Data modyfikacji:

Gdzie wyjechać na Mazury z dzieckiem?

Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? Tym, którzy jeszcze nie wiedzą dokąd się udać, polecamy Mazury. Gdzie konkretnie pojechać, jeśli zależy nam nie tylko na swoim komforcie, ale i atrakcjach dla dziecka?

Gdzie na Mazury z dzieckiem?

Ach! Mazury Stanica Mikołajki

Jeśli nie wiesz, gdzie udać się na Mazury z dzieckiem, „w ciemno” możesz zarezerwować pobyt w Stanicy Mikołajki. Szczególnie polecamy rodzinom, które  chcą odpocząć od zgiełku – miejsce znajduje się w pewnej odległości od miasteczka.

Z pokoi rozciąga  się widok na piękne Jezioro Mikołajskie, dodatkowo zadbano także o bardziej kolorowe atrakcje: Strefa Małego Giganta, zewnętrzny plac zabaw, a także możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego i rowerów ucieszy każdą latorośl.

Zalesie Mazury Active Spa

Każdy maluch będzie długo wspominał ten pobyt – to wzorcowe miejsce dla hasła: „Mazury z dzieckiem”. Dla rodziców spa i luksusy, dla najmłodszych wielka Bajkolandia ze zjeżdżalniami czy rollercoasterem oraz trzy zewnętrzne place zabaw. Plus możliwość zagrania w siatkówkę, tenisa i opcja wypożyczenia rowerów, a wszystko to w pobliżu pięknego jeziora i lasu.

Mazurski Stary Folwark

Gdzie na Mazury z dzieckiem? To proste – do Mazurskiego Starego Folwarku! Wspaniała, prawdziwa wieś, która pozwoli zregenerować siły dorosłym, a najmłodszym zapewni mnóstwo przestrzeni do zabawy.

Dzieciaki mogą tutaj skorzystać z lekcji jazdy konnej, a później nakarmić króliki, kury i kaczki. Oczywiście znajduje się tutaj zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny plac zabaw. Do tego warsztaty oraz możliwość przepłynięcia jeziora łódką albo kajakiem. 

Folwark Łękuk

Gratka dla aktywnych rodzin. Folwark Łękuk leży na samym skraju Puszczy Boreckiej i urzeka atrakcjami. Dzięki licznym zabezpieczeniom, maluchy mogą brać udział w spływach kajakowych oraz rowerowych wycieczkach. Z kolei w czasie, gdy wy będziecie mieli ochotę na odrobinę relaksu w spa, animatorka przejmie wasze dzieci i zapewni im świetną zabawę. Mazury z dzieckiem? Folwark Łękuk!

Co zabrać na wakacje na Mazurach?

Aby wakacje przebiegały spokojnie, musicie dobrze się spakować. Oto, czego potrzebujecie, jeśli wybieracie się na Mazury z dzieckiem:

Spray na komary

Komary i kleszcze uwielbiają Mazury – równie mocno, jak turyści. Dlatego dobry spray jest obowiązkowym elementem bagażu.

Krem z filtrem

Całodzienne szaleństwa nie powinny kończyć się poparzeniami, dlatego w walizce musi znaleźć się krem z filtrem.

Czapka z daszkiem

Przed słońcem należy chronić nie tylko skórę dziecka, ale i jego głowę. Czapka z daszkiem to mus.

Moskitiera

Jeśli wybieracie się na Mazury z niemowlęciem, to niezbędna będzie moskitiera. Nie ogrzeje wnętrza wózka, a zabezpieczy przed owadami.

Cieplejsze ubrania

Mazurskie okolice zapraszają do wieczornych spacerów. Aby maluch nie zmarzł (i wy również), potrzebne będą wam nie tylko letnie ubrania, ale i cieplejsze bluzy.

Chusta/nosidło

Nie każde miejsce na Mazurach łatwo będzie pokonać wózkiem – dlatego warto mieć w zanadrzu chustę lub nosidło.