Data publikacji:

Jakie gadżety dla ucznia wybrać? 

Dzieci spędzają tygodniowo w szkole więcej czasu niż ich opiekunowi w pracy. Warto czasem więc wynagrodzić ich wysiłki większym lub mniejszym prezentem, czy to z okazji kończącego się semestru, czy też w nagrodzie za dobre świadectwo lub inne specjalne osiągnięcia. Pomysłów na podarunek tego typu może być naprawdę wiele, dlatego też przedstawiamy nasze propozycje.
gadżety dla ucznia

Gadżety elektroniczne dla ucznia

Kiedy mowa o gadżetach dla ucznia, w pierwszej kolejności przychodzą na myśl wszelkiego rodzaju urządzenia mobilne oraz przeznaczone dla nich akcesoria. Sprzęt tego typu zawsze pozostaje na szczycie list życzeń uczniów podstawówki i liceum.

Smartfony dla ucznia

Pierwszy smartfon wręczamy dziecku zazwyczaj w wyższych klasach podstawówki, choć wielu rodziców daje je już ośmio- lub dziewięciolatkom. W przypadku znacznie bardziej samodzielnych siedmio- i ośmioklasistów oraz uczniów szkół średnich smartfony są ich obowiązkowym wyposażeniem. 
Dla młodszych dzieci najlepszym wyborem będą telefony z niższej półki cenowej, za które płacimy w cenie do 1000 złotych, marek takich jak Xiaomi. Dla nastolatków, które intensywniej używają smartfonów, rozsądniej jest kupić model ze średniej półki, perspektywa otrzymania nowego urządzenia jest też zawsze sporą motywacją do nauki.

Tablety dla ucznia

Tablety to świetny prezent zwłaszcza dla uczniów pierwszych klas podstawówek, przydają się podczas długich podróży niezwykle nużących dla dziecka. Są też dla nich dobrym zamiennikiem dla smartfona lub laptopa, których z różnych powodów nie zawsze chcemy wręczać najmłodszym. Sprzęt pozwala oglądać ulubione filmy, bawić się z grami, a także poszukiwać informacji w internecie podczas odrabiania lekcji. Poleca się tutaj zwłaszcza najtańsze modele w cenie do ok. 800–1000 złotych.

Słuchawki bezprzewodowe dla ucznia

Dobre słuchawki bezprzewodowe pozwalają dziecku w spokoju oglądać filmy, grać lub słuchać muzyki. Dla młodszych dzieci wybieramy modele nauszne w cenie do ok. 200 złotych. Dla nastolatków znacznie ciekawsze będą urządzenia typu True Wireless w cenie do ok. 500 złotych. Modele te można bardzo łatwo zgubić, nie warto wręczać więc ich uczniom pierwszych klas podstawówek.

Głośniki bezprzewodowe dla ucznia

Głośniczki bezprzewodowe pozwalają dziecku na słuchanie ulubionej muzyki z komputera lub smartfona np. podczas odrabiania lekcji. Są to zazwyczaj niewielkie urządzenia z ładowanymi bateriami, które można łatwo przenosić i chować. Prawdziwym przebojem są modele posiadające tylko jeden głośnik, świetnie sprawdzające się też podczas imprez. W tej kategorii polecamy modne urządzenia z serii JBL Flip w cenie kilkuset złotych. 

Tablet graficzny dla ucznia

Jeżeli dziecko wyraża zainteresowanie sztukami plastycznymi, dobrym wyborem będzie zakup dedykowanego tabletu graficznego. Urządzenie to łączy się z komputerem, najtańsze modele możemy kupić za około 200–300 złotych. Są one doskonałym wyborem dla początkujących, rozpoczynających przygodę z cyfrowym malowaniem i rysowaniem, które z pasji może przerodzić się w przyszłą karierę.

Akcesoria mobilne dla ucznia

Jeżeli mamy ograniczony budżet na prezent, bardzo dobrym rozwiązaniem jest kupno akcesoriów do urządzeń mobilnych posiadanych przez dziecko. Wybór produktów jest tutaj naprawdę ogromny, począwszy od bezprzewodowych klawiatur dla tabletów, poprzez pokrowce i etui, a skończywszy na kolorowych kablach USB i ładowarkach. Pamiętajmy, że aby wręczany gadżet był trafiony i nie kurzył się później w szufladzie, w pierwszej kolejności warto zawsze zorientować się, czego potrzebuje obdarowywany. 

Przydatne gadżety szkolne dla ucznia

Plecaki

Jeżeli mowa o gadżecie dla ucznia, jednym z najbardziej przydatnych prezentów w tej kategorii będzie z pewnością plecak szkolny. W ofercie sklepów znajdziemy ogromny wybór produktów, w różnych rozmiarach i wzorach. Młodsze dzieci ucieszą plecaki z ulubionym bohaterem kreskówek, starszych uczniów podstawówki elegancki model z logo znanej marki, takie jak Nike czy Adidas.

Piórniki

Podobnie jak plecaki, piórniki są również niezastąpionym szkolnym gadżetem. Wybór odpowiedniego modelu zależy w dużej mierze od wieku, gustu oraz zainteresowań dziecka. Dla uczniów pierwszych klas najlepszym rozwiązaniem są duże, kolorowe i wieloprzegródkowe modele w różnych wzorach. Pozwalają one przechowywać kredki, pisaki oraz inne przyrządy do pisania lub rysowania, umożliwiają też najmłodszym zachowanie porządku i zapobiegają gubieniu zawartości piórnika.
Nastolatki preferują prostsze modele z jedną dużą kieszenią. Wśród produktów tego typu również znajdziemy niezwykle szeroki wybór fasonów i kolorów, które mogą świetnie odzwierciedlić osobowość lub zainteresowania właściciela. 

Długopisy i pisaki

Komplet długopisów, zestaw kredek i pisaków może być równie interesującym i fajnym gadżetem dla ucznia. W sklepach znajdziemy wiele unikalnych wzorów tych przyrządów do pisania i rysowania. Warto rozejrzeć się za produktami renomowanych marek o wysokiej trwałości i niezawodności. W przypadku młodszych dzieci do zestawu nie zaszkodzi dodać też solidny blok rysunkowy lub dedykowany szkicownik. 
Zdjęcie: Envato Elements