Data modyfikacji:

Gry edukacyjne dla dzieci. Które najlepsze?

Różnorakie gry pochłaniają Twoją pociechę bez reszty, ale niekoniecznie są to tytuły, które sprzyjają rozwojowi jego wiedzy? Daj mu ciekawą alternatywę. Sprawdziliśmy, które gry edukacyjne dla dzieci mocno zaangażują malca, ale z pożytkiem dla stanu jego wiedzy oraz umiejętności poznawczych.

Gry edukacyjna uczące kształtów i kolorów

Idealne gry edukacyjne dla najmłodszych dzieci, które są na etapie poznawania kolorów i kształtów. Gry różnią się od siebie szczegółami, w każdej jednak zasada jest mniej więcej taka sama. Trzeba dopasować odpowiedni kształt i kolor. Te gry edukacyjne kierowana są głównie do trzylatków oraz młodszych dzieci.

Gra edukacyjna ze zwierzętami

Decydując się na tę grę edukacyjną, pomożesz swojej pociesze poznać świat zwierząt oraz kształtów, rozwijając również jej zdolności do analizowania, wyszukiwania różnic, odnajdywania i kojarzenia wspólnych cech. W komplecie znajduje się 12 plansz tematycznych z rysunkami 420 zwierząt. Malec będzie musiał je rozpoznać. Dowie się, jakie mają zwyczaje, gdzie mieszkają i co jedzą. Do wskazywania odpowiedzi służy elektroniczny długopis. Gra edukacyjna przeznaczona jest dla dzieci między 4 a 8 rokiem życia.

Matematyczna gra edukacyjna

Chcesz zaznajomić swoją pociechę z finansami? Z tą grą edukacyjną poznawanie banknotów, monet oraz zdobywanie umiejętności robienia zakupów czy dobrego gospodarowania posiadanymi pieniędzmi będzie łatwe i zrozumiałe. Zabawa polega na poruszaniu się po planszy, kupowaniu towarów, liczeniu, wydawaniu reszty itp. Zawiera papierowe banknoty i żetony imitujące prawdziwe banknoty i monety. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Gra edukacyjna dla pięciolatka

Jeśli chcesz wyjaśnić dziecku, dlaczego ludzie różnią się ogólnym wyglądem, mają inne zwyczaje i styl bycia, ta gra edukacyjna będzie Twoim sprzymierzeńcem w rozprawieniu się z trudnym i obszernym tematem. Zabawa „Mieszkańcy świata” jest układanką składającą się z 48 dwustronnych puzzli, które pozwalają na toczenie aż 4 różnych rozgrywek. Może w nią grać maksymalnie 4 graczy, a ich minimalny wiek to 5 lat.

Państwa-miasta w formie gry

To kultowa gra z dzieciństwa większości obecnych 30-latków. W latach 90. mieliśmy zeszyty i długopisy, teraz można grę edukacyjną uatrakcyjnić planszą. Państwa-miasta można kupić w różnej formie. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Autor: Sylwia Stwora