Data modyfikacji:

Smartwatch dla dziecka – jaki wybrać? Tani i dobry

W dzisiejszych czasach nowe technologie są nieodłącznym elementem naszego życia. Elektroniczne gadżety mogą znacząco ułatwiać życie i pomagać w codziennym funkcjonowaniu. Smartwatch to jedno z takich urządzeń, które może okazać się bardzo przydatne naszemu dziecku. Jak wybrać najlepszy model dla malucha? Podpowiadamy, jaki smartwatch dla dziecka wybrać.

Z tego tekstu dowiesz się:

 • Dlaczego warto kupić smartwatch dla dziecka?
 • Na co zwrócić uwagę podczas zakupu smartwatcha dla dziecka?
 • Jakie są cechy idealnego dziecięcego smartwatcha?
 • Jakie dodatkowe funkcje smartwatcha mogą przydać się dziecku?
 • Modele polecane dla dzieci.

Smartwatch to w dużym uproszczeniu inteligentny zegarek, który ze względu na łatwość obsługi jest dużo łatwiejszy w obsłudze od smartfona, ale posiada wiele jego funkcji.

Rodzice doceniają smartwatche przede wszystkim ze względu na możliwość bycia w stałym kontakcie z dzieckiem, a także na funkcję GPS, która pozwala śledzić aktualne miejsce przebywania ich pociechy.

Oczywiście inteligentne zegarki różnią się od siebie funkcjonalnościami oraz wyglądem, dlatego przed wyborem tego dla dziecka, ważne jest określenie funkcji i parametrów, na których najbardziej nam zależy.

Dlaczego warto kupić smartwatch dla dziecka?

Dzisiejsze czasy, w których technologie stają się coraz ważniejszym elementem naszej codzienności, bywają dużym zagrożeniem, ale z drugiej strony dają nam też wiele możliwości ochrony naszych dzieci.

Smartwatch jest jednym z tych urządzeń, które wpływa na bezpieczeństwo malucha i pozwala rodzicom spać spokojnie. Inteligentne zegarki to kompromis pomiędzy kompletnym brakiem kontaktu z dzieckiem na odległość lub kupieniem mu smartfona.

Zegarek ma o wiele więcej zalet niż smartfon ponieważ trudniej go zgubić czy zepsuć. Najważniejszą cechą smartwatcha, która jest istotna dla rodziców to funkcja GPS, która pozwala w każdej chwili sprawdzić położenie dziecka, a także funkcja rozmów dająca możliwość kontaktu z rodzicem w każdej chwili.

Ponadto smartwatche posiadają wbudowany alarm, którym można zastąpić standardowy budzik lub po prostu przypomnieć dziecku o różnych zajęciach np. pozalekcyjnych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu smartwatcha dla dziecka?

Jeśli twoje dziecko nie posiada smartfona i inteligentny zegarek ma być jego jednym urządzeniem tego typu, to bardzo ważne jest, aby posiadał wejście na kartę SIM, co umożliwi używanie smartwatcha jak standardowego telefonu.

Wiele sprzętów tego typu, szczególnie tych skierowanych do dorosłych pracuje w połączeniu z telefonem i tylko wtedy, kiedy znajduje się w jego zasięgu, dlatego przed zakupem smartwatcha dla dziecka, upewnij się czy ten model może działać niezależnie od innych sprzętów.

Takie samodzielne smartwatche posiadają wbudowaną pamięć, na której można zapisać kilka najważniejszych numerów, a także ustawić połączenia awaryjne. Kolejny aspektem, który należy rozważyć jest wiek dziecka. Pamiętaj, żeby dopasować trudność obsługi danego sprzętu do umiejętności twojej córki lub syna.

Jakie są cechy idealnego dziecięcego smartwatcha?

W przypadku zakupu inteligentnego zegarka dla dziecka mniej liczy się konkretna marka czy model, a zdecydowanie ważniejsze są konkretne cechy danego produktu.

Zegarek dla dziecka powinien przede wszystkim być wykonany z wysokiej jakości tworzywa, które będzie wytrzymałe na ewentualne wstrząsy czy uderzenia. Dzieci są wulkanem energii, a ich zabawy czasami skutkują upadkami, dlatego warto zadbać o odporność urządzenia, z którego będą codziennie korzystać. Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest wodoodporna obudowa, która zabezpieczy mechanizm smartwatcha w przypadku zanurzenia go w wodzie. 

W przypadku zegarka dla dziecka bardzo ważny jest też rodzaj zapięcia, które będzie na tyle solidne, aby zapobiec zgubieniu zegarka. Podczas podejmowania decyzji zakupowej polecamy zastanowić się nad odpowiednim wyświetlaczem.

Smartwatche różnią się między sobą posiadaniem dotykowego wyświetlacza lub sterowaniem za pomocą guzików. Ta druga opcja sprawdzi się w przypadku mniejszych dzieci, dla których używanie dotykowego ekranu może być za bardzo skomplikowane. Nie mniej ważna jest pojemność baterii. W tym przypadku warto dobrać zegarek do indywidualnych potrzeb dziecka.
Jeśli smartwatch ma służyć maluchowi podczas wycieczek czy samodzielnych wyjazdów, warto aby bateria miała większą pojemność i wytrzymywała kilka dni. Jeśli zegarek ma być używany przez dziecko jedynie podczas zajęć szkolnych, to rodzice mogą sami pilnować ładowania sprzętu i wtedy można zdecydować się na mniejszą baterię.

Na koniec cecha, która z pewnością będzie najbardziej istotna dla wielu dzieci, czyli wygląd smartwatcha. W tej kwestii każdy rodzic musi polegać na swoim guście i preferencjach dziecka.

Obecnie producenci prześcigają się między sobą w tworzeniu coraz bardziej designerskich gadżetów, dlatego na pewno będziesz mógł znaleźć zegarek, który spełni najwyższe wymagania. Pamiętaj również , że wysoka jakość sprzętu wcale nie musi wiązać z wysoką ceną sprzętu. Czasami bardzo dobry, posiadający wszystkie potrzebne funkcje, sprzęt można kupić już za 150-200 zł.

Jakie dodatkowe funkcje smartwatcha mogą przydać się dziecku?

Sprawdzanie godziny, połączenia telefoniczne, alarm i GPS to najważniejsze funkcje, które będą przydatne twojemu dziecku, ale nie oznacza to, że smartwatche nie mają innych wartych poznania funkcjonalności.

Inteligentny zegarek może być świetnym asystentem ćwiczeń twojego dziecka i motywować go codziennej aktywności ze względu na posiadanie krokomierza.

Ponadto, wiele smartwatchy wyposażonych jest system głośnomówiący, rejestr połączeń, zdalny podsłuch, stoper, bluetooth a nawet gry edukacyjne. Funkcjami, które mogą przydać się podczas wycieczek są: kompas i wysokościomierz –  dzięki nim twoje dziecko będzie mieć pod ręką wiele przydatnych informacji.

Modele polecane dla dzieci

 • Garett Kids 5
 • Garmin Vivofit 2 Junior
 • Vtech Kidizoom Smart Watch
 • Garett Kids Happy
 • Xblitz FindMe
 • Prolink Vega Kids GPS
 • Xblitz LoveMe
 • ART SGPS01G
 • Garett Kids 2
 • Media Kids Locator

Garett Kids 5 

Firma Garett specjalizuje się w zegarkach dla dzieci, wśród modeli tego producenta można znaleźć wiele wzorów i kolorów smartwatche dostosowanych do różnych grup wiekowych.

Garmin Vivofit 2 Junior

Garmin Vivofit 2 Junior wyróżnia się ciekawym designem na tle innych dziecięcych smartwatchy. Posiada podłużną, wąską tarcze i kolorowe paski z bajkowymi wzorami.

Vtech Kidizoom Smart Watch

Funkcjonalny i prosty smartwatch stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach.

Garett Kids Happy

Kolejny z modeli firmy Garett. Model posiada wbudowany aparat, co pozwali twojemu dziecku na robienie zdjęć.

Xblitz FindMe

Nowoczesny, wielofunkcyjny smartwatch zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci.

Prolink Vega Kids GPS

Model, który posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności, a do tego w bardzo dobrej cenie.

Xblitz LoveMe

Dużą zaletą tego modelu jest slot wejścia na kartę SIM oraz duży, dotykowy ekran.

ART SGPS01G

Ten zegarek to smartwatch z podstawowymi funkcjami, który skierowany jest do starszych dzieci. Współpracuje z systemem iOS oraz Android.

Garett Kids 2

Kolejny bardzo udany model Garetta Kids z wieloma funkcjami ekstra.

Media Kids Locator

Prosty w obsłudze smartwatch, który umożliwia synchronizację ze smartfonem, a także posiada osobne wejście na kartę microSIM.