dziecka. Projektor wyczaruje magiczną atmosferę i przemieni każdy, nawet najzwyklejszy, pokój w gwiezdną galaktykę bądź krainę pełną baśni.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Justyna Belkiewicz