Data publikacji:

Niespodzianka dla emeryta. Jak sprawić przyjemność starszej osobie?

Nie jest wcale łatwo wybrać odpowiedni prezent dla emeryta. Ogólnie rzecz biorąc, osoby starsze – mniej lub bardziej zamożne – mają praktycznie wszystko. Wprowadzenie nowości do ich życia nie zawsze będzie łatwym zadaniem, gdyż emeryci mają swoje przyzwyczajenia, z którymi nie zawsze chcą się skutecznie pożegnać. Niespodzianka dla emeryta jak najbardziej może być prezentem praktycznym, chociaż z pewnością mile widziane będą upominki będące dekoracjami czy ozdobami. Sprawdź, co na prezent dla emeryta może okazać się najlepszym pomysłem!
niespodzianka dla emeryta

Praktyczna niespodzianka dla emeryta – co wybrać?

Dowiedz się, co jest potrzebne dla emeryta. Prezent może mieć charakter użytkowy – chodzi o kupienie czegoś, co faktycznie okaże się przydatne do codziennego życia. Osoby starsze mogą mieć przestarzały sprzęt RTV/AGD. Obecnie trwa szał wymiany telewizorów oraz wymiana dekoderów w telewizorach mających kilka-kilkanaście lat. Jeśli emeryt chce dostać prezent, który uratuje go od chaosu związanego z wymianą telewizorów, może powiedzieć, że potrzebuje nowego telewizora. Rodzina może złożyć się na taki sprzęt, zwłaszcza że telewizor nie musi pochodzić z najwyższej półki cenowej.
Prawdziwą niespodzianką dla emeryta może być nowa pralka automatyczna. Osoby starsze zachwalają pranie ręczne lub pralki, które pamiętają czasy PRL, ale czy mają siłę na tego rodzaju czynności? Dlatego można pomyśleć o zakupie pralki, która w swoim oprogramowaniu ma również rodzaj prania, które przypomina ręczne. Korzystnie będzie, jeśli pralka będzie prała wełnę i puch. Jeśli senior mieszka w starym budownictwie, może to być pralkosuszarka, dzięki której nie trzeba będzie czekać, aż pranie wyschnie. W budownictwie mieszkaniowym starego typu dość często pojawia się problem wilgoci, przez co pranie może dłużej schnąć lub może pojawić się brzydki zapach na odzieży.

Co dla emeryta? Prezent z korzyścią dla zdrowia

Zawsze miłą niespodzianką dla emeryta są produkty zdrowotne. Mogą to być zestawy suplementów dla seniorów, produkty medyczne, takie jak poduszki ortopedyczne, wszelkiego typu masażery i maty masujące. Jeśli emeryt interesuje się medycyną naturalną, to można zamówić zestaw ziół lub produkty pochodzące w 100% z natury.
Ciekawą propozycją, która ma pozytywny wpływ na poprawę stanu zdrowia i likwidację różnych dolegliwości, jest produkt Vitafon. Urządzenie z mikrowibracjami pomaga między innymi w usuwaniu obrzęków, ostrogi piętowej, w stanach chorobowych kręgosłupa. Może służyć jako alternatywa dla prostych zabiegów o charakterze rehabilitacyjnym, które wymagają osobistego stawienia się w placówce ochrony zdrowia – i na które zresztą czeka się bardzo długo, jeśli zabiegi mają być finansowane przez NFZ. Urządzenie to jest proste w obsłudze. Wymaga systematycznego stosowania.
iekawostką jest, że w ciągu trzech tygodni można za pomocą Vitafonu pozbyć się bólu, jaki zadaje ostroga piętowa. Sama ostroga może też zniknąć (zależy to od stopnia zaawansowania zmian chorobowych i ilości domowych zabiegów). Trzeba jednak pamiętać, że zabiegi nie dają efektów typu jednorazowa sesja zabiegów i koniec problemów zdrowotnych przez resztę życia. Problemy z ostrogą piętową mogą wrócić po kilku miesiącach. Wówczas wystarczy ponowić zabiegi.
Można je wspomagać stosowaniem maści na ostrogi piętowe lub każdych innych maści, które dotyczą dolegliwości eliminowanych z pomocą tego urządzenia. Vitafon występuje w różnych wariantach. Im bardziej zaawansowane urządzenie, tym więcej punktów na ciele można leczyć za jednym zamachem. Przed zakupem należy sprawdzić listę przeciwwskazań.
Produkty zdrowotne pokazują emerytom, że rodzina i przyjaciele troszczą się o nich w sposób szczególny. Dla emerytów taki prezent ma ogromne znaczenie emocjonalne, zwłaszcza jeśli są to osoby samotne. Taki prezent może ułatwić codzienne funkcjonowanie osobie starszej, dla której prywatne zabiegi medyczne są zbyt drogie, a czekanie na zabiegi realizowane w ramach NFZ jedynie pogarsza stan zdrowia i zwiększa ból.
Nieco tańszą propozycją, doskonałą na różne okazje, są kosmetyki z uzdrowisk. Seniorzy uwielbiają wyjazdy do sanatoriów. Kosmetyki i preparaty lecznicze wytwarzane przez ośrodki sanatoryjne przywołają emerytom miłe wspomnienia z pobytu w uzdrowisku lub zachęcą ich do wyjazdu. Można tworzyć dowolne zestawy (od kremu do pielęgnacji twarzy po sole do kąpieli). Tego typu kosmetyki mogą przedłużyć działanie zabiegów z sanatorium.

Co na prezent dla emeryta?

Dla emeryta, który jest osobą wierzącą, dobrym pomysłem na upominek są dewocjonalia. Można zdecydować się na zakup medalika ze złota lub srebra (z łańcuszkiem lub bez), figurek i obrazów z wizerunkami świętych, a także różańców.
Niezwykle przydatny może okazać się telefon dla seniora. Jest to dość ważny prezent dla emeryta, gdyż przestarzałe telefony nie pozwalają na przykład na swobodne korzystanie z internetu, załatwianie formalności przez internet czy szybką realizację recept w aptece bez podawania danych osobowych. Telefon dla emeryta może być bardzo nowoczesny i zaawansowany technologicznie lub bardzo prosty i intuicyjny. Wybór zależy od tego, w jaki sposób dany senior radzi sobie z technologią.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Dorota Zgutka