Data modyfikacji:

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy?

Autor: Sylwia Stwora

Rodzice nie mogą doczekać się chwili, kiedy dziecko zacznie chodzić. Jednak euforia z tego powodu szybko mija. Ciekawy świata maluch jest pełen energii i okiełznanie go podczas spaceru nie jest łatwe. Wówczas z pewnością przydatna będzie odpowiednia spacerówka. Na co zwrócić uwagę wybierając wózek spacerowy?

Wybierając spacerówkę, warto pamiętać, że wózek powinien służyć dziecku przez kilka lat. Chociaż pociecha chodzi o własnych siłach, z pewnością zmęczona np. bieganiem chętnie będzie korzystała z możliwości wygodnego odpoczynku. Komfort korzystania z wózka powinien się wiązać również z łatwością manewrowania nim podczas spaceru.

Elementami, na które należy zwrócić uwagę z pewnością są kółka. Jeśli zależy Ci na łatwym manewrowaniu wózkiem podczas codziennych spacerów czy zakupów, powinnaś wybrać ten, który jest wyposażony w modele obrotowe. Z kolei kółka pompowane o większych rozmiarach sprawdzą się podczas spacerów po nierównym terenie.

Warto pamiętać, że dziecko szybko rośnie. Dobrze dobrana spacerówka również powinna to uwzględniać. Szerokie siedzisko, dość obszerna budka oraz regulowane pasy i podnóżek sprawią, że będziesz w stanie dostosować wózek do zmieniających się gabarytów pociechy.

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo dziecka w trakcie spaceru, powinnaś pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach. Aby mieć pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne w wózku zwróć uwagę na to, czy posiada amortyzatory i hamulce. Pierwsze ochronią malca przed wstrząsami związanymi z nierównościami nawierzchni. Natomiast dzięki hamulcom będziesz mogła zabezpieczyć spacerówkę w momencie, kiedy będziesz musiała na chwilę od niej odejść.

Wózek spacerowy powinien sprawdzać się też w sytuacjach, kiedy będziesz musiała nagle skorzystać z komunikacji miejskiej bądź samochodu. Lekki aluminiowy stelaż i przystępne rozmiary wózka pozwolą Ci szybko go złożyć i przewieźć do wyznaczonego celu. Dzięki temu będzie wygodny nie tylko dla dziecka, ale również dla Ciebie.

smycz dla dziecka za i przeciw

Smycz dla dziecka: za i przeciw. Czy warto?

2022-01-13
Jeden z najbardziej kontrowersyjnych rodzicielskich gadżetów – smycz dla dziecka. Jedni go krytykują, mówiąc o lenistwie mamy czy taty, inni żarliwie bronią, powołując się na bezpieczeństwo. Z pewnością szelki są wygodnym sposobem na ujarzmienie aktywnego dziecka, z drugiej jednak strony, czy nie ograniczają jego wolności? Prawda jest taka, że rozwiązanie to może mieć swoje wady i zalety, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem decyzji o zakupie.
Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

2020-11-02
Dobranie odpowiedniej pościeli i materaca do łóżeczka dla dziecka to dopiero połowa sukcesu na drodze do zapewnienia mu jak najwyższego komfortu snu. Istotne zn...
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?