Data publikacji:

Niespodzianki na 40. urodziny. Ciekawe pomysły          

„40 lat minęło jak jeden dzień…” chciałoby się zaśpiewać solenizantowi lub solenizantce. Warto te wyjątkowe urodziny podkreślić w jakiś szczególny sposób. Bardzo dobrze sprawdzi się coś, czego dana osoba w ogóle się nie spodziewa. Jakie niespodzianki na 40 urodziny warto wziąć pod uwagę? Jaka niespodzianka sprawdzi się na 40 urodziny dla żony, męża, faceta, kobiety? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i zorganizuj bliskiej osobie urodziny, które długo zapamięta.
niepodzianki na 40. urodziny

Wyjątkowy prezent na 40 urodziny – co wybrać?

Wybór odpowiedniej niespodzianki na 40. urodziny potrafi być sporym wyzwaniem. Wcale nie jest tak łatwo zdecydować się na upominek, który może się spodobać solenizantowi lub solenizantce. Czym się zatem kierować wybierając prezent na urodziny na 40 lat? Może przygotować 40 prezentów na 40 urodziny?
Szukając upominku na czterdzieste urodziny warto zwrócić uwagę na zainteresowania solenizanta. Z pewnością doceni on fakt, że otrzyma rzecz, która może przydać mu się w realizacji jego pasji. Czterdziestolatek lubi grać na gitarze? Przemyśl komplet strun i kostki do gry. Jego pasją jest malowanie obrazów? Dokup mu płótna. Dużo jeździ na rowerze? Dokup mu np. bidon lub dodatkowe oświetlenie. Jeśli nie masz pewności, czym interesuje się solenizant, możesz zrobić wywiad wśród innych bliskich mu osób.
Dobrym pomysłem są także praktyczne upominki. Co prawda w wieku czterdziestu lat trudno jest znaleźć coś, czego solenizant już nie posiada, ale zawsze można podpytać się nawet samego zainteresowanego. W roli praktycznych niespodzianek na 40 urodziny doskonale sprawdzą się m.in. zestawy walizek, sztućców lub zastawy stołowej.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na urodziny wręczyć po prostu coś ładnego i ekskluzywnego. Dobrym pomysłem są zatem: biżuteria, zegarki lub wysokiej jakości elementy galanterii skórzanej.
Mniej typowymi niespodziankami na 40. urodziny mogą być również kursy, które rozwijają zainteresowania lub wydarzenia oferujące dodatkową porcję wrażeń.

Impreza niespodzianka na 40 urodziny

Impreza niespodzianka z pewnością zostanie na długo w pamięci solenizanta. Zorganizowanie takiego przyjęcia może być jednak nie lada wyzwaniem, szczególnie wtedy, kiedy osoba, dla której ma być ono wyprawione, ma dynamiczny grafik i trudno się do niej dostosować.
Planowanie imprezy niespodzianki warto rozpocząć od ustalenia liczby osób, które mogą pojawić się na takim przyjęciu. Każdy z gości powinien wiedzieć, o której przybyć, żeby nie popsuć urodzinowej niespodzianki!
Dobrze jest też poprosić kogoś ze znajomych lub rodziny, aby upewnił się, że solenizant nie wróci wcześniej do domu (jeśli impreza będzie odbywać się w jego czterech kątach) lub aby „zwabił” go do docelowego miejsca przyjęcia.
Nie chcesz organizować klasycznej imprezy niespodzianki na 40 urodziny? Jeśli chcesz urozmaicić przyjęcie, wymyśl mu motyw przewodni! Imprezy tematyczne zawsze zostają w pamięci. Przemyśl np. urodziny w stylu gangsterskim albo disco party.
Alternatywą dla hucznej imprezy może być wieczór we dwoje i kolacja przy świecach. To bardzo dobry pomysł na niespodziankę na 40 urodziny żony lub męża. Odrobina romantyzmu z okazji urodzin z pewnością umocni każdy związek.

Niespodzianki na 40 urodziny – czego unikać?

Czego lepiej nie brać pod uwagę zastanawiając się nad niespodzianką na 40 urodziny? Z pewnością należy unikać wszelkiego rodzaju kremów przeciwzmarszczkowych i dezodorantów. Chociaż możesz mieć jak najlepsze intencje, tego typu upominki mogą sprawić przykrość obdarowywanej osobie sugerując, że brzydko pachnie lub wygląda staro.
Lepiej jest także unikać perfum (chyba że doskonale wiemy, jakich używa solenizant). Każdy ma inny gust i to, co podoba się tobie, niekoniecznie musi podobać się osobie obchodzącej czterdzieste urodziny.
Czego jeszcze lepiej unikać poszukując niespodzianek na 40 urodziny? Chociaż może się to wydawać dla ciebie zaskoczeniem, nienajlepszym prezentem są małe sprzęty AGD, np. blendery, tostery, opiekacze lub czajniki – bardzo łatwo bowiem o duplikat posiadanego już przez solenizanta przedmiotu. Tego typu sprzęty sprawdzą się tylko w wypadku, kiedy masz absolutną pewność, że dana rzecz jest pożądana przez osobę obdarowywaną.
Niezbyt dobrym pomysłem są również wszelkie „kurzozbieracze”: figurki, wazony, rzeźby, doniczki. Moda na takie przedmioty minęła już dawno temu i obecnie rzadko są elementem wystroju domów i mieszkań.

Niespodzianki na 40 urodziny – inspiracje

Weekend w SPA

Pobyt w miejscu, które rozpieści ciało i zmysły to bardzo dobry pomysł na prezent niespodziankę nie tylko na 40 urodziny. Weekend w SPA pozwoli na odprężenie się przez solenizanta. Seria zabiegów z pewnością zregeneruje zestresowany i spięty organizm, a obdarowana osoba wróci do codziennych obowiązków ze zdwojoną siłą.

Kurs kiperski

Kurs kiperski, to nic innego jak kurs warzenia piwa, dlatego z tego upominku ucieszą się szczególnie ci solenizanci, którzy lubią od czasu do czasu poeksperymentować z nowymi smakami piw. Tego typu wydarzenie trwa co najmniej kilka godzin i można je zrealizować w kilku miejscach w Polsce.

Sesja fotograficzna

Profesjonalne zdjęcia, które będą zdobić nie tylko CV, to również ciekawa propozycja na niespodziankę na 40. urodziny. Z takiej sesji zdjęciowej szczególnie powinny ucieszyć się kobiety, przede wszystkim te, które jedyne profesjonalne zdjęcia mają w dokumentach osobistych. To również sposób na zwiększenia poczucia własnej wartości i pewności siebie u tych bardziej nieśmiałych pań.
Przy zamawianiu tego prezentu warto upewnić się, czy w skład upominku wchodzi również makijaż i uczesanie. Jeśli nie – najlepiej jest zamówić takie usługi dodatkowo.

Spersonalizowany upominek

Nie samymi wydarzeniami żyje człowiek, dlatego czasami warto wręczyć coś materialnego. Bardzo dobrze sprawdzi się spersonalizowany upominek, czyli grawerunek na przedmiocie. Dobrze sprawdzają się do tego elementy galanterii skórzanej (np. paski lub portfele), elementy biżuterii lub etui na okulary.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Agnieszka Ragus