Data publikacji:

Kreatywne zabawki dla 8-latka

W sklepach znajdziemy wiele kreatywnych zestawów rozwijających wyobraźnię dziecka, jego zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, a także cierpliwość. Czasem też niosąc ze sobą sporą wartość edukacyjną i inspirują do pogłębiania wiedzy w danej dziedzinie. Podpowiadamy, na jakie kreatywne zabawki dla 8-latka zwrócić uwagę podczas poszukiwania interesującego prezentu dla dziecka.
kreatywne zabawki dla 8-latka

Klocki

Jedna z najbardziej znanych zabawek świata, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeżeli zależy nam na pobudzeniu wyobraźni, zamiast wielu zestawów opartych na popularnych licencjach lub seriach, takich jak Ninjago, najlepszym wyborem jest komplet klocków z linii Creator, które dostępne są w cenie od kilkudziesięciu do ponad 500 złotych. Zawierają one wiele kolorowych elementów oraz instrukcje z inspiracjami.

Laboratorium chemiczne

Zabawki typu mały chemik łączą przyjemne z pożytecznym, pozwalając dziecku poznać podstawowe zasady działania chemii i na własną rękę przeprowadzić widowiskowe eksperymenty oraz poczuć się jak mały naukowiec. Rozbudzą one wyobraźnie malucha i zachęcą do własnych poszukiwań oraz dalszego zgłębiania wiedzy. Wszystkie substancje dostępne w zestawach są bezpieczne, jeżeli będą używane pod nadzorem dorosłych.

Koła garncarskie dla dzieci

Świetne zabawki kreatywne dla dzieci w wieku 8 lat. Komplety tego typu zawierają niewielkie koła garncarskie oraz glinę, która kompletnie zasycha po pozostawieniu na dłuższy czas. Wyrobów maluchów nie trzeba więc wypalać w piecu. Dodatkowo niektóre produkty oferują również farbki do zdobienia wazoników, misek lub kubków wykonanych na kole.

Przeplatanka 3D

Interesująca zabawka kreatywna dla ośmiolatków. W zestawach tego typu znajdziemy gotowe plansze z grubej pianki zawierające grafiki. Zadaniem dziecka jest obramowanie rysunków przy pomocy dołączonej kolorowej włóczki, którą opiera się na wbijanych w płytkę plastikowych gwoździkach. Rozkład przeplatanych linek zależy od wyobraźni dziecka – przy pomocy dołączonych materiałów może stworzyć naprawdę interesujący obraz 3D. Zabawka uczy też cierpliwości i poprawia koordynację małych artystów.

Zestawy do układania kolorowej mozaiki

Zabawki kreatywne dla dzieci oferujące zazwyczaj ogromną liczbę kolorowych i błyszczących elementów samoprzylepnej mozaiki w różnych kształtach i rozmiarach. Płytkami można ozdabiać dołączone wzory i szablony albo skorzystać z nich do upiększania zeszytów, pamiętników, a nawet ulubionych długopisów lub pisaków. Do zabawy może przyłączyć się młodsze i starsze rodzeństwo ośmiolatka.

Zestawy do robienia bransoletek i biżuterii

Niezwykle popularne zabawki kreatywne wśród ośmiolatków, zwłaszcza dziewczynek w tym wieku. Producenci oferują bardzo bogaty wybór produktów, w których skład wchodzi cała masa materiałów pozwalających stworzyć bransoletki, pierścionki, kolczyki, spinki oraz naszyjniki ze zróżnicowanych materiałów. Komplety te oferują relaksującą zabawę na długie godziny, która uczy cierpliwości i dokładności.

Mały wulkan

Makieta wulkanu świetnie znana wielu osobom z amerykańskich filmów. Produkty tego typu pozwalają dziecku samodzielnie przygotować model oraz mieszankę symulującą wypływającą z niego lawę. Eksperyment jest nie tylko widowiskowy, ale pozwala też poznać najważniejsze informacje na temat geologii prawdziwych wulkanów.

Mały elektronik

Kolejny zestaw kreatywny dla dzieci w wieku ośmiu lat, który łączy naukę z zabawą. Korzystając z produktów z tej rodziny, mali inżynierowie poznają podstawowe fakty na temat budowy obwodów elektrycznych. Dzięki modułowej konstrukcji, korzystający z zabawki mogą samodzielnie eksperymentować i tworzyć własne układy zasilające np. małe żarówki.

Zbuduj i zaprogramuj robota

Szeroka kategoria kreatywnych zabawek dla 8-latka. Wśród dostępnych produktów znajdziemy zestawy pozwalające na samodzielne skonstruowanie niewielkich robotów, często wyposażonych w wiele różnych czujników znacząco rozszerzających ich możliwości albo korzystających z alternatywnych form zasilania (np. solarnej). Niektóre pozwalają również dziecku samodzielnie programować akcje maszyny i używać do rysowania, przesuwania obiektów albo wykonywania innych prostych czynności.

Spirograf

Spirografy to nieskomplikowane plastikowe narzędzie pozwalające dziecku stworzyć imponujące wzory geometryczne, którymi może w kreatywny sposób ozdobić kartki bloku lub zeszytu, a także stać się podstawą rysunków lub innych projektów. Im z większej liczby elementów składa się zestaw, tym bardziej zróżnicowane będą efekty pracy malucha.

Muzyczny keyboard

Jeżeli ośmiolatek wyraża zainteresowanie muzyką i grą na instrumencie, ciekawym prezentem będzie dla niego z pewnością prawdziwy keyboard, pozwalający na rozpoczęcie nauki gry na pianinie. Opiekunowie powinni unikać jednak kupowania najtańszych zabawkowy urządzeń i dopłacić kilkaset złotych, kupując prawdziwe markowe instrumenty. Możemy polecić tutaj zwłaszcza produkty firm Casio i Yamaha.
Zdjęcie: Envato Elements