Data publikacji:

Jakie fryzury dla chłopaków 14 lat wybrać?

14 lat to wiek, kiedy zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zaczynają przywiązywać znaczną uwagę do swojego wyglądu. Ma to związek nie tylko z wizerunkiem ich idoli, ale też dojrzewaniem i potrzebą przypodobania się płci przeciwnej. Fryzura jest jednym z elementów wyglądu, który pozwala nie tylko dopełnić stylizację, zaimponować i wyróżnić się z tłumu, ale również wyrazić siebie, co dla nastolatków jest niezwykle ważnym aspektem codziennego życia. Jakie fryzury dla chłopaków 14 lat będą odpowiednie i co wziąć pod uwagę, by dopasować uczesanie do konkretnego nastolatka?
jakie fryzury dla chłopaków 14 lat wybrać

Na co zwrócić uwagę podczas doboru fryzury?

Fryzura dla 14-latka powinna być dobrana w oparciu o kilka istotnych aspektów. Do najważniejszych z nich należą charakter i preferencje nastolatka, kształt jego twarzy oraz styl życia, jaki prowadzi. Warto też wziąć pod uwagę strukturę włosów i sposób, w jaki się układają. Obecnie modne fryzury dla 14-latka nie skupiają się na jednym danym cięciu czy kształcie. Ważna jest raczej indywidualność, dopasowanie i odpowiednia pielęgnacja. Dlatego niezależnie od cięcia, na jakie zdecyduje się ostatecznie 14-latek, niezwykle istotne jest dbanie o właściwą kondycję i pielęgnację włosów.
Podczas wyboru modnej fryzury dla 14-latka należy zwrócić mu uwagę i zasygnalizować, że jeżeli postawi na dłuższe uczesanie lub wymyślne cięcie podobne do fryzury swojego idola, będzie się to wiązało z potrzebą codziennej stylizacji i modelowania. Jeżeli nastolatek jest typem osoby dbającej o szczegóły i zwracającej uwagę na detale, nie będzie to stanowiło większego problemu. Jeżeli jednak 14-latek jest osobą aktywną, która nie potrafi usiedzieć w miejscu, wszędzie jej pełno i większość wolnego czasu spędza na uprawianiu sportu, warto odradzić mu cięcia i fryzury wymagające codziennego układania i stosowania kosmetyków do stylizacji. W przypadku urodzonego sportowca im krótsza fryzura, tym wygodniej i lepiej. Z powodzeniem sprawdzą się tutaj krótkie cięcia w stylu jeżyka czy niewielkiego irokeza z dłuższymi włosami na czubku głowy.

Jaka fryzura dla aktywnego 14-latka?

Osoby aktywne znacznie bardziej zadowolone będą z fryzur, w których grzywka jest krótka i zaczesana do tyłu wraz z resztą włosów. Pozostawienie kilkucentymetrowej góry będzie dobrym rozwiązaniem pośrednim. Nie przeszkodzi w aktywnych zajęciach na co dzień, a jednocześnie pozwoli na uzyskanie ciekawej stylizacji do szkoły lub spotkanie ze znajomymi. W tym celu wystarczy nanieść niewielką ilość żelu do stylizacji i przeczesać całość do tyłu lub wyciągnąć palcami do góry.
Tego typu fryzury dla 14-latka sprawdzą się również w przypadku włosów kręconych, których skręt naturalnie podniesie część nieco dłuższych włosów od skroni aż po czubek. Najkrótszą wersją jest popularne obcięcie na jeżyka. Jednak jest to fryzura polecana nastolatkom naprawdę zdecydowanym na radykalne cięcia. Taka fryzura nie będzie wyglądać dobrze w przypadku, gdy uszy nieco odstają lub widoczne są nierówności w kształcie głowy. Wówczas lepiej jest postawić na dłuższe włosy, które idealnie zamaskują wszelkie mankamenty i niedoskonałości urody.

Jak dopasować fryzurę dla 14-latka do kształtu jego twarzy?

Najbardziej pożądanym i uniwersalnym kształtem twarzy, do którego pasuje niemal każdy rodzaj fryzury, jest owal. W tym przypadku doskonale wyglądać będą zarówno ekstremalnie krótkie cięcia, średnie typu boks, z dłuższą górą i regularnie wydłużonymi pasmami ku górze. Dobrą opcją jest też uczesanie kanadyjskie, gdzie pozostawiona zostaje gruba warstwa włosów przy czole oraz w górnej części, na czubku głowy. 
Twarz owalną lub okrągłą doskonale skoryguje fryzura z wysoką górą, tworząca podobną długość włosów na czubku głowy, jak i powyżej skroni. Ułożenie ich za pomocą żelu lub gumy ku górze optycznie wyszczupli twarz i nada jej charakter. Podobna fryzura dla 14-latka będzie wyglądała korzystnie również w przypadku twarzy trójkątnej. Wówczas można postawić na nieco dłuższe włosy i zachowanie bujniejszej fryzury na bokach. Tego typu cięcie kanadyjskie doskonale zamaskuje również problem odstających uszu.
Fryzury dla chłopaków 14 lat o kwadratowym kształcie twarzy powinny mieć krótkie boki i dłuższą partię na czubku głowy. Tutaj świetnie sprawdzi się krótka fryzura w stylu boks lub z zachowaną nieco dłuższą grzywką. Może być ona wycieniowana lub ścięta w trójkąt oraz ułożona w sposób opadający na bok, na przód oraz do tyłu. Stylizacja zależy od nastolatka i tego, w jakiej wersji będzie czuł się najlepiej.

Modne fryzury dla 14-latka a długie włosy

Jeżeli nastolatek preferuje dłuższe uczesania, nic nie stoi na przeszkodzie. Tego typu modne fryzury dla 14-latka sprawdzą się u osób, które na co dzień mają spokojniejsze usposobienie i nie spędzają całego wolnego czasu na aktywności fizycznej. Dla uprawiających sport, utrzymanie tego typu uczesania byłoby dość kłopotliwe. Gdy jednak 14-latek na co dzień preferuje spokojniejsze zajęcia lub jest fanem nauki, taka opcja jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Można tu skupić się na wymodelowaniu grzywki na bok, na skos lub zostawienia jej szerokiej tak, by zasłaniała całe czoło i przechodziła łagodnie w pozostałe partie włosów.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!