Data publikacji:

Fajne fryzury dla chłopaków 13 lat – jaką fryzurę dla chłopaka 13 lat wybrać?

13 lat to wiek, kiedy zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zaczynają przywiązywać coraz większą uwagę do swojego wyglądu. Niestety, zaintrygowani swoimi bohaterami i stylizacjami gwiazd, często nie potrafią jeszcze zrozumieć, że w danym uczesaniu czy cięciu nie będą na co dzień wyglądać korzystnie. Z drugiej strony jednak zrozumiałe jest, że chcą wyglądać estetycznie, modnie i zgodnie ze swoimi upodobaniami. Jakie fajne fryzury dla chłopaków 13 lat będą jednocześnie wygodne, modne i możliwe do wykonania przez większość fryzjerów? Sprawdź, co zaproponować podopiecznym, by byli zadowoleni i wyglądali korzystnie w niemal każdej stylizacji.
fajne fryzury dla chłopaków 13 lat

Fryzura dla 13-latka – dlaczego to takie ważne?

13 lat to wiek, kiedy rodzic nie powinien narzucać w stu procentach swojej propozycji wyglądu, a nieco otworzyć się na preferencje i upodobania dziecka. Jest to czas fascynacji idolami, naśladowania i obserwacji kolegów oraz okres poszukiwania własnego stylu. Warto wziąć pod uwagę, jakie upodobania ma 13-latek, i nie negować go na wstępie za chęć zapuszczenia włosów czy noszenia ich w nieco dłuższej formie.
Okres dojrzewania to również zainteresowanie kosmetykami, dlatego ogromnie prawdopodobne jest, że fryzura wymagająca codziennej stylizacji sprawdzi się doskonale, a 13-latek będzie dbał o nią w najdrobniejszym szczególe. Jednocześnie należy pamiętać, że fryzura dla 13-latka powinna współgrać z długością włosów, kształtem twarzy oraz ogólnym, preferowanym przez nastolatka stylem.

Modna fryzura dla 13-latka a styl życia. Jak doradzić nastolatkowi, by był zadowolony?

Fajne fryzury dla chłopaków 13 lat, którzy na co dzień są aktywni i pochłania ich wiele zajęć, nie powinny wymagać zbyt wielu zabiegów stylizacyjnych. Dobrze będzie wybrać tu różne opcje krótkiego cięcia, które po zwykłym prysznicu szybko wyschną i niemal gotowe będą na wyjście. Podczas wyboru fryzury dobrze jest również wziąć pod uwagę hobby i zainteresowania nastolatka. Jeśli 13-latek należy do osób spokojnych i nie przejawia zainteresowania zajęciami wymagającymi ciągłego ruchu, spokojnie postawić można na nieco dłuższe uczesanie. W przypadku urodzonego sportowca fajna fryzura dla 13-latka powinna mieć formę krótką.
Podczas wyboru odpowiedniej i modnej fryzury dla 13-latka należy też wziąć pod uwagę specyfikę i strukturę jego włosów. Jeśli włosy trudno się układają i są niesforne, lepiej postawić na cięcie krótkie lub wielopoziomowe. Ułatwi to codzienną stylizację i nie zabierze zbyt wiele czasu. Jeżeli 13-latek chce postawić na fryzurę kreatywną i nieoczywistą, należy powiedzieć mu, że utrzymanie jej w należytym kształcie i formie będzie wymagało stosowania wielu zabiegów i pilnowania ułożenia nawet kilka razy dziennie.

Fajne fryzury dla chłopaków 13 lat a kształt twarzy

Wybierając fryzurę, istotne jest zwrócenie uwagi nie tylko na indywidualne preferencje czy wygodę, ale również kształt twarzy i wszelkie mankamenty urody, które nastolatek będzie chciał zamaskować. Nie ma się temu co dziwić. 13-latek wchodzi w okres, kiedy szczególnie zwraca uwagę na swój wygląd oraz na płeć przeciwną. Będzie mu więc zależało, by wyglądać możliwie najlepiej, a jednocześnie oryginalnie, żeby móc zwrócić uwagę dziewczyn. Na szczęście wśród dostępnych opcji strzyżenia z powodzeniem znaleźć można modne fryzury dla 13-latka, które jednocześnie pasują do danego kształtu twarzy, maskują niedoskonałości, są wygodne i stylowe.
Chłopcy o pełnej buzi i nadprogramowych kilogramach bardzo dobrze wyglądać będą w cięciach asymetrycznych. Zachowanie grzywki ułożonej na bok lub opadającej na twarz optycznie wydłuży i wysmukli twarz. W tego typu fryzurach można postawić na wycieniowanie tyłu i boków oraz zachowanie ich krótkiej długości na rzecz pozostawienia dłuższych kosmyków w rejonie grzywki i czubka głowy.
W odwrotnym przypadku, gdy twarz jest wydłużona i wąska, sprawdzi się bob z nieco dłuższym przodem. Takie cięcie wygładzi ostre rysy oraz doda wizualnej owalności twarzy. Kiedy jest ona trójkątna, warto postawić na krótkie boki i dłuższe włosy od skroni i na czubku głowy. Takie uczesanie sprawi wrażenie owalu i da również wiele możliwości ułożenia fryzury. Grzywkę można zaczesać i ułożyć na boku, a za pomocą żelu lub gumy także wystylizować do góry. Tego typu cięcia dobrze wyglądać będą też zaczesane do tyłu zarówno na gładko, jak i pozostawione w tzw. kontrolowanym nieładzie.

Fryzura dla 13-latka o twarzy owalnej

Twarz owalna to najkorzystniejszy kształt twarzy zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewcząt. Tu korzystnie będzie wyglądać niemal każda fryzura, dlatego z powodzeniem można postawić w głównej mierze na preferencje i upodobania nastolatka. Fajne fryzury dla chłopaków 13 lat to przy takim kształcie twarzy zarówno krótkie uczesania z jeżykiem włącznie, jak i irokezy czy włosy długie, za które w przypadku mężczyzn i chłopców uznaje się fryzury do ramion.
Przy dłuższej górze i krócej ściętych lub wygolonych bokach można pokusić się o wykonanie ciekawego wzoru po jednej lub obu stronach. Taka fryzura z pewnością nie pozostanie niezauważona i może być idealnym odzwierciedleniem osobowości nastolatka. Należy tu jednak wziąć pod uwagę możliwe stylizacje i fakt chodzenia do szkoły. Nie w każdej placówce panuje dowolność pod kątem wyglądu i zbyt radykalne cięcie lub odważny wzór czy symbol mogą zostać odebrane negatywnie, co pociągnie do konsekwencji zarówno nastolatka, jak i rodziców.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!