Ciąża i poród

temperatura w ciąży

Sprawdź, jaka powinna być temperatura w ciąży

2022-12-28
W ciąży organizm kobiety pracuje zupełnie w innym trybie. Zmianom ulega nie tylko apetyt czy zapotrzebowanie na sen, ale również wiele pomniejszych procesów. Jednym z nich jest temperatura w ciąży. Dowiedz się, jaka powinna być prawidłowa i przy jakich wartościach należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
przepuklina pepkowa w ciazy

Przepuklina pępkowa w ciąży: czy jest groźna? Przyczyny i leczenie

2022-03-20
Okres ciąży to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Wówczas niezwykle ważna jest ostrożność i profilaktyka, która skutecznie chroni organizm kobiety spodziewającej się dziecka przed niebezpiecznymi schorzeniami i chorobami. Częstym problemem, z którym zmagają się kobiety w ciąży, jest przepuklina. Warto wiedzieć, czy schorzenie to stanowi poważne zagrożenie dla dziecka oraz co zrobić, jeśli przepuklina się pojawi.
Rozstępy w ciązy

Jak uniknąć rozstępów w ciąży?

2021-07-05
Co to są rozstępy? Dlaczego niektóre kobiety w ciąży mają ten problem, a inne nie? Poznaj rodzaje rozstępów. Dowiedz się, czy można im skutecznie zapobiec. Sprawdź, czy rozstępy to tylko problem estetyczny i czy należy je leczyć.
jak sprawdzić czy jest się w ciąży

Jak sprawdzić, czy jest się w ciąży? Pierwsze objawy ciąży

2021-06-26
Brak miesiączki i mdłości to objawy ciąży, o których wie z pewnością każda kobieta. Jednak skąd mieć pewność, że odmienne samopoczucie zwiastuje właśnie stan błogosławiony? Jak sprawdzić, czy jest się w ciąży jeszcze przed wizytą u lekarza?
konflikt serologiczny druga ciąża

Druga ciąża. Kiedy po cesarce, a kiedy po poronieniu?

2021-06-23
Czy druga ciąża jest lżejsza od tej pierwszej? Trudno powiedzieć. Każda ciąża jest inna, bo potrzeby przyszłej mamy i zarodka, a potem płodu są różnie nasilone. Jedno jest pewne. Każda ciąża jest dużym obciążeniem dla przyszłej mamy, dlatego warto wiedzieć, jak przygotować się do kolejnej, jeśli planujesz w najbliższym czasie powiększenie rodziny. Sprawdź, kiedy można zajść w ciążę po porodzie naturalnym, kiedy po poronieniu i kiedy po cesarskim cięciu. Dowiedz się, czy konflikt serologiczny jest groźny dla przebiegu drugiej ciąży i jaki wpływ na zajście w ciążę ma laktacja.
paznokcie hybrydowe w ciąży,

Paznokcie hybrydowe w ciąży. Czy są bezpieczne?

2021-06-08
Temat wykonywania zabiegów kosmetycznych przez kobiety w ciąży pozostaje bardzo kontrowersyjny. Przyszłe mamy często zastanawiają się, czy mogą korzystać z zabiegów upiększających tak samo, jak dawniej. Wiele pań interesują zwłaszcza paznokcie hybrydowe w ciąży. Czy to dobry pomysł? Czy hybryda oraz lampa UV nie wpłyną negatywnie na rozwijający się płód? Odpowiadamy!
karmienie spod pachy

Karmienie spod pachy: najwygodniejsza pozycja dla mamy i dziecka

2021-06-07
Moment karmienia piersią jest niezwykle ważny zarówno dla dziecka, jak i dla mamy. Nie chodzi wyłącznie o fizyczne zaspokojenie głodu, ale także o celebrowanie bliskości i budowanie więzi z małym człowiekiem. Aby mleczny rytuał był przyjemny dla was obojga, musi być wygodny. Dowiedz się, jak wygląda karmienie spod pachy – zdaniem mam jedna z najbardziej komfortowych pozycji.
Opuchnięte stopy w ciąży

Opuchnięte stopy w ciąży

2021-06-03
Opuchlizna pod koniec ciąży jest normalnym objawem, który niestety może utrudniać normalne funkcjonowanie. Sprawdź, jak w prosty sposób zapobiec puchnięciu stóp i nóg. Dowiedz się, kiedy należy zgłosić się z opuchlizną do lekarza. Sprawdź, jakie kremy na opuchnięte stopy można stosować w ciąży.
nudności w ciąży

Nudności w ciąży: jak im zapobiec, objawy i przyczyny

2021-06-02
Nudności w ciąży są częstym zjawiskiem – szacuje się, że występują nawet u 80% przyszłych mam. Sprawdź, jaka jest najczęstsza przyczyna mdłości i wymiotów, kiedy zaczynają się nudności w ciąży i jak można je złagodzić za pomocą domowych, bezpiecznych dla dziecka sposobów.
jazda na rowerze w ciąży

Jazda na rowerze w ciąży. Czy jest bezpieczna?

2021-04-14
Wraz z informacją o ciąży, wiele aspektów życia kobiety musi ulec zmianie. Od tej pory to, jak traktujesz swój organizm, ma podwójne znaczenie. Kontrowersyjną kwestią pozostaje uprawianie sportu przez przyszłe mamy. Co można robić, a jakich ćwiczeń należy unikać? Co z jazdą na rowerze w ciąży?
ból żołądka w ciąży

Co pomaga na ból żołądka w ciąży? Przyczyny i leczenie

2021-03-08
Ból żołądka w ciąży może mieć różne przyczyny – na szczęście większość z nich nie powoduje zagrożenia dla zdrowia dziecka i jego mamy. Sprawdź, jakie są przyczyny tej dolegliwości, co robić, gdy się pojawia i kiedy należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.
rwa kulszowa w ciąży

Rwa kulszowa w ciąży: objawy, przyczyny i leczenie. Jak poradzić sobie z bólem?

2021-03-03
Odczuwasz mocny ból w dolnej części pleców i w pośladkach? Masz problemy z drętwieniem i czasami pieczeniem ud, łydek, a nawet stóp, a do tego jesteś w stanie błogosławionym? Być może to rwa kulszowa. Jak radzić sobie z nią w ciąży oraz jakie są jej przyczyny i objawy? Sprawdzamy!

Dla przyszłej mamy