Data modyfikacji:

Metryczka dla dziecka. Wybieramy pamiątkę narodzin

Po narodzinach dziecka nawet najwięksi twardziele, którzy nie lubią bibelotów, ustawiają w domu ramki ze zdjęciami swojego cuda. Chcemy mieć jak najwięcej pamiątek związanych z naszym maleństwem. A jest w czym wybierać: na specjalne zamówienie można wykonać nie tylko klasyczną metryczkę wieszaną w ramce na ścianie, ale też poduszkę, ubranko niemowlęce czy nawet lampkę nocną z imieniem naszego malucha. Ostatnio modne są również odlewy rączek i nóżek bobasa oraz specjalne ramki na zdjęcie USG.

Co to jest metryczka urodzenia dziecka?

Metryczka dla dziecka zawiera najważniejsze informacje o dzidziusiu: gdzie i kiedy przyszedł na świat, jak ma na imię i ile ważył w dniu narodzin. To piękna pamiątka, dzięki której można wracać do dnia narodzin dziecka. Metryczka może być klasycznym obrazem namalowanym na płótnie, który wieszamy na ścianie.
Metryczka może mieć różne dodatki. Na jednym z przykładów widzimy pierwszą literę wypełnioną światełkami.
Metryczka dla dziecka może przyjąć dowolną formę. Może to też ramka na zdjęcie, ubranko niemowlęce albo śliniak z wyszytymi bądź nadrukowanymi informacjami. Innymi opcjami są poduszka i maskotka (np. króliczek metryczka, który ma na uszach wyszyte imię i datę urodzenia dziecka).
Kolejnymi pamiątkami są ramki na zdjęcia malucha! Też macie ich teraz wszędzie pełno? Obecnie dużo rzadziej wywołuje się fotografie, niektórzy zadowalają się zdjęciami w telefonie. Jeśli jednak zależy nam na pamiątkach, warto wywołać przynajmniej część fotografii. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nigdy nie zginą. Telefon może po prostu któregoś dnia przestać działać, a zapisane na nim dane często sa nie do odzyskania. Dlatego namawiam: warto wywoływać ważne dla was zdjęcia, a jeśli chodzi o ich ekspozycję, tu również można wykorzystać wiele ciekawych pomysłów.
Pierwsza - bardzo ważna - fotografia pojawia się jeszcze przed przed przyjściem dziecka na świat. Można kupić specjalne ramki na zdjęcia USG w kształcie brzuszka mamy albo z podpisem "coming soon".
Gdy maleństwo przyjdzie na świat możemy wykorzystać ramki z okienkami na zdjęcia. Umieszczamy w nich zdjęcia z każdego miesiąca pierwszego roku żucia malca. Inną opcją jest multiramka na różne pamiątki.

Jakie ramki z odciskami rączek i stópek dziecka?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się ramki z odciskami rączek i stópek. Taki zestaw posiada wszystko, co jest potrzebne do wykonania odcisków w miękkiej masie, którą potem należy zostawić do wyschnięcia i umieścić w ramce. Dostępne są też wersje ramek z odlewem.

Jaki album fotograficzny na zdjęcie dziecka?

Pozostałe zdjęcia, na które nie ma już miejsca na ścianie, najlepiej przechowywać w albumie. W ten sposób nie ulegną zniszczeniu, o co nietrudno w domu, w którym jest małe dziecko. Taki album maluszka zawiera miejsce, w którym rodzice mogą opisywać najważniejsze chwile i przeżycia bobasa, notować zmiany i przełomowe momenty związane z rozwojem malucha (pierwszy uśmiech, ząbek, pierwsze słowo, pierwszy kroczek).

Malec z pewnością chętnie będzie zaglądał do albumu z uroczą okładką i mięciutkimi materiałowymi stronami z motywem smoka albo jednorożca. Znajdzie tam fotografie przedstawiające obrazki z najważniejszych dni, jak chrzciny i urodziny oraz przełomowych momentów: pierwsza kąpiel, święta lub wakacje.
Autor: Joanna Łukaszewska