Data publikacji:

Słuchawki wygłuszające dla dzieci - dlaczego warto i jakie wybrać? 

Słuchawki wygłuszające dla dzieci są chętnie wybierane przez rodziców, ponieważ chronią słuch i pozwalają im przetrwać w hałaśliwych miejscach. Podpowiadamy dlaczego warto je wybrać, a także który model będzie najlepszy dla najmłodszych. 

Dlaczego słuchawki wygłuszające są dla dzieci dobrym wyborem? 

Nadmierny hałas jest bardzo szkodliwy dla słuchu najmłodszych, dlatego jego ochrona jest konieczna! Nadmierna ilość dźwięków może prowadzić do zaburzeń koncentracji, a także poważnych uszkodzeń ośrodka słuchowego. Na tego typu problemy w szczególności narażone są niemowlaki, a także dzieci do 5 roku życia. 

Mogłoby się wydawać, że najlepszym sposobem na uniknięcie nadmiernych hałasów jest omijanie szerokim łukiem miejsc, gdzie maluch może być narażony na problemy. Niestety, ale to nie zawsze jest możliwe, dlatego trzeba szukać alternatyw, które pomogą przetrwać ten trudny czas. Producenci wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców przygotowali słuchawki wygłuszające, które pozwalają na odcięcie dźwięków otoczenia i tym samym ochronę słuchu. 

Gdzie słuchawki wygłuszające znajdą swoje zastosowanie? 

Słuchawki wygłuszające przydają się w rozmaitych sytuacjach. Warto zdawać sobie sprawę z tego, gdzie hałas jest najbardziej uciążliwy. Poniżej przygotowaliśmy, krótkie zestawienie poziomów dźwięku, które mogą zagrażać dziecku.  

Poziomy hałasu szkodliwe dla dzieci: 

 • 160 dB - wybuch petardy
 • 140 dB - strzał z pistoletu/karabinu 
 • 120-130 dB - start samolotu 
 • 110 dB - jazda pociągiem 
 • 100 dB - remont/wiercenie  
 • 90 dB - motocykl 
 • 80 dB - szczekanie psa 
 • 75 dB - odkurzacz 

Oczywiście to tylko przykłady i sytuacji, gdzie warto stosować słuchawki wygłuszające jest znacznie więcej. Tego typu akcesorium z powodzeniem wykorzystasz podczas wakacyjnego lotu, imprezy okolicznościowej, czy imprez plenerowych. Słuchawki wygłuszające sprawdzają się również podczas remontu w domu. Hałas wiertarki może być bardzo uciążliwy, dlatego założenie słuchawek pomoże go dziecku przetrwać.  

Na co zwracać uwagę przy wyborze słuchawek wygłuszających dla dzieci? 

Słuchawki wygłuszające dla dzieci powinny być przede wszystkim wygodne. W ten sposób maluch będzie zakładał tego typu akcesorium znacznie chętniej. Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie, a także jakość wykonania samych nauszników. Miękka membrana powinna zapewnić odpowiedni komfort nawet przez dłuższy czas. 

Stopień wygłuszenia to drugi z bardzo ważnych parametrów, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu dobrych słuchawek. Dla dzieci jest to niezwykle istotne, ponieważ wpływa na ochronę słuchu i jednocześnie pozwala odciąć dźwięki docierające z otoczenia. Solidny model powinien oferować tłumienie hałasu na poziomie 30 dB. Jeśli chcesz mieć pewność, że dziecko będzie miało zapewnioną ochronę w sposób odpowiedni, to wybierz słuchawki wygłuszające z odpowiednim certyfikatem. 

Czy warto kupić słuchawki wygłuszające? 

Zdecydowanie tak! Słuchawki wygłuszające zapewnią dziecku odpowiedni komfort w rozmaitych sytuacjach. Materiały z których są wykonane nie powodują odparzeń, ani problemów z dopasowaniem do głowy. Tym samym, niewielkim kosztem będziesz w stanie zabrać swoje dziecko na rodzinną imprezę, czy ulubiony koncert. Słuchawki wygłuszające zdecydowanie polecamy do stosowania podczas lotu samolotem, a także podczas poruszania komunikacją. Taka inwestycja zwróci się już po pierwszym użyciu! Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych słuchawek wygłuszających, jakie aktualnie można znaleźć w sklepach. 

Ranking słuchawek wygłuszających dla dzieci

 • Ecipeci słuchawki wygłuszające dla dzieci i niemowląt 
 • Jippie’s słuchawki wygłuszające 
 • Reer słuchawki ochronne Silent Guard 
 • Pluggerz Muffy słuchawki 
 • A-Plast słuchawki ochronne 
 • Ecipeci kropki słuchawki ochronne, wygłuszające dla dzieci 

Polecane słuchawki wygłuszające dla dzieci 

Ecipeci słuchawki wygłuszające dla dzieci i niemowląt 

To zdecydowanie jedne z najpopularniejszych słuchawek wygłuszających, które są dedykowane dla dzieci oraz niemowląt. Akcesorium chroni przed nadmiernym hałasem, co potwierdza certyfikat poziomu tłumienia dźwięku SNR=24 db. Dodatkowo, słuchawki zostały przebadane przez Państwowy Instytut Badawczy, co jest dowodem na to, że mamy do czynienia z produktem solidnym. Ręcznie szyta opaska podtrzymująca zauszniki zapewnia doskonały komfort nawet podczas nieco dłuższego noszenia. 

Jippie’s słuchawki wygłuszające 

Bardzo ładne słuchawki chroniące słuch według producenta są w stanie zredukować hałas otoczenia do minimum. Regulowany pałąk sprawia, że ten model będzie odpowiedni dla dzieci w wieku od 12 miesięcy do 16 lat. Ten model jest dostępny w kilku bardzo ciekawych wersjach kolorystycznych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie! 

Reer słuchawki ochronne Silent Guard 

Słuchawki wyciszające są dedykowane dla dzieci powyżej 3 roku życia. Poziom tłumienia dźwięku wynosi 27 dB, co jest bardzo dobrym wynikiem. Ten model spełnia szereg norm, dlatego rodzic otrzymuje pełnowartościowy produkt, który spełnia europejskie atesty bezpieczeństwa. Regulowany pałąk dodatkowo jest składany, dlatego słuchawki ochronne spokojnie zmieszczą się do torby lub plecaka. 

Pluggerz Muffy słuchawki 

Te słuchawki wygłuszające będą odpowiednie dla dzieci w wieku przynajmniej 2 lat. Miękka pianka wpływa na wygodę noszenia nawet przez nieco dłuższy czas. Redukcja hałasu wynosi około 25 decybeli. Dzięki temu słuchawki sprawdzą się na imprezach plenerowych, meczach, czy koncertach. Dobra jakość wykonania sprawia, że ten model posłuży bezproblemowo przez dłuższy czas. 

A-Plast słuchawki ochronne 

Niedrogie słuchawki wygłuszające zostały przetestowane przez francuskie centrum badań, a dodatkowo spełniają one standardy EN 352-1:2002 oraz normy Europejskiej Dyrektywy 89/686/ECC. Stopień wygłuszenia wynosi około 20-25 dB. Tłumienie dźwięku w tym modelu sprawdzi się nawet podczas startu samolotu. 

Ecipeci kropki słuchawki ochronne, wygłuszające dla dzieci 

Jeszcze jedna propozycja słuchawek wygłuszających tym razem odpowiednich również dla niemowlaków. Zamiast dużego pałąka, producent zastosował miękką opaskę, która nie uciska zbyt mocno głowy, ale jednocześnie tłumi hałasy zewnętrzne. Niewielkie zauszniki dopasowują się bardzo dobrze do uszu i nie powodują otarć, czy odparzeń. 

Zdjęcie: Unsplash
Autor: Bartłomiej Mazurek