Data modyfikacji:

Jaki płyn kąpielowy wybrać dla noworodka?

Autor: Sylwia Stwora

W utrzymaniu higieny dziecka pomaga regularna kąpiel maluszka. Warto jednak pamiętać, że skóra noworodka jest szczególnie wrażliwa. Wiele kosmetyków może powodować uczulenia. Jaki płyn kąpielowy wybrać dla noworodka, żeby zapewnić mu odpowiednią pielęgnację i uniknąć reakcji alergicznych?

Płyn do kąpieli musi być dostosowany do wymogów skóry noworodka. Na rynku bez problemu znajdziesz szereg produktów dedykowanych najmłodszym. Jednak przed wyborem konkretnego kosmetyku, zwróć uwagę na jego skład. Unikaj wszystkich płynów, które zawierają jakiekolwiek sztuczne składniki. Ich obecność może podrażnić skórę Twojego dziecka. Idealny płyn do kąpieli dla noworodka powinien zawierać naturalne składniki, które będą bezpieczne dla pociechy. Produkt na bazie rumiany czy mleczka migdałowego z pewnością nie podrażni skóry malca.

Chociaż głównym celem płynu do kąpieli jest ułatwienie mycia dziecka, warto poszukać kosmetyku, który będzie spełniał również inne role. Coraz więcej preparatów, oprócz właściwości myjących, zapewnia odpowiednie nawilżenie i działa uelastyczniająco. Poza tym wiele płynów do kąpieli przeznaczonych jest do mycia nie tylko ciała, ale też główki dziecka, co znacznie ułatwia codzienną pielęgnację.

Aby mieć pewność, jaki płyn kąpielowy wybrać dla noworodka, należy zwracać również uwagę na komunikaty dotyczące wieku dziecka, dla którego przeznaczony jest kosmetyk. Stosowanie płynu, który jest przeznaczony dla starszych dzieci, może spowodować u noworodka trudną do wyleczenia alergię.

Jeśli chcesz pozbyć się wątpliwości, że wybrany przez Ciebie kosmetyk nie zaszkodzi Twojemu dziecku, wybierz taki, który posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Z reguły wyrażana jest logiem Instytutu, które z łatwością odnajdziesz na opakowaniu.

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

2020-11-02
Dobranie odpowiedniej pościeli i materaca do łóżeczka dla dziecka to dopiero połowa sukcesu na drodze do zapewnienia mu jak najwyższego komfortu snu. Istotne zn...
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

2019-08-02
Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.