Data modyfikacji:

Beztroskie zabawy w ogrodzie

Autor: Agata Stachowska

Zabawa na świeżym powietrzu to najlepszy sposób na rozrywkę dla Twojego dziecka. We własnym ogrodzie możesz stworzyć bezpieczne i pełne uroku miejsce, które zainspiruje malucha do twórczej zabawy lub zachęci do odpoczynku. Aranżacja ogrodowej przestrzeni zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Zabawa w ogrodzie daje duże możliwości na kreatywny rozwój maluszków. Nie trudno jest zachęcić dzieci do beztroskich zabaw na trawie, gry w chowanego wśród kwiatów i krzewów, czy wdrapywania się do domku na drzewie. Zachowując estetykę miejsca, możesz wkomponować w przestrzeń ogrodu hamak, huśtawkę lub modułowy plac zabaw, które urozmaicą maluchom czas.

1. Hop na hamak

Bujanie się w hamaku to niemal synonim błogiego lenistwa. Z radością skorzystają z niego zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Wspólna, popołudniowa drzemka, czytanie ulubionej bajki albo nadawanie imion chmurom wprawi Was w doskonały nastrój. Idealnie sprawdza się również hamakowa huśtawka dla dzieci. Zajmuje mniej miejsca niż hamak i można ją zamontować na balkonie lub w pokoju.

2. Na huśtawkę

Najprostsza na świecie huśtawka to ta, zrobiona z pojedynczej deski zamontowanej na dwóch sznurach na gałęzi drzewa lub na hakach pod sufitem werandy. Dzieci ją uwielbiają, a rodzice nie raz przysiądą na niej, żeby pomarzyć z filiżanką kawy. Do wyboru są również huśtawki zrobione z tworzyw sztucznych, jedno- lub kilkuosobowe, w kształcie gondoli, gniazda, z oparciami i innymi, praktycznymi rozwiązaniami. Przed ich zakupem sprawdź, czy posiadają odpowiednie atesty bezpieczeństwa.

3. Plac zabaw w ogrodzie

Poniższa propozycja dedykowana jest osobom, które dysponują większym ogrodem, w którym można zamontować modułowy plac zabaw. Zjeżdżalnie, mostki, domki, ścianki wspinaczkowe to tylko wybrane elementy wpisujące się w całość gotowego produktu. Frajda z zabawy jest ogromna, a przydomowy plac zabaw można wykorzystać do zorganizowania urodzin dziecka lub gry, polegającej na odnajdywaniu poukrywanych zagadek i ich rozwiązywaniu.

4. Domki i namioty

Kto z nas nie robił w dzieciństwie prowizorycznych domków lub nie marzył o posiadaniu namiotu do zabawy? Czuwanie w indiańskim tipi albo stworzenie bazy w domku na drzewie znakomicie rozwijają wyobraźnię, uczą zdolności organizacyjnych i analitycznego myślenia. W ramach wakacyjnej przygody możesz zaproponować dziecku nocleg w domku lub namiocie postawionym w ogrodzie. To znakomita próba przed wspólnym wypadem na kemping.

Prezent dla 3 latki

Prezenty dla 3-latki. 15 ciekawych pomysłów

2022-06-10
Niemal każda, 3-letnia dziewczynka jest pełna energii, zaczyna rozwijać własne zainteresowania i kocha kreatywne zabawki. Prezent dla 3-latki powinien bawić, ale i rozwijać umiejętności dziecka. Co kupić małej dziewczynce z okazji urodzin czy świąt? Mamy na to aż 15 pomysłów!
dzień ojca

Prezent na Dzień Ojca - wykonany przez dziecko

2021-06-18
Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca powoduje pewnie w wielu domach dziecięcy popłoch. Jaki upominek podarować Tacie? Poprzestać na tradycyjnej laurce, rę...
Akcesoria i zabawki do wody

Zabawki do kąpieli. Jakie zabawki do wody kupić?

2021-06-16
Każdy rodzic wie doskonale, jak ważna jest dbałość o higienę dziecka. Niestety, nie dla każdego malucha kąpiele są przyjemnością. W wielu domach w tym czasie słychać płacz i protesty. Jak temu zaradzić? Odpowiedź jest prosta. Są nią odpowiednie, dopasowane do wieku dziecka zabawki do kąpieli. Nie tylko odwrócą uwagę dziecka od nielubianych zabiegów pielęgnacyjnych, ale również mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka poprzez stymulowanie układu nerwowego różnymi bodźcami. Sprawdźmy więc, jakie zabawki do wody kupić, by kąpiel stała się prawdziwą przyjemnością.
 niespodzianki na Dzień Taty

Kreatywne niespodzianki dla taty. Coś dla taty na Dzień Ojca i urodziny

2021-06-16
Kreatywny prezent dla taty na Dzień Ojca, urodziny, imieniny – co kupić? Co dla taty będzie najlepszą niespodzianką? Możemy postawić na uniwersalne i bardzo praktyczne prezenty lub dobrać je do pasji czy zainteresowań. Zobaczcie pomysły, które pozwolą wam sprezentować coś dla taty, z czego się ucieszy i co zapamięta na długo! Oto lista kreatywnych niespodzianek dla taty.
dziewczynka na huśtawce

Huśtawka do ogrodu dla dzieci. O czym pamiętać i jakie są rodzaje

2021-04-27
Czas spędzony na huśtawce to nieodłączny element dzieciństwa – stąd też ten element ogrodu cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców. Sprawdź!
Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga dla dziecka. Elektryczna czy zwykła? Jaką wybrać?

2021-03-08
W zasadzie trzeba by zacząć od tego, że to dwa jednak różne pojazdy. Porównywanie ich nie ma sensu. Warto jednak zastanowić się co jest dla kogo lepsze.