Rodzice i dziecko

modne plecaki szkolne

Modne plecaki szkolne do 100, 150 i 200 zł

Dobry plecak szkolny musi podobać się dziecku, być solidny i funkcjonalny. Jaki plecak szkolny spełni te trzy wymagania? Zobacz modne plecaki szkolne do 100, 150 i 200 zł.
piórnik do szkoły

Piórnik do szkoły – jaki wybrać?

Piórnik do szkoły to bardzo poważny element wyposażenia ucznia. Zobacz, jaki piórnik szkolny wybrać.
rejestracja dziecka

Rejestracja dziecka. Jakie formalności po urodzeniu dziecka trzeba spełnić?

Na młodych rodzicach spoczywa wiele obowiązków – związanych nie tylko z samą opieką nad noworodkiem, ale także z zarejestrowaniem nowego obywatela w urzędzie. Jak przebiega rejestracja dziecka w świetle obowiązującego prawa? I czy można dopełnić formalności bez wychodzenia z domu?
Tatry Wysokie

Zakopane z dzieckiem – co zobaczyć?

Zakopane to świetny kierunek dla rodziców z dziećmi, ponieważ miasto oferuje całe mnóstwo atrakcji. Co zwiedzić z maluchem, a co ze starszym dzieckiem podczas pobytu w stolicy Tatr? Zakopane z dzieckiem to masa możliwości.
jak nosić noworodka

Jak nosić noworodka? Poradnik dla świeżych rodziców

Wielu rodziców czuje obawy w związku z podnoszeniem i noszeniem delikatnego noworodka. Wystarczy jednak znajomość kilku prostych zasad, aby niepewność została zastąpiona przez pewne, a co ważne – bezpieczne dla dziecka ruchy. Jak nosić noworodka, jak go trzymać do odbicia i podnosić z łóżeczka? Oto poradnik dla świeżo upieczonych rodziców.
książki dla dzieci polecane przez psychologów

Najlepsze książki dla dzieci polecane przez psychologów

Dzieciom warto czytać od pierwszych dni życia. Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo i pogłębia wiedzę, dlatego bardzo ważne jest to, by rodzic zaszczepił miłość do książek w swoim dziecku jak najwcześniej. Warto wiedzieć, że lektura może nauczyć dziecko emocji i sposobów panowania nad nimi. Przedstawiamy najlepsze książki dla dzieci polecane przez psychologów, przeznaczone zarówno dla maluchów, jak i starszych brzdąców.
blokada rodzicielska

Dlaczego warto korzystać z blokady rodzicielskiej?

Patologiczne, wypełnione przemocą obrazy, ostre porno i płatne usługi, które mogą w znacznym stopniu obciążyć budżet – wszyscy wiemy, że w internecie jest tego wszystkiego aż nadto. Jednocześnie coraz częściej dajemy swoim pociechom dostęp do komputera czy telefonu komórkowego. Czy istnieje jakiś sposób, aby uchronić je przed negatywnymi treściami? Tak – to blokada rodzicielska. Na czym ona polega i kiedy warto ją zastosować?
jak kąpać noworodka

Jak kąpać noworodka – kosmetyki do kąpieli noworodka

ąpiel noworodka, zwłaszcza pierwszego dziecka, zazwyczaj dostarcza młodym rodzicom dużo stresów. Dziecko wydaje się być bardzo kruche, a dodatkowo – często za sprawą naszych drobnych błędów, niekoniecznie jest chętne na atrakcje z wodą w roli głównej. Jak kąpać noworodka, aby wszyscy czuli się przy tym komfortowo?
Prezent dla nastolatki

Jakie prezenty dla nastolatków na Dzień Dziecka? 15 pomysłów

Dopóki twoje dziecko jest małe, sprawienie mu ciekawego prezentu nie jest trudnym wyzwaniem. Co innego, gdy osiąga wiek nastoletni, w którym większość modnych gadżetów staje się passé już po kilku tygodniach. Zachodzisz w głowę, jaki prezent dla nastolatka wybrać z okazji Dnia Dziecka? Sprawdź nasze 15 propozycji dla nawet najbardziej wybrednej młodzieży.
prezent dla młodej mamy

10 najlepszych i praktycznych prezentów dla młodej mamy

Zastanawiasz się, jaki prezent kupić młodej mamie? Szukasz pomysłu na upominek dla koleżanki, która właśnie urodziła dziecko? Sprawdź nasze propozycje na oryginalny prezent dla młodej mamy.
prezent dla chrześniaka

Prezent dla chrześniaka na roczek

Przedstawiamy kilka pomysłów na prezent dla chrześniaka, który podczas imprezy wyróżni się spośród sterty pozostałych upominków. Sprawdź!
poduszka dla kobiet w ciąży

Czy warto kupić poduszkę dla kobiet w ciąży?

Kobiety, dla których ciąża była nieprzerwanym okresem świetnego samopoczucia mogą nazywać się szczęściarami. Niestety, zdecydowana większość przyszłych mam doświadcza problemów, które wpływają w mniejszym lub większym stopniu na jakość ich codziennego życia. Panie, którym duży brzuch przeszkadza w wygodnym wysypianiu powinny wiedzieć, że istnieją specjalne poduszki dla kobiet w ciąży. Czy rzeczywiście działają cuda?

Wózki spacerowe