Data publikacji:

Zabawy dla dzieci na dworze

Każdy rodzic doskonale wie, że warto maksymalnie korzystać z przebywania na świeżym powietrzu. Nawet umiarkowany ruch, połączony z zabawą przyniesie dzieciom i rodzicom wiele korzyści - zrelaksuje po dniu pełnym wyzwań, zainspiruje i wprawi w doskonały humor. Poniżej przedstawiamy zabawy, które zachęcą dzieci do zabawy na dworze.

Wspólne spędzanie wolnego czasu na dworze pozwoli wykształcić w dzieciach od najmłodszych lat potrzebę bycia aktywnym. Ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu może się okazać, że weekendowe przejażdżki na rolkach, żonglowanie jabłkami na pikniku, czy przebierane sesje zdjęciowe w parku przerodzą się w przyszłości w życiową pasję naszej pociechy. Dlatego warto inspirować dzieciaki do działania, podsuwać pomysły na aktywne popołudnia i podpatrywać ich zainteresowania, a przy tym samemu fantastycznie się bawić.

Fajna zabawa dla dzieci na dworze - latawiec

Wielobarwne latawce o fantazyjnych kształtach, falujące na tle błękitnego nieba tworzą prawdziwie bajkowy klimat. Zabawie nie oprze się żaden maluch, a wspólne puszczanie latawców będzie jednym z najprzyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa.

Nie trzeba mieć wyjątkowych zdolności manualnych, aby własnoręcznie stworzyć oryginalny latawiec. Wystarczy kilka listewek, kawałek materiału lub kolorowej folii, sznurek i zszywacz. Dzieci chętnie zaangażują się w wykonanie latawca, a jego puszczanie zwieńczy cudowną zabawę.

Jaki kupić latawiec dla dziecka?

Na rynku dostępna jest cała gama różnorakich latawców. Wybór kształtu, wielkości, czy nadrukowanego motywu zależy tylko wyłącznie od Waszej fantazji. W ofercie znajdziecie latawce do zabawy, jak również do profesjonalnego użytku

Najpopularniejsze latawce:

Gra w Twistera z dziećmi na dworze

Gimnastyka, świetna integracja, a przede wszystkim dużo śmiechu - to wszystko zapewni Wam nieskomplikowana gra w Twistera. Matę możecie rozłożyć w dowolnym miejscu pod chmurką, a do zabawy zaprosić również inne dzieci. Cały pakiet po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dlatego bez problemu zmieści się do plecaka na rodzinny wypad za miasto.

W naszym archiwalnym artykule znajdziecie inne rodzinne gry planszowe. Niekoniecznie do grania na dworze.

Zabawa na dworze z ukochanym psem

Aktywne spędzanie czasu z czworonogiem wyzwala w nas całą masę pozytywnych emocji. Psy uwielbiają aportowanie, skakanie przez przeszkody, a nawet łapanie baniek mydlanych! Możecie zaaranżować tor przeszkód, wykorzystując kartony, skakanki, czy hula hop. Dla dzieci baraszkowanie z psiakiem to świetna okazja do ruchu na świeżym powietrzu, a dodatkowo bezcenna nauka odpowiedzialności i szacunku dla zwierząt.

Autor: Agata Stachowska