Data publikacji:

Jakie zabawki na chrzest wybrać?

Chrzest Święty to pierwszy sakrament w życiu, a uroczystość rodzinna to nierzadko pierwsze spotkanie niektórych krewnych ze smykiem. Podniosła atmosfera towarzysząca temu dniu, a jednocześnie jej dziecięcy charakter sprawiają, że wśród prezentów, które maluszek dostaje nie od rodziców chrzestnych, są zabawki. Jakie zabawki na chrzest sprawdzą się najlepiej?
zabawka na chrzest

Jak wybrać zabawkę na chrzest? Jaki prezent będzie najbardziej przydatny?

Chrzciny to święto, którego główny bohater to dziecko najczęściej w okresie niemowlęcym. W pierwszych miesiącach życia trudno mówić o widocznych zainteresowaniach maluszka, co nie ułatwia znalezienia odpowiedniej zabawki. O pomysł na upominek warto zapytać rodziców maluszka. Być może wiedzą, jakie zabawki albo gadżety mogłyby wzbogacić dziecięce królestwo. A może mają zamiar kupić zabawkę edukacyjną, która posłuży pociesze dłużej, ale ciągle odkładają „na potem” kolejny wydatek.
Jeżeli jesteś rodzicem, możesz mieć głowę pełną pomysłów na odpowiedni prezent na chrzciny dla chłopca. Zabawki, które okażą się udanym upominkiem dla kilkumiesięcznej dziewczynki lub malutkiego chłopca, to przede wszystkim te, z których maluch szybko nie wyrośnie. Idealne są nowoczesne interaktywne zabawki edukacyjne, sensoryczne gadżety, ponadczasowe klocki albo zabawki z drewna. Każdym takim prezentem na chrzest zabawką smyk będzie bawić się co najmniej do momentu rozpoczęcia przedszkolnej przygody w wieku 3 lat.

Edukacyjna zabawka na chrzciny – Szczeniaczek Uczniaczek od Fisher-Price

Interaktywny, kolorowy piesek to zabawka, którą jako niemowlęta i małe dzieci bawili się już dzisiejsi nastolatkowie. Przez lata marka Fisher-Price dbała o to, aby kultowy Szczeniaczek Uczniaczek był stale rozwijany. W katalogu marki na przestrzeni dekady znalazł się dwujęzyczny piesek, który mówi i śpiewa po polsku i angielsku. Pojawiła się też Siostrzyczka Szczeniaczka w pastelowych kolorach, ubrana w sukienkę i udekorowana kokardkami przy uszach. Najnowsza propozycja to Szczeniaczek Uczniaczek Poziomy Nauki, który będzie wspierał rozwój smyka aż do ukończenia 3. roku życia.
Ta uniwersalna zabawka na chrzest dla dziewczynki i chłopca jest odpowiednia dla dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy. Jest kolorowa i miękka, dlatego może odgrywać rolę typowego pluszaka. Po włączeniu zabawki i ustawieniu ukrytego przełącznika na odpowiednim dla dziecka poziomie, zabawka zacznie śpiewać, wydawać dźwięki albo mówić. Szczeniaczek Uczniaczek śpiewa łatwe do zapamiętania piosenki, poza tym uczy dziecko m.in. kolorów, liczb, liter i nazw części ciała.

Sensoryczna zabawka na chrzciny

Zabawy dostarczające różnorodnych bodźców warto zacząć już od kołyski, ale zawsze pod nadzorem dorosłego opiekuna. Sensoryczna zabawka na chrzest dla chłopca albo dla dziewczynki, którą smyk będzie mógł bawić się od momentu zdobycia umiejętności samodzielnego siedzenia, to basen z kulkami. Możesz wybrać baseny dmuchane albo piankowe w kolorach typowych dla dziewczęcego lub chłopięcego królestwa. Z basenu dziecko będzie korzystało przez lata – kąpiele w suchym basenie z kulkami uwielbiają nawet starsze przedszkolaki.
Pamiętaj jednak, że basen zajmuje wiele miejsca, a wykonany z pianki nie można złożyć i schować do szafy tak jak dmuchany model pozbawiony powietrza. Przed zakupem tak dużej zabawki na chrzest zapytaj rodziców maluszka, czy nie mają nic przeciwko jej gabarytom.

Mata edukacyjna, czyli niemowlęca zabawka na chrzciny dla chłopca lub dziewczynki

Najlepsza mata edukacyjna to ta z wieloma funkcjami. Na macie mogą bawić się już dwumiesięczne maluszki. Zanim wybierzesz taką zabawkę na chrzest dla chłopca albo dziewczynki, upewnij się, że nie ma w domu maty edukacyjnej.
Na co zwrócić uwagę, kiedy wybierasz matę edukacyjną dla niemowląt? Podstawą są odpowiednie atesty i certyfikaty, które potwierdzają, że z maty mogą korzystać maluszki. Kolejną kwestią jest kształt – dziecko, która lada moment zacznie pełzać i obracać się wokół własnej osi, będzie miało więcej radości i korzyści z leżenia na dużej, okrągłej albo kwadratowej macie. Zabawka w kształcie węższego prostokąta jest niepraktyczna dla ruchliwego niemowlaka. Wybierz produkt, który zapewni pociesze wiele doznań. Szumiące elementy, sensoryczne faktury, lusterka i interaktywne detale – każde z nich wpływa na rozwój smyka.
Poza tym warto zdecydować się na model, który po podniesieniu boków posłuży jako płytki suchy basen z kulkami. Praktyczne są także maty edukacyjne, które rosną razem z dzieckiem. Sprawdź, czy upatrzony produkt ma możliwość wyciągnięcia pałąków z wiszącymi zabawkami. W ten sposób łatwo zamienić go w kolorowy i miękki dywanik do zabawy dla kilkulatka.

Ponadczasowa i uniwersalna zabawka na chrzciny

Klocki to edukacyjna zabawka, którą znamy od pokoleń. Drewniane, piankowe i klocki wafle będą najlepsze dla niemowlaka. Wybierając takie zabawki na chrzest dla dziewczynki lub chłopca, sprawdź, czy upatrzony zestaw jest przeznaczony dla najmłodszych. Jeżeli chcesz, aby dziecko mogło bawić się klockami w zasadzie od razu, szukaj kompletu dla kategorii wiekowej 0+, ewentualnie 1+.
Zabawa klockami sprawia mnóstwo frajdy małym dzieciom i przedszkolakom, dlatego klocki to prezent na lata. Bawiąc się nimi, dziecko rozwija kreatywność i wyobraźnią przestrzenną, a także umiejętność logicznego myślenia. Uczy się też koncentrować na zadaniu i rozwija pokłady cierpliwości. Co ważne, stawiając klocek na klocku, nieustannie poprawia sprawność manualną rączek.
Na koniec pamiętaj, ze trwałe i ponadczasowe są także zabawki i akcesoria dla dzieci z drewna. Drewniane zabawki na chrzest i darowane na inne okazje sprawdzają się doskonale jako upominek dla niemowlęcia i małego dziecka. Zestaw z drewnianą kolejką, drewniany domek dla lalek albo jeździk z drewna… Poszukaj kolejnych pomysłów na zabawkę na chrzciny dla zaprzyjaźnionego maluszka!
Zdjęcie: Sonyachny/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo