Data modyfikacji:

Zabawa z makaronem, ryżem i sitkiem

Autor: Justyna Mazur

Ostatnio pisałam Wam o szybkiej zabawie z makaronem, ryżem i innymi takimi, która wciągnęła dzieciaki, a mi pozwoliła trochę naładować baterię. Dziś jej druga odsłona.

Resztki zmieszanej kaszy, słonecznika, sezamu i makaronu stały w kuchni po tamtej zabawie (TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY) i czekały na kolejną. Okazja przytrafiła się prędko - Siostra Dziedzica zaczynała wspinać się na komody, co niechybnie znaczyło, że potrzebuje rozsądniejszego zajęcia na dłużej.

Tym razem do akcji wkroczyły sitka, kubeczki i łyżeczki. Zadań było kilka - na przykład segregacja makaronu albo przesypywanie z jednego pojemnika do drugiego za pomocą łyżeczek.  Może zabawa nie trwała szalenie długo - bo jakieś 30 min, ale po tym czasie na stół rozmaitości trafiła też plastelina - i tak zyskałam kolejnych 15 minut dla siebie.

zabawa z makaronem

Prezent dla 3 latki

Prezenty dla 3-latki. 15 ciekawych pomysłów

2021-03-09
Niemal każda, 3-letnia dziewczynka jest pełna energii, zaczyna rozwijać własne zainteresowania i kocha kreatywne zabawki. Prezent dla 3-latki powinien bawić, ale i rozwijać umiejętności dziecka. Co kupić małej dziewczynce z okazji urodzin czy świąt? Mamy na to aż 15 pomysłów!
Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga dla dziecka. Elektryczna czy zwykła? Jaką wybrać?

2021-03-08
W zasadzie trzeba by zacząć od tego, że to dwa jednak różne pojazdy. Porównywanie ich nie ma sensu. Warto jednak zastanowić się co jest dla kogo lepsze.
dziecko na nartach

Jak dobrać narty dla dziecka? Na co zwracać uwagę?

2021-02-16
Wybieracie się na rodzinny wypad na narty? Świetnie, jednak zanim zaczniecie kompletować cały sprzęt, przeczytajcie, jak dobrać narty dla dziecka.
książki dla młodzieży

Książki dla młodzieży – ranking najlepszych bestsellerów

2020-10-18
W dzisiejszym wpisie przedstawiamy ranking najlepszych książek dla młodzieży ostatnich lat. Wśród naszych propozycji znajdą się tytuły zabierające głos w ważnych dla nastolatka sprawach, ale także te, które nieco go odprężą po ciężkim dniu w szkole.
lego ninjago

Lego Ninjago. Najlepsze zestawy klocków

2020-08-17
Pamiętacie swoje dzieciństwo, kiedy bawiliście się klockami Lego w policjantów i złodziei? Później przyszli piraci i rycerze. Obecnie dzieci najbardziej lubią zestawy z serii Lego Ninjago. Zobaczcie, które zestawy klocków cieszą się największą popularnością.
dzień ojca

Prezent na Dzień Ojca - wykonany przez dziecko

2020-06-19
Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca powoduje pewnie w wielu domach dziecięcy popłoch. Jaki upominek podarować Tacie? Poprzestać na tradycyjnej laurce, rę...