Data publikacji:

Prezent dla dziewczynki 8 lat: ciekawe propozycje

Wybór prezentu dla dziewczynki 8 lat wydaje się niekiedy prawdziwym wyzwaniem! W końcu większość dzieci ma teraz nieograniczony dostęp do najwymyślniejszych zabawek czy gier. Czym zatem się kierować podczas wyboru podarunku? Przygotowaliśmy praktyczny prezentownik, w którym pokazujemy propozycje upominków na różne okazje – urodziny, święta Bożego Narodzenia lub… coraz popularniejszego zajączka. Zobacz, jakie pomysły na prezent dla dziewczynki 8-letniej będą najbardziej trafione!
prezent dla dziewczynki 8 lat

Jaki prezent dla dziewczynki 8-letniej wybrać?

Gdy wybierasz prezent dla dziewczynki 8 lat, na początku zastanów się, co właściwie sprawi obdarowywanej najwięcej radości. Nie musisz wcale wydawać fortuny, by podarunek okazał się trafiony! Pamiętaj też, że dziś dziewczynki mają mnóstwo zainteresowań i to nie oznacza, że każda ośmiolatka ucieszy się z lalki. Przed wyruszeniem na łowy możesz porozmawiać z rodzicami pociechy lub subtelnie podpytać samą zainteresowaną. Jesteśmy przekonani, że obdarowywana dziewczynka ma na pewno długą listę prezentów, które chciałaby dostać!

Klocki LEGO – ponadczasowy pomysł na prezent dla dziewczynki 8 lat

Czy klocki LEGO to prezent, z którego ucieszą się tylko chłopcy? Absolutnie nie! To zabawki, które od kilkudziesięciu lat cieszą kolejne pokolenia dzieci – niezależnie od płci. LEGO przygotowało zestawy również idealne dla dziewczynek. Dzięki klockom dziewczynki nie tylko przeniosą się do magicznego świata przygód, ale rozwiną też zdolności motoryczne czy manualne, co jest bardzo ważne ze względu na ich rozwój.
Czy taki prezent dla dziewczynki 8-letniej będzie kosztownym wydatkiem? To zależy – cena zestawów waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Droższe prezenty warto rozważyć więc na większe okazje lub… zorganizować rodzinną zbiórkę tak, by obdarowywana ośmiolatka dostała jeden, ale za to większy prezent!
Jakie zestawy klocków LEGO polecamy w formie prezentów dla dziewczynki 8 lat? Oto nasze propozycje!
Szkatułka na biżuterię Elsy zachwyci fanki bajki „Kraina lodu”. Zestaw – oprócz klocków – zawiera również pierścionki przyjaźni oraz zamykaną szufladkę, dzięki której wszystkie skarby będą bezpieczne.
Cała seria LEGO Friends dedykowana jest dzieciom powyżej 6. roku życia. Tym bardziej warto wziąć ją pod uwagę, gdy szukasz idealnego prezentu dla dziewczynki 7–8 lat. To seria klocków, która dodatkowo pozwala na rozwój umiejętności interpersonalnych – dzieci podczas zabawy wcielają się w role, a także odkrywają zróżnicowany świat zwierząt, ludzi i miejsc pełnych przygód, gdzie zawiązują się wyjątkowe przyjaźnie! Zestawy takie jak Przyczepa na wystawę koni, Ekologiczna farma czy Autobus przyjaźni wydają się idealnymi podarunkami… nie tylko dla dziewczynki!

Zabawy i gry edukacyjne dla małej odkrywczyni

Zabawki edukacyjne to trafiony prezent na każdym etapie rozwoju dziecka. Gdy dumna ośmiolatka chodzi już do szkoły, warto zaciekawić ją tematem nauki czy nawet zagadnieniami ścisłymi. Gry w formie eksperymentów to nie tylko świetny pomysł na spędzenie sobotniego popołudnia. Dziecko uczy się przez zabawę, a dzięki temu jeszcze lepiej przyswaja wiedzę.
Trefl Science4You Mega Studio Eksperymentów Juniora to gra, dzięki której obdarowana dziewczynka wykona swoje pierwsze poważne eksperymenty, ale zwiększy też ciekawość świata. Kolejną ciekawą propozycją tej samej marki jest Pracownia Kuchennych Eksperymentów! Dzięki tej zabawie edukacyjnej dorastająca dziewczynka przekona się, że w kuchni jest cała masa inspiracji, dzięki którym można przeprowadzić 20 wyjątkowych doświadczeń!
Fabryka mydełek Lisciani Giochi I'm a Genius pozwoli z kolei stworzyć pachnące kosmetyki o różnych kształtach. Dziewczynka podczas zabawy nie tylko będzie tworzyć swoje unikalne mydełka, ale wejdzie też do świata chemii i eksperymentów naukowych. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do stworzenia aromatycznych kosmetyków!

Prezent dla dziewczynki 8 lat – książka zawsze trafiona

Co na prezent dla dziewczynki 8 lat, gdy nie masz pomysłu? Książka! I nie musisz wcale decydować się na lektury, które rzadko kiedy czytane są dobrowolnie. Zobacz, co znajduje się na liście topowych książek dla dzieci. Okazuje się, że lista wcale nie jest tak krótka!
Wprowadź ośmiolatkę do świata pełnego przygód i podaruj je książki z serii detektywistycznych. Cykle takie jak „Zbrodnia niezbyt elegancka”, „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” czy „Klub poszukiwaczy przygód” mało mają wspólnego ze żmudnymi lekturami. Bohaterowie w wieku Twojej pociechy i ich niesamowite przygody sprawią, że obdarowaną ośmiolatkę ciężko będzie oderwać od lektury!
Oczywiście możesz też postawić na klasykę i sięgnąć po książki, które zachwycają od pokoleń. „Muminki” uwielbiane są nawet przez dorosłych, magiczny świat Hogwartu wciąż wciąga, a „Ania z Zielonego Wzgórza” to powieść, na której ze wzruszenia płakała niejedna młoda dorastająca kobieta!

Tradycyjny prezent dla dziewczynki 8 lat pod choinkę lub na urodziny

Czy biżuteria to dobry prezent dla dziewczynki 8 lat? Jak najbardziej – zwłaszcza jeśli masz pewność, że obdarowujesz małą strojnisię, która lubi błyskotki. Subtelne srebrne kolczyki to prezentowa klasyka, która nigdy się nie starzeje. Jeśli chcesz wybrać coś, co zostanie z dziewczynką na lata, postaw na różowe złoto. Zamiast kolczyków możesz postawić też na subtelny pierścionek lub bransoletkę z popularnymi charmsami – ozdobne kwiatki, serduszka czy postacie z bajek skradną serce niejednej ośmiolatki!
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Anna Mlonka