Data modyfikacji:

Wirtualny prezent online dla nastolatka

Przedstawiamy kilka pomysłów na prezent online dla nastolatka. Wirtualny podarek jest nie tylko świetną propozycją dla najmłodszych, którzy nie odrywając się od ekranu smartfona lub komputera, ale także dobrym wyborem, dla osób, które nie mogą spotkać się ze sobą w święta lub inne ważne okazje.
wirtalny prezent
Wraz z zmianami narzuconymi przez współczesność coraz inaczej podchodzimy do prezentów wręczanych przy okazji najróżniejszych okazji i świąt. Rok 2020 nauczył nas, że mimo chęci nie zawsze możemy być w tych chwilach razem. Nie dziwi więc to, że zamiast fizycznego podarku coraz częściej wręczamy lub przesyłamy bliskim kupony lub bony.

Nikt szybciej nie adaptuje się do zmieniającego się świata niż najmłodsi. Wirtualny prezent dla nastolatka jest więc świetnym wyjściem z impasu wtedy, gdy nie wiemy co trafi w jego stale zmieniający się gust, a także, gdy nie możemy się z nim spotkać, by wręczyć zwykły upominek.

Książki i audiobooki na wirtualny prezent dla nastolatka

Książki były zawsze wartościowym i bezpiecznym prezentem bez względu na wiek obdarowywanego. Dobrym pomysłem dla nastolatka może być więc komplet ebooków, które przeczyta na tablecie lub smartfonie. Żeby uniknąć nietrafionego podarku warto w pierwszej kolejności zorientować się, co go zainteresuje. Wybór jest bowiem szeroki. Zdecydowana większość polskich wydawców oferuje egzemplarze elektroniczne swoich nowych oraz starszych książek.

Ebooki znajdziemy bez problemu w księgarniach oraz sklepach internetowych. Przed zakupem warto upewnić się, w jakim formacie sprzedawane są wybrane przez nas pozycje oraz to, czy aby je przeczytać musimy zainstalować jakąś aplikację lub stworzyć specjalne konto.

W ostatnich latach na całym świecie obserwujemy prawdziwy wybuch popularności audiobooków. Ich zalety doceniają również nastolatki, ponieważ pozwalają one „czytać” książki w biegu, podróży lub podczas innych zajęć. Podobnie jak w przypadku ebookow, wydawcy oferują w wersji audio wiele swoich nowych i popularnych pozycji.

Co ciekawe, zdarza się, że są one nie tylko czytane lektora, ale i usłyszymy w nich również głos wielu różnych aktorów z akompaniamentem muzyki i efektów dźwiękowych. Dobrym pomysłem jest kupno audiobooka w obcym języku. Prezent połączy przyjemne z pożytecznym, pozwalając obdarowanemu na szlifowanie jego zdolności lingwistycznych. By uniknąć nieporozumień, tu także zorientujmy się jednak, czy wybrana przez nas książka dostępna jest w zwykłym pliku mp3, czy też może wymaga instalacji dedykowanej aplikacji sklepu.

Gry i wirtualna rozrywka prezentem online dla nastolatka

Świetnym wirtualnym prezentem dla nastolatka, lubiącego spędzać czas w wirtualnych światach, będą wszelkiego rodzaju gamingowe kody. Mamy tutaj spore pole do popisu. Na wszystkich platformach sprzętowych, a więc na konsolach Nintendo, Xbox i PlayStation oraz komputerach PC, kupimy fizyczne lub cyfrowe karty, które wykorzystać można do zakupów nowych gier lub specyficznej zwartości dodatkowej. Na pecetach istnieje także możliwość nabycia całych cyfrowych gier i wysłania ich w formie kodu na maila lub na konto wybranego przez nas sklepu.

Musimy być, jednak ostrożni, łatwo tu bowiem o nietrafiony podarek. Jeżeli nie znamy zbyt dobrze gustu nastolatka i nie wiemy nawet, na jakim sprzęcie najczęściej gra, warto zapytać się, co najbardziej go ucieszy. Fan wirtualnej piłki nożnej może chcieć bowiem paczkę punktów FIFA, miłośniczka serii The Sims poprosi o nowe rozszerzenia, a fan strzelanki CS: GO o pieniężne doładowanie konta Steam.

Abonamenty i bilety wirtualnym prezentem dla nastolatka

Jeżeli wiemy, że nastolatek jest fanem filmów lub muzyki, warto obdarować go subskrypcją jednego z popularnych serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Netflix. Możemy wykupić także abonament na siłownię (wiek 15-16 lat to idealny czas na rozpoczęcie regularnych ćwiczeń), basen, albo inne zajęcia sportowe, naukowe czy artystyczne, które rozwiną pasję lub hobby obdarowanego. Dla największych miłośników muzyki świetną niespodzianką są także bilety na koncerty ulubionych wykonawców, które bez problemu zamówimy i prześlemy online.

Bony i karty przedpłacone wirtualne dla nastolatka na prezent

Dla wielu osób bony i karty przepłacone są wciąż odpowiednikiem pieniędzy wręczanych w kopercie i najgorszym możliwym podarkiem, który świadczy o naszej niemocy. W oczach wielu nastolatków są jednak potencjalnym wybawieniem, które uchroniło ich przed kompletnie niechcianym upominkiem. Karty i bony uczą także odpowiedzialności. Pokazują, zaufanie wobec obdarowanego i naszą wiarę w to, że wyda pieniądze w rozsądny sposób. Oczywiście wybór ten możemy nieco ograniczyć przekazując kupon konkretnego sklepu lub serwisu internetowego. Znacznie większą wolność zakupów oferują karty przedpłacone wydawane przez banki oraz wirtualne karty debetowe, takie jak Paysafe, pozwalające płacić za usługi i towary w tysiącach miejsc w internecie.
Autor: Michał Kułakowski