Data publikacji:

Gadżety na plażę: jakie akcesoria zabrać ze sobą?

Któż z nas nie lubi w okresie letnim plażowania? Niezależnie od tego, czy plażujemy nad polskim morzem, czy za granicą, wypad na plażę wymaga odpowiedniego przygotowania. Dzięki temu czas spędzony na wypoczynku będzie znacznie przyjemniejszy. Nie wiesz, jakie gadżety na plażę zabrać ze sobą? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania!
gadżety na plażę
Gadżety to przedmioty, które nie zawsze są niezbędne, jednak zdecydowanie ułatwiają nam życie. 
Czas spędzony na plaży zazwyczaj jest dłuższy, czasem to nawet cały dzień. Dlaczego więc nie ułatwić sobie życia? Poniżej przedstawiamy propozycje gadżetów, jakie warto zabrać ze sobą na plażę.

Mata i worek w jednym

Doskonałym i przydatnym gadżetem na plażę będzie mata-worek na zabawki. Jest to wodoodporna mata, na której dzieci mogą się bawić na plaży, a po skończonej zabawie wystarczy położyć zabawki na macie i za pomocą ściągacza zamienić matę w worek. Jest to świetne rozwiązanie na plażę, ponieważ nie trzeba pakować osobno maty, na której dzieci będą mogły się bawić, a osobno zabawek. Wszystko zajmuje mało miejsca, a materiał jest niezwykle wytrzymały. 

Opaska dla dzieca identyfikacyjna

Jednym z przydatnych gadżetów na plażę jest opaska identyfikacyjna dla dziecka. Na opasce można zapisać lub wygrawerować (wytłoczyć) swój numer telefonu. Niestety podczas zabawy na plaży bardzo łatwo można stracić dziecko z oczu. Dzięki opasce identyfikacyjnej ktoś, kto odnajdzie zagubione dziecko, będzie wiedział, jak się skontaktować z rodzicem. Na rynku istnieje coraz większy wybór takich opasek informacyjnych. Są w różnych kolorach, wzorach, więc na pewno każde dziecko znajdzie tę właściwą dla siebie.

Pojemniki na przekąski

Bardzo przydatnym gadżetem na plażę jest zestaw pojemników na przekąski. W pojemnikach można zamknąć orzechy, bakalie, owoce, warzywa czy ciasteczka. Pojemniki zajmują mało miejsca i mamy pewność, że ciasteczka się nie pokruszą. Po opróżnieniu pojemników można włożyć jeden do drugiego. Zajmują wówczas bardzo mało miejsca. Oprócz pojemników na przekąski warto zastanowić się nad termicznym koszem piknikowym. W koszu można schować zimną wodę lub inne schłodzone napoje, jedzenie które nie powinno być narażone na wysokie temperatury i działanie słońca. Dzięki przechowywaniu w takim pojemniku można zabrać żywność, której normalnie nie zabralibyśmy na plażę.

Namiot

Gadżet, który jest absolutnym must have podczas plażowania, to namiot na plażę. Wybór namiotów plażowych jest ogromny. Zapewniają one ochronę przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym. Warto zwrócić uwagę na parametry namiotu, zwłaszcza indeks ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Namiot plażowy da schronienie zarówno dziecku, jak i dorosłemu podczas najgorętszych chwil na plaży. Po złożeniu namiot plażowy zajmuje bardzo mało miejsca.

Strój na plażę

Strój na plażę również może okazać się przydatnym gadżetem. Coraz więcej producentów oferuje stroje plażowe wykonane z tkanin chroniących przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Co ciekawe, ubrania te są coraz bardziej powszechne i przystępne cenowo. Warto zainwestować w bezpieczeństwo swoje oraz dzieci! Nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe niesie ze sobą mnóstwo konsekwencji, a szczególnie nowotwory skóry, w tym czerniaka. Dlatego podstawą jest krem z filtrem oraz strój z tkanin chroniących przed UV. 

Wózek plażowy

Jeżeli planujemy spędzić na plaży cały dzień, warto zabrać ze sobą wózek plażowy. Jest to gadżet, który przydaje się zwłaszcza gdy musimy zabrać na plażę dużo rzeczy. Nie trzeba wtedy ich dźwigać, tylko można je swobodnie przewieźć za pomocą wózka plażowego. Atutem wózka plażowego jest jego lekkość, poręczność i możliwość szybkiego złożenia. Należy zwrócić uwagę, aby wózek był wykonany z wodoodpornego materiału, aby koła miały gumowe opony oraz aby poręcz była regulowana. Wózek plażowy jest dużym ułatwieniem podczas plażowania z dziećmi, gdy na plażę musimy zabrać dużo więcej rzeczy. 

Parawan

Gadżetem na plażę, który warto mieć ze sobą, jest parawan. To coraz częściej spotykany gadżet, zwłaszcza na najbardziej uczęszczanych plażach. Stanowi ochronę przed wiatrem oraz zapewni odrobinę prywatności. Jest to produkt, który zajmuje mało miejsca w bagażu, a jest godny uwagi. Można znaleźć również modele bardziej zaawansowane, które są samorozkładające.

Powerbank solarny

Ciekawym rozwiązaniem na plażę jest powerbank solarny. Dzięki temu bez obaw można korzystać z telefonu czy innych gadżetów elektronicznych na plaży. Jest to lekki gadżet, który zajmuje mało miejsca, a okazuje się być bardzo przydatny zwłaszcza w najmniej oczekiwanym momencie. Dodatkowo coraz częściej gadżety tego rodzaju posiadają dodatkowe funkcje, na przykład mogą być latarką. Warto zwrócić uwagę, aby gadżet był wodoodporny. 
Zdjęcie: Envato Elements