Data modyfikacji:

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy?

Autor: Sylwia Stwora

Rodzice nie mogą doczekać się chwili, kiedy dziecko zacznie chodzić. Jednak euforia z tego powodu szybko mija. Ciekawy świata maluch jest pełen energii i okiełznanie go podczas spaceru nie jest łatwe. Wówczas z pewnością przydatna będzie odpowiednia spacerówka. Na co zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy?

Wybierając spacerówkę, warto pamiętać, że wózek spacerowy powinien służyć dziecku przez kilka lat. Chociaż pociecha chodzi o własnych siłach, z pewnością zmęczona np. bieganiem chętnie będzie korzystała z możliwości wygodnego odpoczynku. Komfort korzystania z wózka powinien się wiązać również z łatwością manewrowania nim podczas spaceru.

Elementami, na które należy zwrócić uwagę z pewnością są kółka. Jeśli zależy Ci na łatwym manewrowaniu wózkiem podczas codziennych spacerów czy zakupów, powinnaś wybrać ten, który jest wyposażony w modele obrotowe. Z kolei kółka pompowane o większych rozmiarach sprawdzą się podczas spacerów po nierównym terenie.

Warto pamiętać, że dziecko szybko rośnie. Dobrze dobrana spacerówka również powinna to uwzględniać. Szerokie siedzisko, dość obszerna budka oraz regulowane pasy i podnóżek sprawią, że będziesz w stanie dostosować wózek do zmieniających się gabarytów pociechy.

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo dziecka w trakcie spaceru, powinnaś pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach. Aby mieć pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne w wózku zwróć uwagę na to, czy posiada amortyzatory i hamulce. Pierwsze ochronią malca przed wstrząsami związanymi z nierównościami nawierzchni. Natomiast dzięki hamulcom będziesz mogła zabezpieczyć spacerówkę w momencie, kiedy będziesz musiała na chwilę od niej odejść.

Wózek spacerowy powinien sprawdzać się też w sytuacjach, kiedy będziesz musiała nagle skorzystać z komunikacji miejskiej bądź samochodu. Lekki aluminiowy stelaż i przystępne rozmiary wózka pozwolą Ci szybko go złożyć i przewieźć do wyznaczonego celu. Dzięki temu będzie wygodny nie tylko dla dziecka, ale również dla Ciebie.

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

2020-11-02
Dobranie odpowiedniej pościeli i materaca do łóżeczka dla dziecka to dopiero połowa sukcesu na drodze do zapewnienia mu jak najwyższego komfortu snu. Istotne zn...
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

2019-08-02
Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.