Data modyfikacji:

Jakie zajęcia pozaszkolne są odpowiednie dla dziecka?

Autor: Sylwia Stwora

Zajęcia pozaszkolne to także szansa na rozwinięcie pasji

Zajęcia pozaszkolne to nie tylko pożyteczne spędzanie wolnego czasu po zakończonych lekcjach, ale również szansa na rozwinięcie przez malucha swoich pasji czy umiejętności. Podpowiadamy, jakie formy są najbardziej odpowiednie dla dziecka i które wpłyną na jego zadowolenie.

Zajęcia pozaszkolne, oprócz zorganizowania czasu, powinny wpływać na kreatywność dziecka, rozwijać jego umiejętności i zainteresowania. Przy wyborze należy kierować się również zdaniem malucha, który powinien mieć prawo do decyzji, czym chciałby się zajmować w wolnym czasie. Nie przymuszajmy do tego, co nie pokrywa się z zainteresowaniami pociechy – jeśli nie pasjonuje się matematyką, informatyką i sportem, przez uczęszczanie na tego typu zajęcia pozaszkolne nie polubi ich bardziej, przeciwnie – może się jeszcze bardziej zniechęcić.

Ty zaproponuj dodatkowe zajęcie swojemu dziecku

W przypadku, gdy dziecko nie ma sprecyzowanego pomysłu, co chciałoby robić, można nim delikatnie pokierować, proponując zajęcia pozaszkolne, które wpłyną na jego kreatywność i zadowolenie, typu malarstwo, treningi sportowe, taniec czy kółko teatralne.

Dodatkowy język, dodatkowym zajęciem pozaszkolnym

Bardzo dobrym pomysłem, praktycznie dla każdego malucha, są zajęcia nauki języka obcego. Oprócz angielskiego nauczanego w szkole, warto zdecydować się na inne, przydatne w życiu języki, np. niemiecki, francuski czy hiszpański. Tego typu szkoły dostosowują zajęcia do wieku i poziomu umiejętności maluchów, przez co nauka staje się nie tylko pożyteczna, ale łączona jest również z dobrą zabawą oraz interakcją z innymi dziećmi.

Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na prywatne zajęcia pozaszkolne dla dziecka ze względów finansowych, nie musisz z nich rezygnować. Często domy kultury oferują bezpłatne uczestnictwo w różnego typu formach spędzania wolnego czasu.

Przy wyborze zajęć pozaszkolnych należy dokładnie sprawdzić, czy dana placówka ma odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia określonych lekcji. Przyjrzyj się wystrojowi wnętrza, porozmawiaj z pracownikami i zasięgnij informacji w internecie czy popytaj znajomych. Często wiele szkół organizuje tzw. lekcje pokazowe, na które rodzice mogą wybrać się razem z dzieckiem i dopiero później podjąć decyzję o ewentualnym uczestnictwie malucha.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

2020-11-02
Dobranie odpowiedniej pościeli i materaca do łóżeczka dla dziecka to dopiero połowa sukcesu na drodze do zapewnienia mu jak najwyższego komfortu snu. Istotne zn...
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

2019-08-02
Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.