Data modyfikacji:

Idealny ekspres ciśnieniowy do biura - jaki model wybrać?

Kawa jest stałym elementem biurowego krajobrazu. Wymienianie nieoficjalnych wiadomości przy ekspresie, dodatkowa dawka mocy, by poradzić sobie z najtrudniejszymi zadaniami, chwila relaksu z aromatycznym napojem w ręku… Jak wybrać odpowiedni ekspres, który sprawdzi się w biurze i sprawi, że każdy chętny będzie mógł napić się ulubionego espresso czy cappuccino? Zobacz najważniejsze kwestie, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie!

ekspres ciśnieniowy do biura

Jaki ekspres do biura? Najważniejsze decyzje

Zastanawiając się, jaki ekspres do biura sprawdzi się najlepiej, możesz sporządzić długą listę wymagań co do urządzenia. Są one bardziej szczegółowe niż w przypadku urządzenia do domu - wymagania stawiane przed modelem, z którego ma korzystać wiele osób, są zdecydowanie wyższe! Najważniejsze, by sprzęt był niezawodny. Zepsuty ekspres potrafi… zepsuć atmosferę nawet w najbardziej zgranym zespole. Ale to dopiero początek. Dobrze, by sprzęt umożliwiał przygotowanie wielu różnych specjałów. Ile osób, tyle gustów - każdy z pracowników może mieć własne preferencje co do kawy - dobrze, by ekspres uwzględniał jak najwięcej z nich. Istotną kwestią jest łatwy w obsłudze system spieniania mleka. Przygotowanie ulubionej kawy z pianką nie powinno zajmować zbyt wiele czasu - w końcu w pracy każda minuta jest bezcenna. Korzystanie z ekspresu nie powinno być trudne - z obsługą powinni poradzić sobie wszyscy pracownicy, nawet bez specjalnego przeszkolenia. Warto, by każdy z nich mógł przygotować taki napój, jaki lubi najbardziej, dostosowując moc kawy lub przygotowując ją w ulubionym kubku, także termicznym.

Jak widzisz, lista wymagań, które powinien spełnić ekspres do biura, jest długa. Nie można zapominać jeszcze o pojemności zbiorników na wodę, kawę i fusy - im większe - tym lepiej. W końcu nikt nie lubi, gdy przypada jego kolej opróżniania pojemnika na fusy!

Jaki rodzaj ekspresu sprawdzi się najlepiej w biurze? Zdecydowanie ekspres ciśnieniowy automatyczny! Zajmuje sporo miejsca na blacie, ale w dużej biurowej kuchni nie powinno być to problemem. Pozwala błyskawicznie przygotować kawę i oferuje duży wybór specjałów gotowych po wciśnięciu jednego przycisku! W odróżnieniu od sprzętu tego typu raczej dobrym wyborem nie będzie ekspres ciśnieniowy kolbowy. Wymaga bardziej zaawansowanej obsługi, a przygotowanie kawy zajmuje więcej czasu.

Polecane modele do biura - ekspresy Jura

Zależy ci, by ekspres w twoim biurze działał bez zarzutu, był łatwy w obsłudze, a przy tym - atrakcyjnie się prezentował? Sprawdź świetnie oceniane modele Jura! To producent, którego sprzęty chwalone są za niezawodność, szeroką gamę napojów przygotowywanych automatycznie i intuicyjną obsługę.

Jaki model wybrać? To zależy od twojego budżetu. Dobrą opcją do biura będzie JURA E8 Dark Inox (EB) za ok. 5500 zł. Automatycznie przygotujesz takie kawy, jak americano, cafe au lait, caffe latte, caffe lungo, cappuccino, doppio, espresso, espresso macchiato, flat white, kawa, latte macchiato, ristretto. Szukasz bardziej zaawansowanego modelu? Możesz sięgnąć po zachwycający JURA GIGA 10 Diamond Black (EA) - droższy o 10000 zł! Łatwo przygotujesz ulubione kawy na ciepło, a do tego modne specjały na zimno. W biurze przydadzą się dwa młynki ceramiczne i dwa pojemniki na kawę - możesz używać różnych mieszanek ziaren, w zależności od preferencji pracowników!

Chcesz poznać inne modele? Sprawdź ekspresy ciśnieniowe Jura w sklepie MediaMarkt, porównaj parametry urządzeń i przeczytaj recenzje użytkowników - to wartościowa podpowiedź, czy sprzęt, który wpadł ci w oko, będzie dobrym zakupem.

Autor: Artykuł sponsorowany