Wychowanie dziecka

książki dla 8 latka ranking

Książki dla 8 latka – ranking

2023-09-04
Dzieci w wieku ośmiu lat są niezwykle energiczne, dlatego często szukają rozrywek bardziej angażujących, jak np. granie w gry wideo. Nie ma w tym nic złego, aczkolwiek warto już od najmłodszych lat zaszczepiać w swoich pociechach miłość do literatury, która rozwinie ich kreatywność, nauczy szybkiego czytania i poprawi koncentrację. Trzeba jednak podsunąć dziecku odpowiednie książki, które nie zrażą ich nudną fabułą lub zbyt skomplikowanym językiem. W tym zestawieniu przedstawimy wam kilka książek idealnych dla 8-latków.
przybory szkolne

Back to school: przybory szkolne dla dzieci. Co należy kupić? Poradnik

2023-08-18
Jakie przybory szkolne na pewno powinny się znaleźć w plecaku twojego dziecka? Sprawdzamy!
wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna - back to school 2024: jakie rzeczy do szkoły należy kupić?

2023-08-14
Co powinno znaleźć się w każdej wyprawce szkolnej? Zobaczmy, jak mądrze dobrać fajne rzeczy do szkoły, które sprawią, że nauka będzie jeszcze przyjemniejsza.
plecaki do szkoły dla dziewczyn

Plecaki do szkoły dla dziewczyn: jaki wybrać?

2023-07-31
Wybór odpowiedniego plecaka do szkoły dla dziewczynki to nie lada wyzwanie. Podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, by wybrać nie tylko to, co ładne, ale i funkcjonalne.
plecaki szkolne

Plecaki szkolne: jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka do szkoły? Polecane modele

2023-07-26
Z tego poradnika dowiesz się, jaki plecak do szkoły będzie dla twojego dziecka najlepszy i na co zwracać uwagę przy wyborze.
książki Montessori

Książki dla dzieci w duchu Montessori

2022-07-17
Pedagogika Marii Montessori ostatnimi laty stała się modna. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przedszkola i powstają książki z tym słynnym nazwiskiem w nazwie. Niestety, często niewiele mają wspólnego z założeniami opracowanymi przez włoską lekarkę. Żeby określić, czy dana pozycja jest zgodna z duchem Montessori, książka musi przede wszystkim pokazywać świat takim, jaki jest, w dostosowany do dziecka sposób. Rynek wydawniczy obfituje w ciekawe tytuły dla dzieci. Które z nich są warte przeczytania?
leworecznym na ratunek przybory ulatwiajace

Pióro dla leworęcznych. Jak ułatwić naukę leworęcznym?

2021-10-20
Leworęczni stanowią około 8 - 15% całego społeczeństwa. Będąc w mniejszości, często to właśnie oni muszą dostosować się do świata zdecydowanie zdominowanego przez osoby praworęczne. Jedną ze szczególnie uciążliwych rzeczy dla tzw. mańkutów jest nauka pisania. Rozmazujące się wkłady i niewygodne uchwyty nie zachęcają do ćwiczenia tej umiejętności. Na szczęście wielu producentów sukcesywnie poszerza asortyment o takie akcesoria jak np. pióro dla leworęcznych czy specjalne biurka. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak ułatwić naukę, nie tylko pisania, osobom leworęcznym.
wpływ muzyki

Wpływ muzyki na rozwój dziecka - jaki wpływ ma muzyka na rozwój dziecka?

2021-07-24
Dźwięki otaczają nas przez cały czas. Relaksujące rytmy pozwalają na skupienie, energetyzujący, taneczny kawałek zachęca do tańca lub biegania, ale długotrwały remont u sąsiada potrafi doprowadzić do furii niejednego stoika! Już tych kilka banalnych przykładów pokazuje, jak bardzo nasze życie może być zdeterminowane przez muzykę. Dotyczy to nie tylko osób dorosłych, lecz również (jeśli nie przede wszystkim!) najmłodszych. Jaki więc jest wpływ muzyki na rozwój dziecka? Wyjaśnimy to w artykule!
rodzeństwo

Jak przygotować dziecko na rodzeństwo?

2021-07-23
Jak przygotować dziecko na rodzeństwo? To pytanie często zadawane przez rodziców, którzy dowiadują się, że niedługo na świecie powitają kolejnego, ukochanego maluszka. Rozmowa ze straszą pociechą nie zawsze przychodzi łatwo, w głowie kłębią się bowiem setki pytań i obaw, czy zaakceptuje ona wiadomość o siostrzyczce lub braciszku. Jak wyjaśnić więc dziecku nadchodzące zmiany oraz co zrobić, by absolutnie nie poczuło się odrzucone lub odsunięte na dalszy plan? Podpowiadamy to w naszym artykule!
Pierwsze czytanki

Pierwsze czytanki dla dzieci

2021-07-09
Samodzielna lektura to wielkie wyzwanie dla młodego człowieka. Jak ułatwić dzieciom naukę czytania? Pierwsze czytanki powinny być łatwe i przystępne. Oto przegląd najciekawszych czytanek dla początkujących.
Mity greckie dla dzieci

Mity greckie dla dzieci – mity do czytania oraz w obrazkach

2021-07-02
Jak wprowadzić dziecko w świat mitycznych bogów i bogiń? Podarować mu ciekawą książkę. Wspólnie czytane mity greckie dla dzieci rozwiną w nich pasję odkrywania antycznego kanonu kultury, pomogą też w uczeniu się skomplikowanych relacji międzyludzkich.
list do mikołaja

List do Mikołaja. Jak napisać list? Wzory

2020-11-04
List do Mikołaja to dla każdego dziecka ważny element magicznych świąt – nie można o nim zapomnieć! Sprawdź, jak pomóc maluchowi go napisać i ozdobić oraz jak zaadresować tę ważną kopertę. Podpowiadamy także, jak sprawić, by Mikołaj… odpowiedział!

Bezpieczna podróż