Rodzice i dziecko

jak nosić noworodka

Jak nosić noworodka? Poradnik dla świeżych rodziców

Wielu rodziców czuje obawy w związku z podnoszeniem i noszeniem delikatnego noworodka. Wystarczy jednak znajomość kilku prostych zasad, aby niepewność została zastąpiona przez pewne, a co ważne – bezpieczne dla dziecka ruchy. Jak nosić noworodka, jak go trzymać do odbicia i podnosić z łóżeczka? Oto poradnik dla świeżo upieczonych rodziców.
książki dla dzieci polecane przez psychologów

Najlepsze książki dla dzieci polecane przez psychologów

Dzieciom warto czytać od pierwszych dni życia. Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo i pogłębia wiedzę, dlatego bardzo ważne jest to, by rodzic zaszczepił miłość do książek w swoim dziecku jak najwcześniej. Warto wiedzieć, że lektura może nauczyć dziecko emocji i sposobów panowania nad nimi. Przedstawiamy najlepsze książki dla dzieci polecane przez psychologów, przeznaczone zarówno dla maluchów, jak i starszych brzdąców.
blokada rodzicielska

Dlaczego warto korzystać z blokady rodzicielskiej?

Patologiczne, wypełnione przemocą obrazy, ostre porno i płatne usługi, które mogą w znacznym stopniu obciążyć budżet – wszyscy wiemy, że w internecie jest tego wszystkiego aż nadto. Jednocześnie coraz częściej dajemy swoim pociechom dostęp do komputera czy telefonu komórkowego. Czy istnieje jakiś sposób, aby uchronić je przed negatywnymi treściami? Tak – to blokada rodzicielska. Na czym ona polega i kiedy warto ją zastosować?
jak kąpać noworodka

Jak kąpać noworodka – kosmetyki do kąpieli noworodka

ąpiel noworodka, zwłaszcza pierwszego dziecka, zazwyczaj dostarcza młodym rodzicom dużo stresów. Dziecko wydaje się być bardzo kruche, a dodatkowo – często za sprawą naszych drobnych błędów, niekoniecznie jest chętne na atrakcje z wodą w roli głównej. Jak kąpać noworodka, aby wszyscy czuli się przy tym komfortowo?
Prezent dla nastolatki

Jakie prezenty dla nastolatków na Dzień Dziecka? 15 pomysłów

Dopóki twoje dziecko jest małe, sprawienie mu ciekawego prezentu nie jest trudnym wyzwaniem. Co innego, gdy osiąga wiek nastoletni, w którym większość modnych gadżetów staje się passé już po kilku tygodniach. Zachodzisz w głowę, jaki prezent dla nastolatka wybrać z okazji Dnia Dziecka? Sprawdź nasze 15 propozycji dla nawet najbardziej wybrednej młodzieży.
prezent dla młodej mamy

10 najlepszych i praktycznych prezentów dla młodej mamy

Zastanawiasz się, jaki prezent kupić młodej mamie? Szukasz pomysłu na upominek dla koleżanki, która właśnie urodziła dziecko? Sprawdź nasze propozycje na oryginalny prezent dla młodej mamy.
prezent dla chrześniaka

Prezent dla chrześniaka na roczek

Przedstawiamy kilka pomysłów na prezent dla chrześniaka, który podczas imprezy wyróżni się spośród sterty pozostałych upominków. Sprawdź!
poduszka dla kobiet w ciąży

Czy warto kupić poduszkę dla kobiet w ciąży?

Kobiety, dla których ciąża była nieprzerwanym okresem świetnego samopoczucia mogą nazywać się szczęściarami. Niestety, zdecydowana większość przyszłych mam doświadcza problemów, które wpływają w mniejszym lub większym stopniu na jakość ich codziennego życia. Panie, którym duży brzuch przeszkadza w wygodnym wysypianiu powinny wiedzieć, że istnieją specjalne poduszki dla kobiet w ciąży. Czy rzeczywiście działają cuda?
malowanie twarzy

Malowanie twarzy. Czym i jak wykonać wzory?

Malowanie twarzy dzieciom to świetna atrakcja na urodzinowe przyjęcie, ale także piknik w gronie najbliższych przyjaciół lub rodziny. Wasze pociechy będą zachwycone, kiedy przy pomocy kilku pociągnięć pędzla, zmienią się w ulubioną postać z bajki czy zwierzątko. Sądzisz, że malowanie twarzy wymaga ponadprzeciętnych umiejętności manualnych? W poniższym wpisie pokażemy wam wzory, które wykona każdy z was. Podpowiemy także, czym malować twarze, aby taka zabawa była całkowicie bezpieczna. Zapraszamy!
matka trzymająca dziecko w chuście

Chusta do noszenia dziecka – jak wiązać?

Podpowiadamy zatem, od kiedy można używać gadżetu, jaka chusta do noszenia dziecka jest najlepsza i w jaki sposób bezpiecznie ją wiązać. Sprawdź!
chusteczki nawilżające dla dzieci

Chusteczki nawilżające dla dzieci – jakie wybrać?

Chusteczki nawilżające to jeden z tych produktów, bez których wielu rodziców nie wyobraża sobie pielęgnacji małego dziecka. Cieszą się popularnością również dlatego, że mogą używać ich również dorośli, np. podczas podróży. Okazuje się jednak, że nie wszystkie chusteczki dla maluchów są bezpieczne. Czym kierować się podczas ich zakupu?
spacerówka

Jaką spacerówkę poleciłabym przyjaciółce?

Najważniejsze, żeby wózek był lekki. Będzie wtedy łatwy do wnoszenia po schodach czy do spakowania w bagażniku samochodu. Do tego składany i kompaktowy, aby po złożeniu był wielkości małej paczuszki. Taki, który się łatwo prowadzi. Musi się lekko skręcać i podbijać idealnie! Siedzisko musi być wygodne dla dziecka i rozkładać do leżenia. I oczywiście duża budka, która ochroni przed słońcem. Dla mnie ważne jest, żeby wózek był superwytrzymały i testowany do wagi dziecka 22 kg. Wtedy wiem, że wystarczy mi do końca okresu wózkowego.

Wózki spacerowe