Data publikacji:

Szukacie prezentu na komunię? Takiej Biblii jeszcze nie widzieliście!

Autor: Justyna Mazur

Uwielbiam Dwie Siostry za nieszablonowe myślenie o małym czytelniku i traktowanie go z należytą powagą i szacunkiem. Wiele naszych ulubionych (i najpiękniejszych!) książek sygnowanych jest logo właśnie tego wydawnictwa. Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam odkrywając, że jedną z nowości jest Biblia. Gorączkowo poszukuje niebanalnego prezentu komunijnego i wygląda na to, że wreszcie znalazłam!

Biblia to opowieści Starego Testamentu w nowatorskiej, literacko-graficznej formie. "W tej imponującej księdze słowa i obrazy są równie ważne: niemal każdemu zdaniu towarzyszy osobna ilustracja. Pisarz i rysownik wspólnie podjęli się ambitnego wyzwania: opowiedzieć pradawne biblijne historie w taki sposób, byśmy dziś, tu i teraz, mogli odnaleźć w nich samych siebie i świat, w którym żyjemy. Znajdziecie tu nieśmiertelne, fundamentalne opowieści: stworzenie świata i wygnanie z raju, arkę Noego i wieżę Babel, dzieje Mojżesza i niedolę Hioba. W sugestywnym, świeżym ujęciu Fredérica Boyera i Serge’a Blocha stają się one próbą odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie stawia sobie współczesny człowiek. Mówią o wolności i odpowiedzialności, miłości i sprawiedliwości, wojnie i władzy, wygnaniu i migracjach.

Interpretując nieśmiertelne biblijne historie, autorzy inspirowali się bogatą tradycją ich odczytań: pismami Ojców Kościoła, teologów i filozofów, Talmudem i midraszami oraz dziełami pisarzy i poetów. W ich opowieściach zawarte jest całe bogactwo i różnorodność Starego Testamentu – od wątków najbardziej lirycznych i poetyckich, przez wielkie epickie historie i niesamowite profetyczne wizje, po sceny najbardziej gwałtowne i mroczne, ukazane z całym dramatyzmem. Nie zamierzali tworzyć typowej „Biblii w obrazkach” dla dzieci – dlatego nie łagodzili i nie cenzurowali biblijnych treści" - pisze wydawca.

Biblia,  35 opowieści, 1500 ilustracji, 528 stron, wyd. Dwie Siostry, cena: od 55,93 zł