Data modyfikacji:

Jakie zajęcia pozaszkolne są odpowiednie dla dziecka?

Autor: Sylwia Stwora

Zajęcia pozaszkolne to także szansa na rozwinięcie pasji

Zajęcia pozaszkolne to nie tylko pożyteczne spędzanie wolnego czasu po zakończonych lekcjach, ale również szansa na rozwinięcie przez malucha swoich pasji czy umiejętności. Podpowiadamy, jakie formy są najbardziej odpowiednie dla dziecka i które wpłyną na jego zadowolenie.

Zajęcia pozaszkolne, oprócz zorganizowania czasu, powinny wpływać na kreatywność dziecka, rozwijać jego umiejętności i zainteresowania. Przy wyborze należy kierować się również zdaniem malucha, który powinien mieć prawo do decyzji, czym chciałby się zajmować w wolnym czasie. Nie przymuszajmy do tego, co nie pokrywa się z zainteresowaniami pociechy – jeśli nie pasjonuje się matematyką, informatyką i sportem, przez uczęszczanie na tego typu zajęcia pozaszkolne nie polubi ich bardziej, przeciwnie – może się jeszcze bardziej zniechęcić.

Ty zaproponuj dodatkowe zajęcie swojemu dziecku

W przypadku, gdy dziecko nie ma sprecyzowanego pomysłu, co chciałoby robić, można nim delikatnie pokierować, proponując zajęcia pozaszkolne, które wpłyną na jego kreatywność i zadowolenie, typu malarstwo, treningi sportowe, taniec czy kółko teatralne.

Dodatkowy język, dodatkowym zajęciem pozaszkolnym

Bardzo dobrym pomysłem, praktycznie dla każdego malucha, są zajęcia nauki języka obcego. Oprócz angielskiego nauczanego w szkole, warto zdecydować się na inne, przydatne w życiu języki, np. niemiecki, francuski czy hiszpański. Tego typu szkoły dostosowują zajęcia do wieku i poziomu umiejętności maluchów, przez co nauka staje się nie tylko pożyteczna, ale łączona jest również z dobrą zabawą oraz interakcją z innymi dziećmi.

Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na prywatne zajęcia pozaszkolne dla dziecka ze względów finansowych, nie musisz z nich rezygnować. Często domy kultury oferują bezpłatne uczestnictwo w różnego typu formach spędzania wolnego czasu.

Przy wyborze zajęć pozaszkolnych należy dokładnie sprawdzić, czy dana placówka ma odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia określonych lekcji. Przyjrzyj się wystrojowi wnętrza, porozmawiaj z pracownikami i zasięgnij informacji w internecie czy popytaj znajomych. Często wiele szkół organizuje tzw. lekcje pokazowe, na które rodzice mogą wybrać się razem z dzieckiem i dopiero później podjąć decyzję o ewentualnym uczestnictwie malucha.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

2020-03-10
Termometr to jedno z podstawowych akcesoriów, w które powinniśmy się zaopatrzyć, gdy w naszym domu pojawi się nowy członek rodziny. Jednak szeroka gama produktó...
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!