Data publikacji:

Jaki zegarek Garmin dla dzieci wybrać? Przegląd produktów

W stosunkowo krótkim czasie smartwatche i smartbandy z bardzo drogiego gadżetu dla wybranych stały się jednym z najpopularniejszych urządzeń mobilnych na rynku, na które może pozwolić sobie większość z nas. Inteligentne zegarki i opaski posiadają masę przydatnych funkcji, pomagających w prowadzeniu zdrowego i aktywnego trybu życia, a także w komunikacji z innymi osobami. Smartwatche są też obecnie bardzo popularnym prezentem dla wielu dzieci, w tym tych przystępujących do pierwszej komunii. W artykule podpowiadamy, jaki zegarek firmy Garmin wybrać dla najmłodszych.
zegarek garmin dla dzieci

Po co dziecku smartwatch lub smartband?

Rodzice wręczający inteligentny zegarek lub opaskę, przede wszystkim poszukują urządzenia wyposażonego w moduł GPS. Po sparowaniu urządzenia ze smartfonem opiekuna pozwala on korzystać z funkcji geo-ogrodzenia. Dzięki niej można śledzić aktualną pozycję dziecka i wyznaczyć bezpieczny obszar, po którym może się samodzielnie poruszać, zazwyczaj wokół domu lub szkoły. Po jego przekroczeniu gadżet może wysłać powiadomienie wyznaczonym wcześniej osobom.
Zegarek przydaje się też, gdy dziecko znajdzie się w niebezpieczeństwie lub w sytuacji awaryjnej. Jeżeli sprzęt jest wyposażony w wejście na kartę SIM, maluch po naciśnięciu jednego przycisku może wezwać pomoc, a nawet przeprowadzić rozmowę telefoniczną lub wideo z rodzicem.
Opaski i smartwatche umożliwiają też oczywiście poznanie skali codziennej aktywności ruchowej młodego właściciela. Rodzic ma również wgląd w podstawowe dane biometryczne, które może przeglądać na przestrzeni czasu. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku chorujących dzieciaków.
Zegarki dla dzieci wyposażone są także w gry ruchowe oraz proste aplikacje, które mogą zachęcić je do ćwiczeń. Dla zapominalskich przydatny okaże się też alarm, przypominający im o najważniejszych obowiązkach lub np. wzięciu leków.
Smartwatche i smartbandy dla najmłodszych swoją wielkością są przystosowane do małych dziecięcych nadgarstków. Ich obudowa jest kolorowa i nieraz pozostaje ozdobiona różnego typu wzorami lub popularnymi postaciami z filmów i animacji. Są one też dodatkowo wzmocnione i chronione przed uderzeniami i zadrapaniami, o które bardzo łatwo podczas zabaw. Poza tym będą też wodoodporne, nie straszny więc im deszcz lub przypadkowe spłukanie podczas mycia rąk. Gadżety tego typu są prawie zawsze przeznaczone dla pociech w wieku do około 10–11 lat. Starsze dzieci bez problemu korzystają już z dorosłych modeli.
Przeczytaj również: Jaki smartwatch dla dzieci z grami?

Smartwatche i smartbandy dla dzieci marki Garmin

Garmin jest świetnie rozpoznawalną i cenioną firmą, która została założona w 1989 roku w USA. Pierwotnie specjalizowała się ona wyłącznie w produkcji osprzętu nawigacyjnego montowanego w samochodach, samolotach i statkach. Jako jedna z pierwszych na rynku oferowała indywidualnym klientom możliwość skorzystania z nawigacji GPS. Wraz z rozwojem technologii i spadkiem cen urządzeń produkowanych przez Garmina, spółka zyskiwała coraz więcej klientów. W ubiegłej dekadzie firma zaczęła inwestować w nowe produkty, przede wszystkim w smartwatche i smartbandy, które bardzo szybko zyskały grupę wiernych odbiorców.
W katalogu Garmina znajdziemy dziesiątki modeli smartwatchy i opasek, które przeznaczone są głównie dla osób preferujących aktywny tryb życia lub uprawiających profesjonalnie sport. Obecnie firma oferuje trzy produkty przeznaczone specjalnie dla dzieci.

Garmin Vivofit jr. 2

Smartband marki Garmin dla dzieci, który dostępny jest w wielu różnych kolorach i wzorach. Całkowicie wodoodporne urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o małych użytkownikach, oferując szeroki zestaw funkcji biometrycznych badających stopień aktywności fizycznej, a także jakość snu. Z poziomu aplikacji mobilnej rodzice mogą ustawić alerty przypominające o obowiązkach, wraz z obrazkowym opisem. W opaskę wbudowanych jest też kilka gier. Minusem jest tutaj brak modułu GPS i obsługi karty SIM.

Garmin Vivofit jr. 3

Smartwatch dla dzieci firmy Garim, który wyposażony jest w podobne funkcje co opaska Vivofit jr. 2. Wodoodporne urządzenie jest dostępne w wielu kolorach i wzorach, dziecko może też samodzielnie zmienić wygląd tarczy gadżetu, dopasowując ją do swoich preferencji. W pamięci zegarka znalazło się nieco bardziej rozbudowane oprogramowanie. Dziecko może skorzystać z kilku gier edukacyjnych/sprawnościowych i quizów, a także aplikacji zachęcającej do wykonywania różnego typu aktywności i obowiązków wyznaczonych przez rodziców. Oczywiście nie zabrakło tu też funkcji biometrycznych, sprawdzających jakość snu i wysiłek fizyczny malucha w ciągu dnia. Sprzęt współpracuje z aplikacją mobilną Garmin Jr. Garmin Vivofit jr. 3 również jest pozbawiony modułu GPS i obsługi karty SIM.

Garmin Bounce

Najnowszy i najbardziej zaawansowany smartwatch firmy Garmin, który zaprojektowany jest z myślą o najmłodszych. Urządzenie dostępne jest w trzech kolorach, jego obudowa jest całkowicie wodoodporna, a bateria wystarczy na dwa dni nieprzerwanej pracy. Model ma opisywane już oprogramowanie, ale dodatkowo obsługuje karty SIM. Pracując w standardzie LTE, pozwala na wykonywanie połączeń głosowych oraz wysyłanie wiadomości tekstowych. Na pokładzie znajduje się też nawigacja GPS, pozwalająca rodzicom śledzić poczynania malucha. Niestety Garmin Bounce nie jest na razie oficjalnie dostępny w Polsce i można go kupić jedynie za pośrednictwem internetowej strony producenta, sugerowana cena to 149,99 dolarów.
Zdjęcie: Envato Elements