Data publikacji:

Przyjęcie na Halloween dla dziecka - jak je zorganizować?

Autor: Natalia Malko

Halloween to typowo amerykańska tradycja. Jednak staje się coraz bardziej popularna także w Polsce. Może okazać się świetną kreatywną i rozwojową zabawą dla naszych maluchów. Dowiedzmy się zatem, jak zorganizować wymarzone przyjęcie Halloween dla naszej pociechy.

Artystyczne prace, wymyślanie przebrań, pomoc w kuchni i przy dekoracjach – to kluczowe elementy każdego przyjęcia, dzięki którym nasze dziecko ma okazję nauczyć się kreatywności, samodzielności, organizacji czy odpowiedzialności. Nie wzbraniajmy się zatem przed imprezą z okazji końca października, tylko pomóżmy naszemu szkrabowi wynieść z przygotowań i samej zabawy jak najwięcej. I nie chodzi nam tu o cukierki...

Zabawy

Halloween to cała masa grupowych zabaw, które mogą nauczyć naszego malucha pracy zespołowej. Szczególnie polecamy tutaj zabawę z cukierkami.

Dzieci zebrane na przyjęciu podziel na kilka równych zespołów. Każdej z nich przydziel taką samą liczbę cukierków, np. po 10 sztuk. Wyznacz po jednej osobie z każdego zespołu, której do pasa przymocujemy naczynie do łapanie cukierków. Zabawa polega na wrzuceniu do miski jak największej liczby słodyczy. W tym celu resztę uczestników ustaw w jednej linii. Każda grupa powinna znaleźć się naprzeciw swojego łapiącego zawodnika. Może on poruszać się w prawo i w lewo, aby złapać lecące słodycze. Drużyna, której przedstawiciel nazbiera ich najwięcej – wygrywa.

Dekoracje

Źródło: brit.co, bhg.com

Tutaj Twoja pociecha może wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Dekoracje na przyjęcie może wykonać razem z przyjaciółmi. Dzieci będą miały frajdę, a Ty zaoszczędzisz trochę czasu. Wszystko, co musisz przygotować, to czarny i pomarańczowy blok, wstążki, nożyczki (najlepiej specjalne, bezpieczne nożyczki dla dzieci) oraz klej. Przydać się mogą też balony i serwetki. Z takiego zestawu mali pomocnicy na pewno wyczarują ciekawe dekoracje.

Źródło: auntannie.com, endlesslycreatingmyself.com

Warto czasami wspomóc się również, czy to w formie inspiracji, czy gotowego rozwiązania, dekoracjami dostępnymi na rynku. Znajdziesz je m.in. tutaj.

Przebranie

Kolejny ciekawy element przygotowań do zabawy. Pozwól swojemu szkrabowi samemu wymyślić, za kogo chce się przebrać. Polecamy także zaproponować mu, aby sam wykonał swój strój, np. ze starego prześcieradła. Ewentualnie z Twoją pomocą. Z pewnością nauczy go to kreatywności. Największą popularnością w czasie Halloween cieszą się przede wszystkim dynie, czarownice, kościotrupy i duszki.

Na grafice: 1. Kostium dziecięcy, 42,99 zł 

Przekąski

Halloween to święto „okropnych” przekąsek. Nasza wyobraźnia ma tutaj niemałe pole do popisu. Jednak pamiętajmy, żeby w prace kuchenne zaangażować też nasze dziecko. Jeśli jest wystarczająco duże, może samo poszukać przepisów i coś zaproponować. W przypadku młodszych wystarczy, jeśli pomogą w przyrządzaniu dań. Mogą chociażby wycinać figurki z ciasta lub dekorować gotowe wypieki. Uwierzcie, maluchy uwielbiają angażować się w kuchni.

Podczas zabawy nasze duszki i upiory z pewnością poczują głód. Zróbmy więc im strasznie pyszne potrawy. Idealnie sprawdzi się tu szwedzki stół, na którym ustawić możemy żelki w dżemie, udające dżdżownice, bananowe duchy w czekoladzie czy przerażające kanapeczki. My szczególnie proponujemy tosty i okropne parówkowe paluchy (zanim wybierzesz parówki/kiełbaski, przeczytaj skład na opakowaniu!). Do picia z kolei doskonale sprawdzi się wywar (czyt. kompot) z larwami (goździkami, kawałkami pigwy czy jabłka).

Źródło: rookiemoms.com, nanacake.nl

PRZEPIS: Straszne tosty

Dzieci uwielbiają tosty. Do przygotowania tych w potwornym wydaniu będziesz potrzebować:

 • chleb tostowy
 • szynka
 • żółty ser
 • czerwona i żółta papryka
 • ketchup.
 • W jednym z tostów wytnij oczy i przestraszoną minę. Na drugi połóż szynkę i żółty ser. Złóż i zapiecz. Po wyjęciu nasze przekąski ozdabiamy papryką i ketchupem. Żółta posłuży nam za oczy, a czerwona za język. Tosty równie dobrze przyozdobić możesz także tylko duszkiem lub przerażającą miną wyciętą z sera.

  PRZEPIS: Okropne paluchy

  Do wykonania takich paluchów potrzebować będziesz:

 • migdały
 • ketchup
 • naleśniki lub tortille [przepis na zdrowe tortille znajdziesz tutaj]
 • parówki lub kiełbaski - ZWRÓĆ UWAGĘ NA SKŁAD PRODUKTU!
 • Parówki przecinamy na pół: na okrągły koniec wbijamy migdał-paznokieć, a drugi owijamy paskiem tortilli. Pozostaje nam tylko pomalować migdały ketchupem i gotowe.

  Pamiętaj, że najważniejszym gościem na halloweenowym przyjęciu jest dyniowy potwór. Wydrąż dynię i wytnij w niej oczy oraz usta. Nasz „przerażający” gość gotowy!

  Udanej halloweenowej zabawy!