Data publikacji:

Co można zrobić z kulek magnetycznych?

Kulki magnetyczne to obecnie jedna z najpopularniejszych zabawek wybieranych dla dzieci. Taka zabawka pozytywnie wpływa na szereg różnych aspektów, co jest szczególnie ważne u dzieci w czasie intensywnego rozwoju psychicznego oraz fizycznego. Kulki świetnie rozwijają wyobraźnię i poprawiają koncentrację, a to może przełożyć się na koncentrację w czasie nauki lub rozwoju innych kluczowych umiejętności. Taka zabawka to świetny sposób na rozładowanie stresu nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych, ponieważ wymaga pełnego skupienia podczas tworzenia określonego kształtu. Ilość możliwych do zbudowania kształtów i budowli jest niemal nieograniczona, dlatego taka zabawka to ponadczasowy prezent, który nie znudzi się szybko. Na licznych stronach internetowych znaleźć można zdjęcia stworzonych przez innych fanów kulek kształtów, co może posłużyć jako inspiracja.
Co można zrobić z kulek magnetycznych

Kulki magnetyczne dla dzieci — nowy trend wśród zabawek

Kulki magnetyczne dla dzieci to innowacyjna. Układanka składa się z wielu małych kulek, które mogą występować w naturalnym, srebrnym kolorze, a także w wersji kolorowej. Kulki to silne magnesy neodymowe o średnicy około 5 mm. To świetna alternatywa dla gier komputerowych i innych elektronicznych rozrywek, która może zająć dziecko na wiele godzin. Zabawa taką układanką pozytywnie wpływa na rozwój dziecka pod względem kreatywności, wyobraźni oraz zdolności manualnych. Kulki magnetyczne zapewniają rozrywkę, podczas której dziecko może tworzyć nieograniczoną ilość kształtów, figur i budowli. Decydując się na zakup kulek magnetycznych, należy wziąć pod uwagę wiek dziecka, ponieważ taka zabawka składa się z wielu niezwykle małych elementów, które mogą zostać połknięte przez małe dzieci. Kupując kulki magnetyczne, warto wybrać takie, które posiadają wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa i jakości.

Dlaczego warto kupić dziecku kulki magnetyczne?

Kulki magnetyczne to nowoczesna zabawka dla dzieci, z której mogą korzystać także osoby dorosłe. Kulki magnetyczne pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, a dorosłym pozwalają się odstresować. Kulki magnetyczne rozwijają wiele różnych cech u dzieci, między innymi:
 • wyobraźnię i kreatywność – to prosta w formie układanka, dzięki czemu dziecko za każdym razem samodzielnie decyduje o tym, w jaki kształt ją ułożyć.
 • tworzenie nowych kształtów, form i budowli przestrzennych to świetna zabawa rozwijająca wyobraźnię,
 • umiejętności manualne – układanie różnych kształtów i form wymaga zdolności manualnych i dobrej koordynacji ruchowej dłoni. Rozwój tego aspektu jest szczególnie ważny u dzieci, które mają trudności z poprawnym pisaniem lub chwytaniem długopisu,
 • koncentrację – kulki magnetyczne mogą zapewnić dziecku nawet kilka godzin nieprzerwanej zabawy, podczas której jego koncentracja musi być utrzymana na stałym, wysokim poziomie. Układanie kulek magnetycznych skłania dziecko do analitycznego myślenia, szukania nowych rozwiązań, wymyślania nowych kształtów oraz do skupiania się na jednej czynności.

Kulki magnetyczne – co można z nich zrobić?

Kulki magnetyczne to taki rodzaj zabawki dla dzieci, który w znaczący sposób rozwija wyobraźnię i kreatywność. Dzięki kulkom, dziecko może stworzyć niezliczone ilości różnych figur, kształtów, budowli i przestrzeni – jedynymi ograniczeniami jest ich wyobraźnia oraz ilość posiadanych kulek. Najpopularniejsze kształty, które mogą posłużyć jako początkowe wzory, na których dziecko może uczyć się korzystania z takiej zabawki, to:
 • piramida,
 • kula,
 • przestrzenny kwiatek,
 • wielościan,
 • walec,
 • płaskie kształty (np. gwiazda, serce, kwiat),
 • wieża,
 • kubek lub szklanka,
 • pudełko.
Zdjęcie: Olivier_Le_Moal/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!