Data modyfikacji:

Torba do szkoły: jaka powinna być? Na co zwrócić uwagę przy wyborze torby do szkoły? Poradnik

Obecna moda pozwala młodym ludziom w pełni wyrażać siebie. Dobierając odpowiednie dodatki i ubrania, mogą wyglądać zgodnie ze swoim gustem. Torba do szkoły powinna pasować do tego stylu, lecz musi także pozostać praktyczna. Jak wybrać wygodny model, mogący bez trudu pomieścić wszystkie książki, ale pozostający przy tym stylowy?
torba do szkoly

Plecak czy torba – co wybrać?

Torby do szkoły damskie czy plecak? Co wybrać, gdy zbliża się początek roku? Wiele zależy od preferowanego stylu, w jakim dana osoba się ubiera oraz jaki tryb życia prowadzi. Plecak świetnie sprawdzi się dla uczniów preferujących sportowe ubrania. W przypadku osób noszących bardzo dużo książek, plecak będzie z pewnością zdrowszą alternatywą. Również podczas dojeżdżania do szkoły rowerem, torba może nie być zbyt komfortowa.

Jeśli jednak uczniowie do szkoły chodzą pieszo lub dojeżdżają autobusem, a ilość noszonych książek i zeszytów jest optymalna, torba listonoszka do szkoły sprawdzi się doskonale. Dostępne są modele w wielu stylach, kolorach i fasonach, tak aby każdy uczeń znalazł cos dla siebie.

Torby na pasku są odpowiednie zarówno dla uczniów, jak i dla uczennic. Pozwalają efektownie podkreślić swój styl i oryginalny charakter, bez konieczności utraty wygody. Torby są obecnie produkowane z wytrzymałych materiałów oraz tak projektowane, aby bez trudu pomieściły wszystkie niezbędne przybory szkolne.

Najpopularniejsze modele toreb szkolnych

Torby szkolne są dostępne w tak wielu wariantach kolorystycznych i ogromnej ilości fasonów, że problemy z wyborem mogą być spowodowane jedynie nadmiarem możliwości.

Wiele dziewczyn wybiera torby typu shopper bag. Są odpowiedniej wielkości, nawet dla uczennic noszących zeszyty w dużym formacie, a dodatkowo pozwalają wyglądać stylowo.

Torby typu worki, świetnie sprawdzą się dla dziewczyn mających świeży styl, szczególnie że łatwo można dostać te torby w wiosennych, pastelowych kolorach.

Kuferki są bardzo wygodnym modelem. Są delikatnie usztywniane, dlatego dłużej wyglądają elegancko i lepiej zabezpieczają noszone przybory. Świetnie pasują także do klasycznego stylu ubierania.

Dla osób niezdecydowanych, czy plecak, czy jednak torba szkolna, ciekawym rozwiązaniem są modele hybrydowe. Można je nosić na jednym ramieniu, a gdy przestanie to być wygodne, bez trudu można przepleść paski i nosić jak klasyczny plecak.

Na co zwrócić uwagę, wybierając torbę do szkoły?

Torby na ramię do szkoły młodzieżowe powinny spełniać oczekiwania noszącego je ucznia. Na co warto zwrócić uwagę, szukając idealnej torby do szkoły?

Torba do szkoły na ramię powinna przede wszystkim mieścić wszystkie niezbędne podręczniki, zeszyty, atlasy i pozostałe akcesoria używane każdego dnia. Nie wszystkie szkoły umożliwiają uczniom korzystanie z wygodnych szafek, dlatego wybierając torbę, warto wziąć pod uwagę wielkość przyborów noszonych każdego dnia. Zazwyczaj wystarczy, jak torba wygodnie mieści format A4, piórnik i pudełko na śniadanie oraz butelkę wody.

Torba na książki do szkoły powinna być wysokiej jakości, tak aby mogła służyć kilka sezonów. Szczególnie biorąc pod uwagę, że każdego dnia uczeń będzie w niej nosił kilka kilogramów podręczników i wody. Dlatego tak istotny jest wytrzymały, regulowany pasek. Torbę nosi się zarówno wiosną, gdy nie ma potrzeby zakładania kurtek, jak i zimą, gdy dodatkowe warstwy zwiększają objętość. Regulowany pasek pozwoli dopasować torbę tak, aby niezależnie od pory roku i noszonego ubrania pozostawała wygodna.

Wybierając wymarzoną torbę do szkoły, warto zwrócić uwagę na jej kolor i styl, w jakim została wykonana. Torba do szkoły czarna jest najbardziej uniwersalna i odporna na zabrudzenia. Z pewnością wielu uczniów chętnie taką nosi. Lecz jeśli ten kolor nie pasuje do codziennych ubrań i preferowanego stylu, nie warto się ograniczać. Kolorowe i jasne torby są doskonałym wyborem dla wszystkich przeciwników nudy.

Młodzieżowe torby powinny być wyposażone w dodatkowe kieszonki. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Dzięki temu można wygodnie posegregować wszystkie noszone przedmioty i przybory, tak aby śniadanie było oddzielone od kosmetyki i stroju na wychowanie fizyczne. Niewielkie kieszonki wewnątrz torby są także dobrym miejscem do przechowywania drobnych przedmiotów, takich jak gumki do włosów, długopisy czy kieszonkowe.

Torba do szkoły damska oraz torba do szkoły męska powinny być także odpowiedniej jakości. Gdy znajdzie się już wymarzony model, nikt nie chce żegnać się z nim po jednym semestrze. Szczególnie że prawdopodobnie każdego dnia ta torba będzie leżała na niezbyt czystej szkolnej podłodze, na siedzeniu w autobusie, w sportowej szatni. W wielu przypadkach warto postawić na naturalną skórę, lecz wysokiej jakości materiał także będzie odpowiedni.

Męskie torby szkolne na ramię – zalety

Nie tylko dziewczyny mogą korzystać z toreb szkolnych. Również chłopcy znajdą cos dla siebie. Obecnie oferta męskich toreb nieustannie się poszerza.

Najpopularniejszym modelem męskiej torby są listonoszki. Posiadają długi, wygodnie regulowany pasek. Mogą być wykonane ze skóry naturalnej, ekoskóry lub wytrzymałej tkaniny. Bez trudu można znaleźć minimalistyczny, elegancki model, który świetnie sprawdzi się dla uczniów preferujących klasyczny styl. To jest także jeden z bardziej praktycznych modeli, ponieważ pozwala na wygodne posegregowanie przenoszonych rzeczy. Zwykle posiada także liczne kieszonki, mogące zastąpić piórnik, portfel lub kosmetyczkę.

Chłopcy preferujący sportowy styl, chętnie noszą większe torby na długim pasku. Mogą zapakować do niej zarówno zapasowy strój na trening, buty do biegania, jak i szkolne podręczniki i drugie śniadanie.

Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Ewa Malinowska