Najlepiej jest zastosować jakiś system, który pomoże dziecku rozróżniać sytuacje posługiwania się konkretnym językiem. Takie rozróżnienie może być związane z osobą, która używa danego języka – np. mama mówi do dziecka w języku ojczystym, a tata w języku obcym lub używać obcojęzycznej mowy w określonych sytuacjach np. podczas zabawy albo posiłków. Taką naukę doskonale wspierają także bajki zagraniczne oraz zabawki interaktywne. Ponadto bardzo skutecznym sposobem nauki wymowy słówek jest czytanie bajek obcojęzycznych.
Aby go do tego zachęcić, polecamy wskazać dziecko odpowiednie aplikacje – jeśli maluch lubi grać w gry, to warto wybierać takie, które oprócz rozrywki czegoś uczą. Bardzo skutecznym sposobem kreatywnego wspierania rozwoju dziecka są gry w gronie rówieśników. Dzieci bardzo szybko i chętnie uczą się w grupie, dlatego warto wykorzystać ten fakt. Jakie gry wybrać? Przede wszystkim takie, które wymagają logicznego myślenia lub kształtują jakąś konkretną umiejętność np. dobrą pamięć. Obecnie istnieje wiele gier w wersji junior, które idealnie sprawdzą się w tym przypadku np. memory czy kalambury.
Zestawy małych naukowców pozwalają na robienie eksperymentów, dzięki czemu uczą poprzez doświadczenie. W tym wieku dobrze także wprowadzać bardziej zaawansowaną wiedzę – w tym zakresie rodzice pomogą wspierać się modelami np. przedstawiającymi budowę ciała. W nauce geografii świetnie sprawdzi się globus, a w obserwacji gwiazd – teleskop. Taka wiedza, zdobyta poprzez zabawę, na długo zostanie w pamięci dziecka.