Data modyfikacji:

Odświętne kreacje dla dziewczynki

Autor: Sylwia Stwora

Kreacje dla dziewczynki na różne okazje

Body w okresie niemowlęcym czy getry i dresy w nieco starszym wieku są najwygodniejszymi wariantami ubrań. Jednak nie w każdej sytuacji wypada ubrać dziecko swobodnie. Szczególnie, jeśli chodzi o wyjściowy strój Twojej córki. Jakie powinny być odświętne kreacje dla dziewczynek?

Jak wybrać odświętną kreację dla dziewczynki?

Wybierając strój dla córki, powinnaś dostosować go nie tylko do wymagań dziecka, ale również do uroczystości, na którą się wybieracie. Jeśli zdecydowałaś się zabrać pociechę na wesele, chrzciny czy komunię, musisz zadbać o strój, który będzie odpowiadał charakterowi ceremonii. W tym przypadku wskazane są lekkie, zwiewne sukienki.

W połączeniu z delikatnymi lakierkami i białymi rajstopkami sprawią, że Twoja córka będzie wyglądała niczym mała księżniczka. W przypadku uroczystości rodzinnych możesz śmiało eksperymentować z kolorami. Im barwniejsza sukienka, tym wygląd Twojego dziecka zyska na dziewczęcości.

Dostosuj kreację do okazji

Zupełnie inną uroczystością są święta szkolne. Akademia czy rozdanie świadectw to dzień, w którym sukienka weselna nie będzie odpowiednim strojem dla Twojego dziecka. Warto pamiętać, że strój szkolny powinien być stonowany i niekrzykliwy. Nie oznacza to jednak, że Twoja córka powinna być ubrana wyłącznie na czarno-biało. Wprawdzie biała bluzka od lat niezmiennie kojarzy się ze szkolnym mundurkiem, jednak jeśli zastąpisz ją wersją kremową czy w kolorze écru na pewno nie narazisz pociechy na uwagi dotyczące nieodpowiedniego stroju.

Poza tym utarło się, że dziewczynki powinny być ubierane wyłącznie w sukienki czy spódniczki. Jednak nie wszystkie córki lubią tego rodzaju stroje. Jeśli Twoja pociecha lepiej czuje się w spodniach niż w spódnicy, uszanuj to. Obecnie na rynku jest dostępna szeroka gama spodni wizytowych dla dziewczynek. Zestawienie ich ze stonowaną koszulą czy bluzką z pewnością nie przełoży się na to, że będą prezentowały się mniej odświętne niż sukienka czy komplet ze spódniczką. Poza tym do spodni zawsze możesz dobrać żakiet czy bolerko, które nada Twojej córce jeszcze większego szyku i powagi.

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

2020-03-10
Termometr to jedno z podstawowych akcesoriów, w które powinniśmy się zaopatrzyć, gdy w naszym domu pojawi się nowy członek rodziny. Jednak szeroka gama produktó...
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!