Data publikacji:

Filmy i seriale dla dzieci na Disney+

Dzięki platformom streamingowym rodzice mają o wiele łatwiejszy i legalny dostęp do ciekawych produkcji dla swoich pociech. Firma The Walt Disney Company od samego początku dbała o to, żeby pobudzać wyobraźnię najmłodszych widzów, co oczywiście zaowocowało licznymi produkcjami skierowanymi do dzieci. Na Disney Plus można znaleźć wszystkie klasyczne dzieła tej wytwórni, a także całą masę innych fantastycznych filmów i seriali dla dzieci. Koniecznie zapoznajcie się z moją listą – na pewno znajdziecie na niej coś ciekawego dla swojego synka lub córeczki.
filmy i seriale dla dzieci na disney+

„Kacze opowieści” – serial

„Kacze opowieści” to jedna z tych marek, która łączy pokolenia. Na Disney Plus znajdziemy bowiem starą wersję z 1987 roku oraz nową serię zapoczątkowaną w 2017 roku. Co prawda, różnią się one dosyć mocno stylem graficznym, lecz obie są równie warte uwagi. Głównym bohaterem jest Sknerus McKwacz, który razem z Hyziem, Zyziem i Dyziem (siostrzeńcy Kaczora Donalda) przeżywa fantastyczne przygody na całym świecie. Oba seriale oferują ciekawe historie, humor na wysokim poziomie oraz, co najważniejsze, są bardzo angażujące. Nie brakuje też wielu mądrych przemyśleń, które pozwolą spojrzeć dzieciom trochę inaczej na pewne sprawy.

Animowane filmy pełnometrażowe Disneya

Jeżeli chcecie, żeby wasze pociechy obcowały wyłącznie z treściami przeznaczonymi do ich wieku, to koniecznie powinniście zainteresować się ofertą Disney+. Znajdziecie tam m.in. wszystkie filmy animowane tej wytwórni, zarówno klasyki z lat 40. i 50., jak i nowsze produkcje wykonane w technice komputerowej. Przekrój jest przeogromny, a godzin materiałów tak dużo, że dzieci z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę. Na platformie dostępne są m.in. pełnometrażowe przygody Kubusia Puchatka, obie „Księgi dżungli”, kultowy „Król Lew” czy klasyczny „Bambi”. Z nowszych produkcji można natomiast obejrzeć „Krainę lodu”, „Wielką szóstkę”, „Rayę i ostatniego smoka”. To oczywiście tylko kilka przykładów, ponieważ lista jest bardzo, bardzo długa.

„Klub przyjaciół Myszki Miki” – serial

Tym razem mam dla was propozycję serialu animowanego skierowanego do najmłodszych widzów, którzy dopiero poznają kształty, litery, kolory bądź cyfry. „Klub przyjaciół Myszki Miki” jest bardziej produkcją nastawioną na edukację, w której tytułowy bohater bardzo często zwraca się w stronę odbiorcy, dając mu czas na udzielenie odpowiedzi. Z doświadczenia wiem, że dzieciaki uwielbiają tę formę rozrywki i aktywnie uczestniczą w rozwiązywaniu kolejnych zagadek logicznych z Myszką Miki.

Animowane filmy pełnometrażowe Pixara

Skoro wspomniałem już wcześniej o filmach pełnometrażowych Disneya, to nie mógłbym również pominąć wybitnych dzieł stworzonych przez wytwórnię Pixar, która w 2006 roku dołączyła do The Walt Disney Company. Tutaj to dopiero mamy do czynienia z niezwykłymi produkcjami, które z pewnością zachwycą wasze dzieci! Do wyboru macie m.in. cztery rewelacyjne odsłony serii „Toy Story”, wszystkie filmy z cyklu „Auta”, nowiutkiego „Buzza Astrala” z 2022 roku, poruszające „Coco”, jeszcze bardziej poruszające „W głowie się nie mieści” i całą masę innych klasyków. Polecam oglądać te filmy razem z synem lub córkę, ponieważ większość z nich ma także wartościowy przekaz dla dorosłych.

Seriale animowane Marvela

Jeśli wasze dziecko jest już nieco starsze i szuka treści z większą ilością akcji i wybuchów, to na Disney Plus znajdziecie również wiele seriali telewizyjnych bazujących na twórczości Marvela, które opowiadają o ulubionych superbohaterach. Na platformie dostępne są klasyki z lat 90., takie jak „Spider-Man”, „Srebrny Surfer”, czy „X-Men”, ale nie brakuje również o wiele nowszych tytułów, które mogą pochwalić się lepszą oprawą wizualną. Mam tutaj na myśli takie perełki jak „Avengers Zjednoczeni”, „Strażnicy Galaktyki” czy „Rocket i Groot”. Młodszym miłośnikom Człowieka Pająka można natomiast polecić „Przygody superbohaterów” lub „Spidey i super kumple”.

Seria filmów „Kochanie…” o rodzinie Wayne’a Szalinskiego

Disney+ to doskonałe miejsce, żeby zaprezentować dzieciakom swoje ulubione produkcje z dawnych lat, przy których to my doskonale bawiliśmy się jako bardzo młodzi widzowie. Na platformie pojawiły się wszystkie trzy filmy o przygodach Wayne’a Szalinskiego i jego rodziny – mowa o takich tytułach jak „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki” (1989), „Kochanie, zwiększyłem dzieciaka” (1992) oraz „Kochanie, zmniejszyliśmy siebie” (1997). Co prawda, kontynuacje nie są tak dobre jak pierwsza część, ale i tak trzymają całkiem przyzwoity pomysł. Już sam pomysł wyjściowy jest warty uwagi, a do tego dochodzi naprawdę dobre wykonanie, które nawet po wielu latach od premiery jest w stanie się podobać.

„Miki i raźni rajdowcy” – serial

Mieliśmy już Myszkę Miki w jego edukacyjnej wersji, dlatego teraz przyszła kolej na o wiele bardziej przygodowy serial dla najmłodszych. „Miki i raźni rajdowcy” to przyjemne dzieło, którego główną osią fabularną są wyścigi przy użyciu wymyślnych pojazdów – przykładowo, Goofy korzysta z wanny na kółkach i – o dziwo – całkiem nieźle radzi sobie na torze. Odcinki są krótkie, dlatego idealnie nadają się jako dobranocki, zwłaszcza że dzieci nie powinny mieć koszmarów po tej animacji, gdyż brakuje w niej przemocy i strasznych obrazków. Dużą zaletą serialu jest oprawa wizualna, która stoi na bardzo wysokim poziomie, co niestety nie zawsze jest takie oczywiste w przypadku odcinkowych produkcji Disneya wykonanych w technice grafiki komputerowej.

„Spider-Man Uniwersum” – film

Od razu zaznaczę, że ten tytuł powinny odpuścić najmłodsze dzieci ze względu na pewien stopień brutalności, jaki pojawia się w tym filmie. Oczywiście całość w dalszym ciągu utrzymana jest w kreskówkowym stylu, lecz niektóre sceny mogą być zbyt dosadne i straszne dla pięcio- lub sześciolatków. Jeśli jednak uważacie, że wasza pociecha jest już odpowiednio dojrzała do takich treści, to koniecznie pokażcie jej „Spider-Man Uniwersum”. Jest to prawdopodobnie najciekawszy animowany film superbohaterskich, jaki kiedykolwiek trafił do kin, o czym zresztą może świadczyć statuetka Oscara za najlepszą długometrażową animację. Produkcja nie tylko oferuje fantastyczną historię, ale na dodatek przedstawia ją w przepiękny sposób – oprawa graficzna to prawdziwe dzieło sztuki, które zachwyca swoją innowacyjnością.

„Pidżamersi” – serial

Na koniec zostawiłem serial superbohaterski dla dzieci, które są jeszcze zbyt małe do interesowania się przygodami Avengersów czy Strażników Galaktyki. „Pidżamersi” to pocieszna kreskówka, w której śledzimy losy trójki zamaskowanych bohaterów o nadnaturalnych zdolnościach. Protagonistami serialu są umiejąca latać Sowella, znikający Gekson oraz bardzo szybki Kotboy. Głównym przeciwnikiem tytułowych Pidżamersów jest złośliwy Romeo, który w każdym odcinku ma inną koncepcję, jak przejąć kontrolę nad światem. Oczywiście nie muszę dodawać, że nieustannie jego niecne plany nie dochodzą do skutki.
Zdjęcie: Envato Elements