Data modyfikacji:

Pas ciążowy - czy warto?

Jednym z ciekawszych gadżetów ułatwiających życie przyszłym mamom są pasy ciążowe. Odpowiadamy na pytanie dlaczego warto nosić pas ciążowy oraz prezentujemy kilka dostępnych na rynku modeli.

Pasy ciążowe podtrzymujące brzuch

Pasy ciążowe dla wielu kobiet są praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem, na które decydują się ze względu na komfort i bezpieczeństwo. Pasy ciążowe są idealne dla tych ciężarnych, którym doskwiera ból pleców – dolegliwość szczególnie doskwierająca w ostatnim trymestrze. Zadaniem pasa jest podtrzymywanie brzucha i tym samym odciążenie kręgosłupa. Pas dodatkowo zapewnia ciepło w okolicach brzucha i pleców. Ortopedyczny pas ciążowy Nixie stabilizuje postawę i niweluje bóle krzyżowe. Jest szczególnie zalecany przy ciąży bliźniaczej.

Do czego służą pasy ciążowe?

Przy zakupie pasa należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Mieszanki lekkich tworzyw, np. poliestru i elastanu, nie ulegają deformacji, nie gniotą się, a przy tym łatwo się piorą. Tego typu materiały gwarantują, że brzuch będzie właściwie podtrzymywany. Dobry pas ciążowy jest wykonany z bardzo miękkiego, przyjemnego w dotyku i przyjaznego dla skóry materiału. Często posiada też certyfikat jakości Oeko-Tex Standard 100 oznaczający produkty wolne od substancji szkodliwych.

Jak wybrać odpowiedni pas ciążowy?

Istotną rzeczą jest również, aby pas był odpowiednio usztywniony i wyprofilowany. Nie może wywoływać poczucia dyskomfortu, stąd najlepiej, aby nie posiadał szwów. Korzystnie jest wybrać pas z regulowanym zapięciem na rzep, ponieważ umożliwia on swobodne dopasowanie do zmieniającego się kształtu brzucha. Niektóre pasy ciążowe posiadają gorset stabilizujący z bocznymi pasami, co dodatkowo wpływa na stabilizację brzucha.

Zobacz także: Najlepsze sukienki ciążowe na wesele

Autorka: Sylwia Stwora