Data publikacji:

10 prezentów DIY na Dzień Kobiet, które zrobisz z dzieckiem

Dobrych manier, dziecko warto uczyć już od najmłodszych lat. Jeśli jesteś rodzicem chłopca, warto przypominać mu znaczeniu szarmanckości wobec kobiet. Nadchodzący, 8 marca to idealna okazja, by dać wykazać się swojemu maluchowi – podpowiedz mu, jakie drobiazgi dla siostry, babci, koleżanek (i dla ciebie!) może samodzielnie zrobić. Przedstawiamy pomysły na proste prezenty DIY, które w domu wykona każdy, mały gentleman.

Dobre maniery od małego

W dzisiejszych czasach, wiele osób nie zwraca uwagi na konwenanse i tradycyjne zasady zachowań w kontaktach damsko-męskich. Luz i relacje oparte na wzajemności są czymś zdecydowanie pozytywnym, jednak nie ma co kryć – doskonałe maniery, zwłaszcza wykazywane przez mężczyznę w stronę kobiety, są ciągle czymś bardzo miło widzianym.

Panie, mimo emancypacji z radością przyjmują kwiaty i cieszą się, gdy ich mężczyzna pamięta nawet o drobnych okazjach, takich jak Dzień Kobiet. Pewne jest, że zwracając uwagę synka na podobne wartości, zrobisz przyjemność niejednej kobiecie teraz i w przyszłości.

Dzień Kobiet – celebrujcie go razem

Jeśli jesteś ojcem, niespodziankę z okazji Dnia Kobiet dla mamy i innych, ważnych w waszym życiu pań możecie przygotować wraz z synem w małej konspiracji. To świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu w sposób kreatywny. Jeżeli jesteś mamą małego gentlemana, również nic nie stoi na przeszkodzie, by zachęcić go do wykonania prezentów dla bliskich mu dam.

Prezenty DIY na dzień kobiet od chłopca

Upominek cieszy bardziej, gdy w jego wykonanie włożono serce i zaangażowanie. Wybierzcie coś z poniższej listy, by stworzyć proste, a zarazem oryginalne prezenty na Dzień Kobiet.

1. Ręcznie malowany kubek

Potrzebne będą:
- Prosty kubek – najlepiej w kolorze białym,
- Farby do ceramiki.

To upominek, który twój syn wykona samodzielnie bez większego problemu. Biały kubek przyozdóbcie farbkami do ceramiki, wykonując na nim okazjonalne zdobienia i dodając dedykację. Proces tworzenia tego prostego prezentu to również świetna, rozwijająca zabawa.

2. Tradycyjna laurka

Potrzebne będą:
- Papier,
- Farby akwarelowe,
- Kredki.

Zwykła laurka, którą każdy z nas kiedyś podarował bliskiej osobie, to propozycja dla najmłodszych gentlemanów. Jeśli twoje dziecko jest w fazie fascynacji rysowaniem, z wykonaniem prezentu powinno pójść gładko. Wspólnie zaplanujcie, co znajdzie się na okazjonalnej kartce i wykonajcie ją, wykorzystując zwykłe akcesoria plastyczne.

3. Naszyjnik z modeliny

Potrzebne będą:
- Modelina,
- Kilka koralików,
- Ozdobny sznurek lub łańcuszek.

Z modeliny wykonajcie zawieszkę w wybranym kształcie – na przykład koła czy serca. Pamiętajcie o wykonaniu otworu na łańcuszek. Gdy modelina będzie już wyrobiona, zatopcie w niej kilka kolorowych koralików, a następnie wypieczcie w piekarniku lub zanurzcie we wrzątku. Przez otwór przewleczcie łańcuszek lub sznurek. Naszyjnik gotowy!

4. Mydełka z gliceryny

Potrzebne będą:
- 0,5 kg masy glicerynowej (transparentnej),
- Barwnik do mydełek,
- Olejek eteryczny,
- Foremki silikonowe (np. do ciastek).

Bazę glicerynową roztopcie w kąpieli wodnej. Dodajcie barwnik i olejek eteryczny, dokładnie wymieszajcie. Następnie, przelejcie masę do foremek i pozostawcie do ostygnięcia, przez około 1,5 godziny.

5. Wyjątkowy wazonik

Potrzebne będą:
- Niewielki wazon lub wysoki słoik,
- Wielokolorowa włóczka,
- Koraliki,
- Klej.

Wazon lub słoik owińcie włóczką w dowolnych, kolorystycznych kombinacjach. Tak przygotowany wazonik ozdóbcie, doklejając do niego kolorowe koraliki. Doskonałym dodatkiem do prezentu będzie ulubiony kwiatek.

6. Proste babeczki

Potrzebne będą:
- 2 szklanki mąki,
- 2 łyżki proszku do pieczenia,
- 0,5 szklanki cukru,
- 1 jajko,
- 1 szklanka mleka,
- 0,5 szklanki oleju,
- Foremki do babeczek.

Najprostsze babeczki twoje dziecko może wykonać niemal samodzielnie. Wystarczy połączyć składniki suche, mokre, a następnie zmiksować wszystko razem na gładką masę. Następnie, przelejcie ciasto do foremek i pieczcie w 180 stopniach Celsjusza przez 15-20 minut. Samodzielnie wykonane wypieki można wręczyć w eleganckim pudełeczku.

7. Zakładka do książki

Potrzebne będą:
- Blok techniczny,
- Kolorowe lakiery do paznokci.

Wytnijcie z bloku technicznego długi, wąski pasek. Następnie, pozwól dziecku wykonać na nim zdobienia, z wykorzystaniem twoich lakierów do paznokci. Dzięki temu, zakładka na książki będzie sztywna i wodoodporna.

8. Cukrowy peeling do ciała

Potrzebne będą:
- Garść cukru brązowego,
- Odrobina oliwy z oliwek,
- Dowolne dodatki, np. miód, olejek eteryczny
- Mały słoiczek.

Zmieszajcie wszystkie składniki ze sobą i wykonajcie domowy, naturalny peeling do ciała. Masę przełóżcie do słoiczka, a następnie go udekorujcie. To idealny prezent dla kobiety, która lubi o siebie zadbać.

9. Ramka z patyczków po lodach

Potrzebne będą:
- 4 patyczki po lodach,
- Klej,
- Kolorowe korale,
- Zdjęcie dziecka,
- Haczyk-zawieszka.

Patyczki ułóżcie w kwadrat, a następnie sklejcie ze sobą, aby stworzyć ramkę. Z jednej strony przyklejcie do niej zdjęcie malucha, odpowiednio dopasowane do wymiarów ramy. Ramkę ozdóbcie według uznania, np. przyklejając do niej kolorowe koraliki. Na tylnej części, przymocujcie haczyk, który ułatwi zawieszenie ramki na ścianie.

10. Świecznik DIY

Potrzebne będą:
- Mały słoik,
- Kolorowe kamyki (np. akwariowe),
- Klej,
- Podgrzewacz.

Słoik obklejcie ciasno kolorowymi kamykami akwariowymi. Dzięki nim, palący się wewnątrz podgrzewacz da wspaniałe, barwne światło.

Pokaż swojemu dziecku, że kobiety wokół warto doceniać! Przygotowywanie prezentów na Dzień Kobiet to cenna nauka, ale i świetna zabawa. Masz inne pomysły na to, co maluch może podarować bliskim jego sercu kobietom?