Data publikacji:

Jaka gra dla 7-latka?

Jeżeli wasze dziecko coraz bardziej interesuje się grami wideo, to zdecydowanie powinniście pomóc mu w bezpiecznym obcowaniu z tą formą rozrywki. Gry są super, ale tylko wtedy, kiedy bywają dostosowane do wieku odbiorcy. W tym zestawieniu przedstawię wam kilka produkcji z kategorią wiekową nie większą niż PEGI 7+, dzięki czemu będziecie mieć pewność, że są to tytuły idealne dla waszej pociechy.
gra dla 7 latka

Splatoon 3

Strzelanki zazwyczaj przeznaczone są dla dorosłych graczy ze względu na dużą dawkę przemocy. Nintendo udowodniło jednak, że można zrobić trzecioosobowego shootera, w którego bez żadnych obaw mogą zagrać dzieci. Splatoon 3 oferuje rozbudowaną kampanie fabularną dla pojedynczego gracza oraz tryb wieloosobowy, gdzie rywalizują ze sobą dwie drużyny. Postacie nie używają jednak broni palnej, tylko pistoletów na farbę, a głównym celem rozgrywki jest zamalowanie większej powierzchni terenu niż przeciwnicy.

LEGO 2K Drive

Studio Visual Concepts przygotowało bardzo fajną grę wyścigową dla 7-latków, w której akcja została osadzona w świecie zbudowanym z klocków LEGO. Uczestnicy zabawy nie tylko mogą brać udział w kolejnych, coraz to bardziej wymagających zawodach, ale otrzymali także sposobność do swobodnego zwiedzenia kilku otwartych map, gdzie czekają na nich dodatkowe wyzwania. Dużą zaletą LEGO 2K Drive jest też to, że dzieci same mogą projektować swoje pojazdy, a następnie przejmować nad nimi kontrolę.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Ratchet & Clank: Rift Apart to przepiękna gra zręcznościowa dla 7-latka, która na ten moment dostępna jest wyłącznie na konsoli PlayStation 5, ale w przyszłości trafi także na komputery osobiste. Dzieło studia Insomniac Games zachwyca przede wszystkim fenomenalnie zrealizowaną oprawą wizualną, która w niczym nie odbiega od najlepszych filmów animowanych wytwórni Pixar. Produkcja może pochwalić się także ciekawą fabułą oraz świetnie zaprojektowanym systemem walki, w którym postacie korzystają z nietypowych rodzajów broni, mogących np. rozpikselować swoich oponentów.

Kirby and the Forgotten Land

Jeżeli posiadacie Nintendo Switch, to obowiązkowo musicie kupić swojemu dziecku grę Kirby and the Forgotten Land. Jest to trójwymiarowa platformówka, która zadebiutowała w 2022 roku. W grze wcielamy się w tytułowego bohatera, będącego różową kulką, zdolną do przybierania najróżniejszych form. Wystarczy, że Kirby wchłonie jakiś przedmioty lub przeciwników, aby przejąć ich zdolności. Twórcy dzięki temu przygotowali bardzo oryginalny gameplay, zaskakujący na każdym kroku nowymi rozwiązaniami.

Minecraft Legends

Niewiele jest gier strategicznych, które można byłoby polecić najmłodszych użytkownikom. Większość jest albo zbyt brutalna albo oferuje za bardzo skomplikowaną rozgrywkę, w której dodatkowo trzeba dużo czytać. Twórcy Minecraft Legends podeszli do zadania zupełnie inaczej, oferując graczom stosunkowo prostą strategię czasu rzeczywistego, w której gracze wcielają się w dzielnego wojownika, stającego na czele armii królestwa Overworld. Dodatkowym atutem dla dzieci może być to, że produkcja oferuje taki sam styl graficzny, jak kultowy Minecraft.

Snipperclips: Cut it out, together

Produkcje, z jakimi obcują wasze pociechy, nie muszą być nastawione wyłącznie na dynamiczną akcję i walkę z przeciwnikami. Snipperclips: Cut it out, together to niezwykle sympatyczna gra logiczna dla 7-latka, kładąca ogromny nacisk na lokalną kooperację dla dwóch osób. Zabawa sprowadza się do rozwiązywania kolejnych łamigłówek, wymagających od użytkowników zdolności kreatywnego myślenia oraz refleksu. W grze sterujemy papierowymi postaciami, które należy przycinać w odpowiedni sposób, tak aby rozwiązać poszczególne zagadki.

Sonic Frontiers

Sonic to marka, która towarzyszy nam już od wielu lat, jednakże nigdy wcześniej nie otrzymaliśmy tak rozbudowanej odsłony z otwartym światem, jak Frontiers z 2022 roku. Produkcja daje graczom ogromną swobodę, w której dzieci mogą biegać w zawrotnym tempie po rozległych terenach, odkrywając ich tajemnice oraz zaliczając obowiązkowe i dodatkowe wyzwania. Produkcja posiada bardzo ładną, kolorową oprawę wizualną, sympatycznego głównego bohatera oraz ciekawą rozgrywkę. Czego chcieć więcej?

Luigi’s Mansion 3

Horrory zdecydowanie nie kojarzą się z gatunkiem dla dzieci i raczej nie muszę tłumaczyć dlaczego. Nintendo udowodniło jednak, że jeżeli się chce, to można stworzyć produkcję w klimatach grozy dla dzieci, które skończyły przynajmniej 7 lat. W Luigi’s Mansion 3 wcielamy się w brata Mario, który trafia do nawiedzonego hotelu, gdzie musi uratować swoich przyjaciół. Luigi wyposażony jest w specjalny odkurzacz Poltergust G-00, z pomocą którego może wciągać złośliwe duszy. Gra wygląda przepięknie i w pełni wykorzystuje potencjał Nintendo Switch.

Rabbids: Party of Legends

Gry towarzyskie to świetny sposób na wspólne granie ze swoimi pociechami. W Rabbids: Party of Legends na graczy czeka szereg minigier, w trakcie których użytkownicy muszą ze sobą rywalizować lub współpracować. Całość jest utrzymana w bardzo humorystycznym tonie, dlatego jest to dobry tytuł, żeby poprawić dziecku humor po ciężkim dniu w szkole.

Gry planszowe dla 7-latka

Jeżeli wasze dzieci spędzają zbyt dużo czasu przed komputerem lub konsolą, to jako alternatywę możecie zaproponować im ciekawe planszówki. Wybór tego typu gier jest przeogromny, dzięki czemu możecie dopasować je do zainteresowań swoich 7-latków. Poniżej znajdziecie przykłady bardzo dobrych gier planszowych:
Zdjęcie: Materiały prasowe Insomniac Games