Data publikacji:

Prezenty na zajączka - 24 super pomysły

Autor: Justyna Mazur

W moim rodzinnym domu nie było prezentów na zajączka, ale ja z lubością NIE KONTYNUUJĘ tej tradycji ;-) Uwielbiam kupować dzieciakom nowe rzeczy, mimo że czasem zdarza mi się marudzić pod nosem, że mają zbyt wiele zabawek. Trudno. Po Wielkanocy do tego "zbyt wiele" dołączą kolejne.

Poniżej znajdziecie prezenty na zajączka z wielkanocą w tle - poszperałam w sieci i znalazłam kilkanaście pomysłów na takie podarki. W różnych cenach, dla różnych grup wiekowych - i dla niemowląt, i dla starszaków. Oglądajcie i inspirujcie się! :-)

prezenty na zajączka - zabawki drewniane

Ten rodzaj zabawek darzę miłością szczególną. Jeżeli Wy także, a obdarowywany jeszcze nie wyrósł z pieluch, zerknijcie na poniższe zestawienie. Nie są to być może zabawki najtańsze, ale cieszą oko dobrym designem i są bardzo starannie wykonane. Jeżeli żadna z propozycji nie przypadła wam do gustu, polecam także Króliczka firmy Grana, o którym niedawno pisałam. Fantastyczna, przepiękna gra logiczna dla maluchów (2+) skradła serce Siostry Dziedzica w kilka sekund. Bardzo polecamy!

Janod, drewniane zajączki do ciągnięcia; od 68 zł;

Magnetyczna piramida kurczak, 38 zł 

prezenty na zajączka - gry

Ostatnio Wam pisałam, że Dziedzic pokochał wszelkiego rodzaju planszówki, a wobec tej miłości i my nie pozostaliśmy obojętni - musieliśmy je także pokochać :-) Poniżej trzy gry z zającami i kurczakami w roli głównej. Zające na łące (6+), przypominające Pędzące Żółwie (jeżeli macie tę grę w domu, lepiej rozejrzycie się za czymś innym), to dynamiczna, fajna familijna gra o prostych do wyjaśnienia zasadach. Partia składa się z trzech rozgrywek i  - co ważne - nie zawsze wygrywa ten, kto dotrze pierwszy do mety. Trzeba ruszyć głową!

Tańczące jajeczka to już zdecydowanie inna para kaloszy! Tu liczy się refleks i spryt, a także...zdolności motoryczne. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej jajek. Proste? Niekoniecznie...Gracze rzucają dwoma kostkami - jedna pokazuje zadanie do wykonania (gdakanie jak kura, pianie jak kogut, złapanie jajka), druga - miejsce, w którym zdobyczne jajo należy...trzymać (pod pachą, w zgięciu ręki, pomiędzy kolanami, pod brodą i pomiędzy głową a ramieniem).

 ZOBACZ TEŻ: Cztery super planszówki dla przedszkolaka

Trzecia z wybranych przeze mnie gier, Skubane Kurczaki, to z kolei gra pamięciowa, dobra już dla czterolatków! Gra została wyróżniona niemiecką nagrodą Kinderspiel des Jahres.

Skubane kurczaki, od 65 zł

 prezenty na zajączka - klocki

Dwaj giganci branży - Lego i Playmobil są gotowi na każą, nawet zajączkową okazję. Do wyboru są zestawy i z królikami, i z kurczakami. Myślę, że dla klockomaniaków prezent trafiony w 10.

Playmobil, Warsztat zajączków wielkanocnych, od 57 zł

Lego, Kurczak wielkanocny, od 49 zł

prezenty na zajączka - zestawy kreatywne

A teraz coś dla miłośników robótek ręcznych - ciastolina Play-Doh w świątecznym opakowaniu oraz zestawy kreatywne do tworzenia własnych ozdób wielkanocncyh z filcu.  Małym miłośnikom gotowani polecam z kolei fantastyczny zestaw do robienia czekoladowych pisanek.

Zestaw kreatywny- kurczaki z pianki, od 8 zł;

zestaw kreatywny zajączki z filcu, 17 zł; 

prezenty na zajączka - ubrania

Zanim mnie zlinczujecie mówiąc, że tylko bezduszna osoba kupuje dzieciom w prezencie ciuchy i dodatki, szybko się wytłumaczę - jeszcze do niedawna też sądziłam, że to przestępstwo. A później los obdarzył mnie Siostrą Dziedzica, która z takim błyskiem w oczach rozpakowuje nowe sukienki, spódniczki i bluzeczki, że zmieniłam zdanie. Teraz uważam, że dla niektórych dzieci ubranie to może być prezent idealny!

sukienka dla niemowląt, od 30 zł

prezenty na zajączka - przytulanki

Na koniec - klasyka gatunku, czyli pluszaki. Co prawda rodzice za nimi nie przepadają, bo się zbierają kurz i walają się po podłodze, ale dzieciakom zupełnie to nie przeszkadza i zazwyczaj witają je z szeroko otwartymi ramionami. Ostatnia propozycja to popularna dzięki reklamom telewizyjnym "maskotka" dla starszaków - sama się...wykluwa, a później chodzi.

rodzina królików - zestaw niemowlęcy, od 129 zł;

Cobi Little Live Pets Jajko Kurczak Niespodzianka, od 64 zł