Data modyfikacji:

Beztroskie zabawy w ogrodzie

Autor: Agata Stachowska

Zabawa na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na rozrywkę dla Twojego dziecka. We własnym ogrodzie możesz stworzyć bezpieczne i pełne uroku miejsce, które zainspiruje malucha do twórczej zabawy lub zachęci do odpoczynku. Aranżacja ogrodowej przestrzeni zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Zabawa w ogrodzie daje duże możliwości na kreatywny rozwój maluszków. Nie trudno jest zachęcić dzieci do beztroskich zabaw na trawie, gry w chowanego wśród kwiatów i krzewów, czy wdrapywania się do domku na drzewie. Zachowując estetykę miejsca, możesz wkomponować w przestrzeń ogrodu hamak, huśtawkę lub modułowy plac zabaw, które urozmaicą maluchom czas.

1. Hop na hamak

Bujanie się w hamaku to niemal synonim błogiego lenistwa. Z radością skorzystają z niego zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Wspólna, popołudniowa drzemka, czytanie ulubionej bajki albo nadawanie imion chmurom wprawi Was w doskonały nastrój. Idealnie sprawdza się również hamakowa huśtawka dla dzieci. Zajmuje mniej miejsca niż hamak i można ją zamontować na balkonie lub w pokoju.

2. Na huśtawkę

Najprostsza na świecie huśtawka to ta, zrobiona z pojedynczej deski zamontowanej na dwóch sznurach na gałęzi drzewa lub na hakach pod sufitem werandy. Dzieci ją uwielbiają, a rodzice nie raz przysiądą na niej, żeby pomarzyć z filiżanką kawy. Do wyboru są również huśtawki zrobione z tworzyw sztucznych, jedno- lub kilkuosobowe, w kształcie gondoli, gniazda, z oparciami i innymi, praktycznymi rozwiązaniami. Przed ich zakupem sprawdź, czy posiadają odpowiednie atesty bezpieczeństwa.

3. Plac zabaw w ogrodzie

Poniższa propozycja dedykowana jest osobom, które dysponują większym ogrodem, w którym można zamontować modułowy plac zabaw. Zjeżdżalnie, mostki, domki, ścianki wspinaczkowe to tylko wybrane elementy wpisujące się w całość gotowego produktu. Frajda z zabawy jest ogromna, a przydomowy plac zabaw można wykorzystać do zorganizowania urodzin dziecka lub gry, polegającej na odnajdywaniu poukrywanych zagadek i ich rozwiązywaniu.

4. Domki i namioty

Kto z nas nie robił w dzieciństwie prowizorycznych domków lub nie marzył o posiadaniu namiotu do zabawy? Czuwanie w indiańskim tipi albo stworzenie bazy w domku na drzewie znakomicie rozwijają wyobraźnię, uczą zdolności organizacyjnych i analitycznego myślenia. W ramach wakacyjnej przygody możesz zaproponować dziecku nocleg w domku lub namiocie postawionym w ogrodzie. To znakomita próba przed wspólnym wypadem na kemping.

Prezent dla 3 latki

Prezenty dla 3-latki. 15 ciekawych pomysłów

2021-11-03
Niemal każda, 3-letnia dziewczynka jest pełna energii, zaczyna rozwijać własne zainteresowania i kocha kreatywne zabawki. Prezent dla 3-latki powinien bawić, ale i rozwijać umiejętności dziecka. Co kupić małej dziewczynce z okazji urodzin czy świąt? Mamy na to aż 15 pomysłów!
Prezent dla nastolatki

Jakie prezenty dla nastolatków na Dzień Dziecka? 15 pomysłów

2021-06-25
Dopóki twoje dziecko jest małe, sprawienie mu ciekawego prezentu nie jest trudnym wyzwaniem. Co innego, gdy osiąga wiek nastoletni, w którym większość modnych gadżetów staje się passé już po kilku tygodniach. Zachodzisz w głowę, jaki prezent dla nastolatka wybrać z okazji Dnia Dziecka? Sprawdź nasze 15 propozycji dla nawet najbardziej wybrednej młodzieży.
dzień ojca

Prezent na Dzień Ojca - wykonany przez dziecko

2021-06-18
Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca powoduje pewnie w wielu domach dziecięcy popłoch. Jaki upominek podarować Tacie? Poprzestać na tradycyjnej laurce, rę...
Akcesoria i zabawki do wody

Najlepsze zabawki do wody. Do kąpieli i do nauki pływania

2021-06-16
Twoje dziecko uwielbia się pluskać? Mogłoby przez pół dnia nie wychodzić z wody? Sprawdź, jakie zabawki i akcesoria umilą mu czas, a jakie nauczą go pływać.
Kreatywne niespodzianki na Dzień Taty

Kreatywne niespodzianki na Dzień Taty

2021-06-16
Czego potrzebują zapracowani tatusiowie? Beztroskiego i spontanicznego dnia, aby mogli znów poczuć się jak mali chłopcy. Sprawcie im odrobinę radości, przygotow...
puzzle dla dziecka

Puzzle dla dziecka – jakie wybrać?

2021-05-27
Układanie puzzli to bardzo rozwijająca myślenie zabawa. Dziecko uczy się dzięki nim koncentracji, analitycznego myślenia, a także ćwiczy pamięć. Sprawdź!