Data publikacji:

W takich ubraniach jesień nam nie straszna! 6 modnych zestawów dla niemowląt

Autor: Justyna Mazur

Od maja do sierpnia narzekaliśmy na upały, za chwilę będziemy telepać się z zimna. Poranki i wieczory są coraz chłodniejsze, czas powoli zaglądać do czeluści szaf w poszukiwaniu ciepłych kurtek, bo przełom września i października to zdecydowanie czas na wymianę garderoby. Pamiętajcie, żeby zaopatrzyć także swoje maluchy w ciepłe ubrania na jesień i zimę! TEKST: Joanna Łukaszewska

Gorsza pogoda wcale nie oznacza, że powinniście zostawać całe dnie w domu. Wręcz odwrotnie - dobrze wyjść nawet jeśli jest chłodniej czy lekko pada, bo dzięki temu dziecko nauczy się radzić sobie ze zmianami temperatury. Warto pamiętać, że dzięki spacerom każdy szkrab lepiej śpi, ma większy apetyt, no i poznaje otaczający go świat. Podczas wyjścia z domu organizm się dotlenia i gromadzi naturalną witaminę D.

Jeśli w chłodniejsze dni wychodzisz z dzieckiem w wózku, przyda Ci się śpiworek lub kombinezon. Maluch będzie miał możliwość swobodnego ruszania się, a nie zmarznie; ocieplany śpiwór 895 zł

Zgodnie z zasadą "nie ma złej pogody na spacer, może być złe ubranie", dobrze stosować ubiór na cebulkę. Zawsze można zdjąć zbędną warstwę i zapobiec przegrzaniu czy wychłodzeniu malucha. Lekarze zalecają, aby malec w wózku miał na sobie jedną warstwę więcej niż dorosły (pamiętajcie, że osłonka przeciwdeszczowa na wózek to również jedna warstwa, która daje sporo ciepła!)

Zabierając niemowlaka na spacer w nosidełku lub chuście, można go ubrać ciut lżej niż do wózka, bo ogrzewamy go także naszym ciałem; rozpinana bluza z kapturem 55,99 zł,

rękawiczki 12,99 zł

Jak najlepiej sprawdzić czy dziecku nie jest za zimno/ciepło? Dotykając jego karku. Jeśli nie jest zimny ani spocony, temperatura ciała jest odpowiednia. Ważna uwaga dla młodych rodziców (i wszystkich troskliwych dziadków ;-) - zimne ręce NIE OZNACZAJĄ że dziecku jest zimno. Winny temu jest słabo rozwinięty układ krążenia.

Koniecznie pamiętajcie też, żeby wyjść z domu zaraz po opatuleniu malucha oraz o rozpięciu kombinezonu czy śpiworka jeśli wejdziecie z dworu do pomieszczenia.

chustka 59,90 zł

Jakie są najmodniejsze ciuchy tego sezonu? Przygotowałam dla Was 6 gotowych zestawów na chłodniejsze dni dla niemowląt. W przypadku niechodzących dzieci obuwie zimowe może być ciut luźniejsze - by, w razie siarczystych mrozów, zmieściła się dodatkowa skarpeta. Pamiętajcie też, że miejsca uciskane przez za ciasną odzież czy buciki są podczas mroźnych dni narażone na odmrożenie, bo krew nie może przez nie swobodnie przepływać.

bluza 51,99 zł

Najwięcej ciepła tracimy przez głowę, a powierzchnia głowy dziecka jest proporcjonalnie większa niż powierzchnia głowy dorosłego, dlatego jesienią i zimą tak ważna jest czapeczka!