Data publikacji:

Jakie kosmetyki dla dziewczynki 10 lat wybrać?

Twoja córka zaczyna interesować się kosmetykami i chciałaby mieć jakieś tylko dla siebie? Kup jej zestaw kosmetyków dopasowany do jej wieku. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie kosmetyki dla dziewczynki 10 lat będą najlepsze i co warto kupić. Zapraszamy do lektury!
kosmetyki dla dziewczynki 10 lat
Jakie kosmetyki dla dziewczynki 10 lat kupić? W tym wieku twoja córka z pewnością zaczęła już interesować się kosmetykami. Nie próbuj jej od tego odciągać – zabranianie dziewczynce używania kosmetyków sprawi, że dziecko poczuje się omijane i wykluczane ze świata dorosłych, w którym tak bardzo chce uczestniczyć. Dobrze wiemy też, że zakazany owoc kusi najbardziej, a więc taka podstawa skłoni dziecko do tego, aby po kryjomu korzystać z kosmetyków nieprzeznaczonych do jego wieku. Z kolei pozwalanie dziecku na korzystanie z własnych kosmetyków, może prowadzić do wszelkich podrażnień, reakcji alergicznych, a nawet chorób skóry.
Rozwiązanie tego problemu jest jedno – jeśli 10-latka chce używać kosmetyków, to niech korzysta z takich, które są dopasowane do jej wieku. Zatem jakie kosmetyki warto kupić 10-letniej dziewczynce? Poniżej omawiamy poszczególne produkty.

Żel pod prysznic

Twoja dorastająca 10-letnia dziewczynka może używać tego samego żelu do mycia ciała co dorośli. Pod warunkiem, że jest to kosmetyk hipoalergiczny i przebadany dermatologicznie. Jeśli jednak dziewczynka wykazuje zainteresowanie kosmetykami, to kupienie jej żelu pod prysznic przeznaczonego tylko dla niej w ciekawym opakowaniu i często o słodkim zapachu sprawi, że poczuje się wyróżniona. Kupując żel pod prysznic dla 10-latki, zwróć uwagę na skład. Oczywiście najlepsze będą produkty bez sztucznych barwników i konserwantów, olejów mineralnych, alkoholi, PEG, PEH, SLS, SLES. Zadbaj też jednak o to, aby opakowanie przemawiało do dorastającej dziewczyny – musi się ono wyróżniać. Wówczas dziecko będzie chętniej korzystać z takich kosmetyków.

Szampon i odżywka do włosów

Szampon to podstawa w codziennej pielęgnacji dziecka. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że taki kosmetyk znalazł się na naszej liście. A co z odżywką? Dla dzieci polecamy odżywki po myciu ułatwiające rozczesywanie włosów. Pokaż swojej 10-letniej córce, jak może używać takiego produktu, i w ten sposób nauczy się sama dbać o swoje kosmyki. A przy tym poczuje, że skoro jej mama używa odżywki i ona też, to znaczy, że dorasta, czego tak bardzo nie może się doczekać.

Balsam do ciała

Nie każda 10-latka będzie chciała po kąpieli smarować się balsamem, ale jeśli twoja córka marzy o minispa, to pokaż jej, że balsamowanie ciała to jeden z jego etapów. Kupując balsam dla dorastającej dziewczynki, postaw na kosmetyk hipoalergiczny. Dobrze, gdyby był to balsam przebadany dermatologicznie.

Kule do kąpieli

Kolorowa i przyjemnie pachnąca kąpiel to nie tylko zabawa dla dzieci, ale też świetna rozrywka dla dorosłych czy nastolatek. Dlatego jeśli twoja córka marzy o własnym zestawie kosmetyków, to z takiej kuli na pewno się ucieszy.

Płyn do higieny intymnej

W sklepach znajdziesz płyny do higieny intymnej przeznaczone dla małych dziewczynek już nawet od 3. roku życia. Dlaczego warto kupić dorastającej dziewczynce taki płyn? Dlatego że wyrobi w niej on nawyk dbania o miejsca intymne. Płyny do higieny intymnej przeznaczone dla dzieci są bardzo łagodne, koją i nawilżają.

Balsam nawilżający do ust

Twoja córka zaczyna interesować się kosmetykami do makijażu? 10 lat to zdecydowanie za mało, aby pozwalać córce regularnie ich używać. Jednak żeby zaspokoić ciekawość, możesz jej kupić nawilżający balsam do ust w pomadce. Postaw jednak na kosmetyk z delikatnym kolorem i np. brokatowymi drobinkami. Nadal będzie on delikatny, a twoja córka poczuje się już jak nastolatka. I przestanie podbierać kosmetyki mamie, które mogą być dla niej nieodpowiednie.

Mgiełka zapachowa do ciała

W sklepach znajdziesz mgiełki zapachowe, które swoim składem są odpowiednio przystosowane dla dzieci. A dla twojej córki taka mgiełka to namiastka perfum – jesteśmy pewni, że nie raz chciała się popsikać perfumami mamy, starszej siostry czy babci. Jeśli wybierasz mgiełkę dla córki, to zabierz ją ze sobą na zakupy i pozwól samodzielnie zdecydować. Niech przetestuje wszystkie zapachy i wybierze ten, który podoba się jej najbardziej.

Pasta do zębów

Dlaczego znalazła się na naszej liście? Ponieważ od mycia zębów stroni wiele dzieci. A rodzice mają problem z tym, żeby je do tego przekonać. Kupowanie 10-latce zestawu jej pierwszych kosmetyków to idealna okazja do tego, aby namówić ją też na regularne mycie zębów. Skoro twoja córka, tak jak dorosła osoba, chce mieć kosmetyki tylko dla siebie, to musi zadbać też o piękny uśmiech. W końcu dorośli tak robią. Taka argumentacja sprawi, że twoja córka zacznie traktować mycie zębów jak obowiązkowy zabieg każdego dnia.
Kupując zestaw kosmetyków dla dziewczynki 10 lat, zadbaj o to, aby wyglądał on bardziej jak kosmetyki dla nastolatki – twoja 10-letnia córka już nie może doczekać się, aż nią będzie. Jeśli kupisz dorastającej dziewczynce kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji małych dzieci, z rysunkiem niemowlaka lub napisem „dla niemowląt”, wówczas twoja córka poczuje się oszukana. Kosmetyki dla 10-letniej dziewczynki mogą być nadal słodkie i kolorowe, ale muszą być jednocześnie hipoalergiczne. Jednak bardziej powinny już przypominać kosmetyki dla dorosłych. Bo zainteresowanie kosmetykami w tym wieku wynika z tego, że twoja córka chce poczuć się już bardziej jak nastolatka, a nie jak dziecko.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.