Data modyfikacji:

Samochodzik dla dziecka na roczek

Roczek to wyjątkowa chwila dla dziecka i jego rodziców, dlatego najczęściej hucznie się ją obchodzi. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent będzie odpowiedni na tę okazję, podpowiadamy — samochodzik! To świetna zabawka, która od kilku sezonów nie wychodzi z mody i każdemu dziecku od najmłodszych lat sprawia dużo radości.

Samochodzik dla dziecka na roczek — jaki wybrać?

Na rynku zabawek znajdziesz zarówno jeździki, jaki i samochody na akumulator. Jaka jest między nimi różnica? Na jeździku dziecko porusza się dzięki odpychaniu nogami, z kolei samochody na akumulator sterowane są przez dziecko lub przez rodziców pilotem dołączonym do zestawu. Te drugie zabawki są też najczęściej droższe, ponieważ oprócz zasilania mają także inne funkcje, które cieszą dzieci.

Sprawdź również drewniane zabawki dla dzieci.
Samochód dla dziecka na akumulator z pewnością będzie dłużej służył — również za rok czy dwa maluch z niego skorzysta, podczas gdy jeździki do odpychania przeznaczone są dla tych najmłodszych dzieci. Jeśli jednak zdecydujesz się na prezent w postaci samochodu na akumulator, pamiętaj, by był on dostosowany do rocznej pociechy. Szukaj oznaczenia „12 miesięcy+” w opisie produktu.

Jeździki dla dziecka

Jeździk jest idealnym prezentem na roczek — wywoła uśmiech na twarzy malucha i dziecko będzie mogło od razu z niego skorzystać. Dużą zaletą jeździków jest bezpieczeństwo użytkowania. Większość modeli ma duże, odpowiednio wyprofilowane i wygodne siedziska, a niektóre dodatkowo wyposażone są w wysokie oparcie, zapewniające dziecku dodatkowy komfort i ochronę przed ewentualnym ześlizgnięciem się z jeździka.
Dodatkowo część jeździków ma także rączkę, dzięki której rodzic może prowadzić dziecko na początkowych etapach korzystania z zabawki i uczenia się odpychania. Taką rączkę można następnie odpiąć, więc samochodzik rośnie wraz z pociechą. Inne funkcje jeździków zależne są od konkretnego modelu. Niektóre mają sygnały świetlne i dźwiękowe, kierownicę czy schowki pod siedzeniem, gdzie można schować ulubione zabawki albo akcesoria, które zabierzesz dziecku na spacer na plac zabaw i do piaskownicy.

Bez problemu znajdziesz jeździk, który spodoba się maluchowi. Na rynku nie brakuje nie tylko różnokolorowych modeli, ale także zabawek w stylów retro, nawiązujących do popularnych bajek czy w kształcie zwierząt, np. ślimaka albo żyrafy.

Samochód dla dziecka na akumulator

Samochody na akumulator mają więcej opcji niż jeździki. Najważniejszą jest zaś sterowanie —  roczne dziecko nie będzie w stanie samodzielnie sterować samochodzikiem, dlatego do zabawki powinien być dołączony pilot umożliwiający kontrolę i sterowanie rodzicielskie. Z czasem, kiedy dziecko zacznie dorastać, będzie mogło uczyć się samodzielnej obsługi zabawki.
Zabawki na akumulator dla jednolatka czy dwulatka są tak zaprojektowane, by nie osiągały dużych prędkości i były jak najbardziej bezpieczne dla dziecka. Wśród najważniejszych funkcji znajdują się pasy, opcja „wolny start” zapobiegająca gwałtownemu przyspieszeniu i otwierane drzwi, które wyposażone są w blokadę — dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo użytkowania samochodu nawet przez najmłodsze pociechy.

Jednocześnie zabawkom nie brakuje atrakcyjnych cech, które sprawiają, że dziecko jeszcze chętniej korzysta z samochodziku. Na jakie ciekawe opcje warto zwrócić uwagę? Uruchamiane za pomocą włącznika odgłosy silnika, klakson, przyciski z melodyjkami, światła przednie, tylne i boczne. Wśród zabawek można znaleźć także małe repliki popularnych marek: Audi, BMW czy Mercedesa.

Wybór prezentu na roczek może być prosty! Samochód na akumulator czy jeździk jest upominkiem uniwersalnym, ucieszy chłopca, jak i dziewczynkę, a dodatkowo zapewni zabawę na świeżym powietrzu przez wiele godzin.

Artykuły, które warto przeczytać: 


Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Szymon Sonik