Data modyfikacji:

Zabawki edukacyjne dla niemowląt - przegląd

Autor: Bogumiła Kurzeja

Są kolorowe, dźwięczne i najczęściej kryją w sobie całkiem sporo niespodzianek. Zabawki edukacyjne pomagają maluchom poznawać świat i uczyć się w najprzyjemniejszy sposób - poprzez rozrywkę. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt z założenia mają za zadanie oddziaływać na jak największą ilość zmysłów malucha. Pozwalając dziecku na zabawę interaktywną maskotką lub książeczką, ćwiczy się m.in. spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia czy umiejętności manualne. Są najlepszą alternatywą dla tradycyjnych zabawek. Oto niektóre z nich.

Interaktywne maskotki

Z wyglądu przypominają zwykłe maskotki, jednak gdy im się bliżej przyjrzymy, zauważymy różne "przyciski". Każdy z nich reaguje na dotyk dziecka wesołą piosenką lub wierszykiem. Niektórzy z tych niezwykłych pluszowych przyjaciół umożliwiają dostosowanie poszczególnych funkcji do rozwoju i wieku malucha. Dźwięki rozbudzają ciekawość, proste zadania zachęcają malucha do działania lub odgrywania ról.

Stoliczki i pulpity edukacyjne

Te modele zabawek edukacyjnych przede wszystkim kształtują zdolności manualne dzieci. Z ich pomocą można też poznawać nowe melodie, literki i cyferki. Przy stoliczku edukacyjnym znajduje się wiele intrygujących przycisków, grzechotek, przesuwnych okienek czy zabawkowych klawiszy, na których można wygrywać proste dźwięki i melodie.

Książeczki edukacyjne

Przy nich można nauczyć się pierwszych słówek. Interaktywne książeczki posiadają też kolorowe obrazki i dodatkowe wyposażenie, np. w postaci guzików, migających światełek czy tarcz telefonicznych. Każdy z nich przyciąga zainteresowanie małego odkrywcy.

Szeroką ofertę zabawek edukacyjnych dla niemowląt znajdziecie TUTAJ.

  • Przed zakupem konkretnej zabawki upewnijmy się, że jest ona bezpieczna dla dziecka poniżej pierwszego roku życia.