Data modyfikacji:

Jak wysuszyć pranie? Najszybciej w suszarce. Podpowiadamy, jaką wybrać

Kto nie był rodzicem, ten nie wie, co naprawdę oznacza „góra prania”. Sterta brudnych ubranek nigdy nie przestaje rosnąć, a te czyste trzeba gdzieś rozwieszać i suszyć... Na szczęście istnieje sprzęt, który pozwala się wyrwać z tego błędnego koła prania i suszenia. Sprawdź, dlaczego suszarka LG to w przypadku młodych rodziców konieczność.
Suszarka LG
W rankingu nielubianych obowiązków domowych pranie brudnych ubrań znajduje się u większości osób, gdzieś pomiędzy odkurzaniem i zmywaniem naczyń a szorowaniem toalety i myciem okien. Nie jest najgorzej, ale jednak nikt tego nie lubi.

Po głębszym zastanowieniu wydaje się to niezrozumiałe. Przerzucenie ubrań z kosza do bębna pralki, wsypanie proszku, wlanie płynu i nastawienie odpowiedniego programu, to naprawdę nie są najbardziej męczące rzeczy, które możemy wykonać w domu.

Czemu zatem nie lubimy robić prania? Bo po wypraniu trzeba je wysuszyć. Pal licho latem, gdy ma się taras, co najwyżej trzeba przełamać wstyd i pokazać sąsiadom bieliznę.

Gorzej sprawa wygląda w okresie jesienno-zimowym. Nawet posiadacze największego balkonu muszą wtedy przenieść wilgotne ubrania do domu. Na domiar złego, przy niższych temperaturach na zewnątrz, rzadziej otwieramy okno, a pranie istotnie wpływa na jakość powietrza w mieszkaniu.

Suszarka zajmuje jakieś pół pokoju, a pranie swoje musi odstać. Gdy już pozbędziemy się jednej partii, wskakuje następna i w ten sposób stojąca suszarka staje się nieodłącznym elementem dekoracji naszego mieszkania. Ze wspomnianą już bielizną na wierzchu.

Wydaje się przesadzone, ale jeśli się tylko mocniej zastanowić, to podobnie wyglądają nasze mieszkania widziane z boku. Więc jak żyć? Na ratunek przybywają suszarki automatyczne. A konkretnie nowa seria DUAL Inverter Heat Pump od LG.

Na początek obalmy kilka mitów dotyczących suszarek.

Zakup jest nieopłacalny, lepiej kupić pralko-suszarkę

A znacie powiedzenie, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”? Oczywiście, że pralko-suszarki spełniają swoją funkcję, ale pamiętajmy, że osobne suszarki, to zupełnie inne urządzenia. W sprzęcie LG wykorzystano technologię, dzięki, której ubrania się nie gniotą, a przede wszystkim nie niszczą.

Pralka i suszarka zajmują dużo miejsca w łazience

Nie ma co zaklinać rzeczywistości, suszarka to dodatkowy sprzęt AGD, który ma swoje gabaryty i magicznie nie zniknie. W wielu mieszkaniach jednak jest to rozwiązywane poprzez postawienie suszarki na pralce. 

Jeśli ta opcja odpada, to pomyślcie, że chociaż urządzenie zajmuje więcej miejsca, to ile go zyskujecie, gdy nie musicie suszyć prania w domu. Wiemy, że dla kilkulatka nie ma lepszej zabawy, niż zrobienie “dżungli” z wilgotnych ubrań, ale w tym wypadku już od najmłodszych lat, warto go nauczyć, że czasem trzeba iść na kompromisy.

Czas suszenia jest bardzo długi

Producent podaje średnią dwie i pół godziny na jedno pranie. Nie jest to czas przerwy na herbatę, ale wciąż nieporównywalnie krótszy niż czas, w którym wyprane ubrania, muszą wisieć na tradycyjnej suszarce. Bez automatycznej suszarki nie ma innej opcji – jedno pranie na dzień to maks. Tak naprawdę suszarka pozwala prać więcej, bo szybciej suszy, a to szczególnie ważne  dla młodych mam.

suszarka lg

Suszarki LG to najwyższa jakość w swoim segmencie

Przyjrzymy się dokładniej suszarkom z serii LG Dual Inverter Heat Pump. To jedne z najbardziej nowoczesnych sprzętów dostępnych obecnie na rynku.

Ich pojemność to – zależnie od modelu – 8 lub 9 kg. Patrząc na segment suszarek, jest to sporo, a kwestia jest o tyle istotna, że w takim wypadku nie mamy problemu z wypełnieniem pralki, aby wszystkie wyprane ubrania, znalazły później miejsce w suszarce.

Nie musimy nawet samemu ustawiać długości trwania suszenia. Czujnik wbudowany w suszarkę wykrywa wilgoć i automatycznie ustawia czas.

Technologia Smart ThinQ  i łącze Wi-Fi zapewniają dostęp do sprzętu z poziomu smartfona. Możesz sterować urządzeniem i monitorować cykl w każdym miejscu i o każdej porze. Łatwiej już nie będzie.

Suszarka LG jest wybawieniem dla ochrony ubrań

Pranie niszczy jakość ubrań. Często o wyblakłych ciuchach mówi wręcz, że są „sprane”. O tym wie każdy. Mało osób zwraca jednak uwagę na fakt, że materiały niszczą się także podczas suszenia.

Najgorszy wpływ ma wywieszenie ich przy grzejniku. Kurczą się i tracą kolor. W suszarkach LG wykorzystano pompę ciepła. Wygładza ona zagniecenia, a ubrania zachowują swój kolor i rozmiar. Najbardziej delikatne ubrania można suszyć na specjalnym stojaku, dzięki czemu będą praktycznie jak nowe.
Suszarka LG

Gdy dziecko ma alergię

Ten problem niestety występuje dość  często. Rodzice, których dzieci cierpią na alergie, muszą dwoić się i troić, aby pozbyć się alergenów, a i tak często kończy się wysypką u maluszka lub problemami z oddychaniem.

LG postanowiło wyjść naprzeciw problemom młodych rodziców i ich pociech i wyposażyło swoje suszarki w system Allergy Care. Eliminuje on 99,9% alergenów, zwłaszcza niebezpieczne roztocza. To nie są jedynie przechwałki, suszarka posiada certyfikat Brytyjskiej Fundacji Alergologicznej. Tym samym zakup suszarki, to nie tylko kwestia wygody, ale także zdrowia.
alergeny suszarka LG

Czyszczenie filtra. Jakie czyszczenie?

Jeśli ktoś z was, zastanawiał się kiedyś nad kupnem suszarki, pewnie spędził dużo czasu na forach internetowych, czytając historie związane z czyszczeniem filtra. W nowych suszarkach LG ten problem właściwie odpada. Filtr jest czyszczony automatycznie 1-3 razy na cykl, dzięki czemu jest on zawsze czysty. Ma to konsekwencje w postaci swobodnego przepływu powietrza przez cały czas suszenia. Mocny natrysk wody na filtr usuwa mikrocząsteczki, dzięki czemu mamy zawsze ubrania w najlepszej możliwej jakości.

Odpada nam także uciążliwe czyszczenie filtrów ręcznie. Najlepiej pokazuje to poniższe wideo.

Klasa energetyczna i podwójna gwarancja

Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika, oprócz wykorzystania nowych technologii, istotne są jeszcze dwie sprawy. Ile dodatkowo wydamy na prąd oraz czy sprzęt jest solidny? Klasa energetyczna pralki to A+++ . Mało? W trybie oszczędzania energii pobór prądu spada nawet o kolejne 18%.

O tym, że suszarka LG DAUL Inverter Heat Pump to zakup na lata, niech świadczy podwójna gwarancja producenta. Zapewnia on 10 lat ochrony na podwójną sprężarkę inwerterową oraz 10 lat gwarancji na inwerterowy silnik.

Dla kogo suszarka od LG?

Przede wszystkim sprzęt polecamy osobom, dla których pranie to niekończąca się opowieść. Jeśli macie dość wiecznie schnących ubrań, jeśli chcecie móc w końcu spojrzeć na salon, jak na otwartą przestrzeń, a nie labirynt, to suszarka będzie rozwiązaniem idealnym. Sprawdzi się w domach, gdzie mieszkają dzieci (wszyscy wiemy, jak często się wtedy pierze), ale także w mniejszym mieszkaniu singla lub bezdzietnej pary.

A jeśli właśnie kompletujecie sprzęt AGD do nowego mieszkania, pomyślcie o opcji TWIN Care. To zakup pralki i suszarki LG, które – jak sama nazwa wskazuje – pasują do siebie idealnie.

Autor Piotr Kalsztyn