Data modyfikacji:

Nietypowe objawy ciąży. Dziwne symptomy u przyszłych mam

Brak miesiączki, powiększający się brzuszek i poranne mdłości to oczywiste zwiastuny, że za kilka miesięcy zostaniesz mamą. Czy wiesz jednak, że ciąża może wiązać się z wieloma dziwnym dolegliwościami? Niektóre z nich łatwo przeoczyć. Dowiedz się, jakie są najbardziej nietypowe objawy ciąży.

nietypowe objawy ciąży

Nietypowe objawy wczesnej ciąży

Kobieta, która podejrzewa, że może być w ciąży, zwykle dopatruje się w swoim organizmie nietypowych zmian. Istnieje sporo powszechnie znanych sygnałów świadczących o tym, że w ciele rozwija się nowe życie. Warto wiedzieć, że wcale nierzadko pojawiają się nietypowe objawy ciąży, których niejedna z przyszłych mam za nic w świecie nie przypisałaby stanowi błogosławionemu.

6 nietypowych objawów ciąży

Ostatnio czujesz się jakoś inaczej? Jeśli dotyczy cię kilka objawów z poniższej listy, wykonaj test ciążowy. Poznaj najbardziej nietypowe objawy ciąży!
  • Zmiana koloru i ilości wydzieliny z pochwy
Zwiększona ilość wydzieliny kojarzy się raczej z okresem owulacji, a nie ciąży. Tymczasem przyszłe mamy często zgłaszają, że śluz pojawia się w zwiększonej ilości, a dodatkowo w nietypowym, lekko żółtym kolorze. Jest to całkowicie naturalne – szybsze krążenie w obrębie dróg rodnych sprawia, że produkcja wydzieliny zostaje pobudzona.
  • Trądzik i tłusta cera: nietypowy objaw ciąży
W ciąży na pewno chciałabyś słyszeć, że wyglądasz kwitnąco. Niestety, odmienny stan nie zawsze okazuje się łaskawy dla kobiecej urody. Burza hormonalna może sprawić, że twoja cera zacznie się szybciej przetłuszczać i będą pojawiały się na niej niedoskonałości.
  • Objawy podobne do przeziębienia
Jesteś osłabiona, czujesz drapanie w gardle i dokucza ci katar? Mogłaś się przeziębić lub… właśnie zostać mamą. Hormony ciążowe powodują przesuszenie błon śluzowych – również w obrębie układu oddechowego – powodując symptomy podobne do choroby. Co ciekawe, z tego powodu kobiety ciężarne mogą również głośno chrapać.
  • Nadmierna produkcja śliny
Kolejnym nietypowym objawem ciąży jest zwiększona ilość śliny. Niestety, wciąż nie do końca wiadomo, co jest powodem tej dziwnej reakcji. Do tymczasowego ślinotoku musisz się po prostu przyzwyczaić.
  • Problemy trawienne: wzdęcia i zaparcia
Przyszła mama może borykać się również z kłopotami żołądkowymi, które do tej pory jej nie dotyczyły. Organizm staje się wrażliwy na wiele produktów spożywczych, często reagując wzdęciami, zaparciami lub biegunkami.
  • Metaliczny posmak w ustach – objaw ciąży
Zmiany hormonalne, które zachodzą w ciele kobiety w trakcie ciąży, wpływają również na jej zmysły. Szczególnie wyostrzone stają się smak i węch. Jednym z pierwszych objawów ciąży może być metaliczny posmak w ustach – to efekt zmian zachodzących w kubkach smakowych.

Bądź przygotowana na to, że po porodzie twoje preferencje kulinarne mogą się zmienić. Wiele mam przyznaje, że w ciąży doświadczyły wstrętu do dawniej lubianych produktów lub przeciwnie – zaczęły jeść to, czego kiedyś nie znosiły.

Nietypowe objawy ciąży skonsultuj z lekarzem

Pamiętaj, że najbardziej wiarygodnymi symptomami ciąży pozostają brak miesiączki oraz pozytywny wynik testu ciążowego. Gdy zauważysz upragnione dwie kreski, zapisz się na wizytę do ginekologa i poinformuj go o wszystkich objawach, których doświadczasz.
Autorka: Joanna Stanuch