Data modyfikacji:

Jak zrobić trampolinę w ziemi?

W ostatnich latach dużą popularność zyskały trampoliny ogrodowe. Takie atrakcje ucieszą dzieci w każdej grupie wiekowej, a równie chętnie korzystają z niej dorośli. Tradycyjna trampolina ustawiona na stelażu zajmuje dużo miejsca, które jest wyjątkowo cenne szczególnie w małych, przydomowych ogrodach. Aby zaoszczędzić przestrzeń i nie przytłoczyć swojego ogródka sporej wielkości konstrukcją, warto zdecydować się na alternatywną trampolinę mocowaną w ziemi. Takie rozwiązanie nie tylko nie zaburza estetycznego wyglądu ogrodu, ale także jest znacznie łatwiejsze w obsłudze. Chociaż mocowanie tego typu atrakcji w ogrodzie może wydawać się trudne, w rzeczywistości wcale takie nie jest. 

Przeczytaj również: Trampoliny do ćwiczeń

trampolina w ziemi

Trampolina ogrodowa w ziemi – czy jest bezpieczna dla dzieci?

Trampolina ogrodowa to popularna trakcja i coraz częściej znaleźć ją można w przydomowych ogródkach. Chociaż na takie rozwiązanie zdecydowało się mnóstwo osób, niektórzy rodzice wciąż mają wątpliwości, czy trampolina to bezpieczny gadżet dla dzieci. Nie jest tajemnicą, że każda aktywność fizyczna uprawiana przez dziecko niesie ze sobą korzyści w postaci lepszej sprawności. Skacząc na trampolinie, dziecko dostarcza sobie sporą dawkę zdrowego ruchu. Aby zapewnić dziecku odpowiednią ochronę podczas skakania na trampolinie, należy przestrzegać kilku niezwykle ważnych zasad:

  • należy stosować się do zaleceń producenta mówiących o maksymalnej ilości osób, które w tym samym czasie korzystają z trampoliny. Zazwyczaj im mniejszy batut, tym mniej osób może w jednym czasie skakać na trampolinie. Najbezpieczniejszą opcją jest użytkowanie trampoliny przez jedną osobę, 
  • dzieci powinny bawić się na trampolinie tylko pod opieką osób dorosłych
  • skakać należy boso. Nie zaleca się skakania w butach, ponieważ może to przyczynić się do urazu stawu skokowego,
  • trampolina powinna być stabilnie przymocowana do ziemi
  • skoki oraz inne akrobacje wykonywane na trampolinie muszą odbywać się zawsze pod kontrolą osób dorosłych

Trampolina do instalacji w ziemi – co należy o niej wiedzieć?

Umieszczenie trampoliny w ziemi to idealny pomysł, który świetnie się sprawdzi w małych ogrodach. Tradycyjna trampolina ustawiona na metalowym stelażu może przytłoczyć ogród i sprawiać wrażenie, że jest on zagracony. Instalacja trampoliny w ziemi wymaga wykonania odpowiednio głębokiego otworu w ziemi. Trampolina wkopana w ziemie to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – batut znajduje się na wysokości gruntu, dlatego uniemożliwia to spadnięcie dziecka podczas zabawy z dużej wysokości. Podczas montażu takiego sprzętu należy zmierzyć średnicę trampoliny i dokładnie dopasować do niej wykonywany w ziemi otwór – zbyt duży otwór może spowodować, że mniejsze dzieci przypadkiem wpadną pod trampolinę.

Jaką trampolinę wybrać?

Trampolina do instalacji w ziemi to bardzo popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Wśród polecanych modeli takich trampolin można wyróżnić:

Berg Inground EazyFit

Model czworokątnej trampoliny ogrodowej o wymiarach 330 x 220 cm. Posiada 8-krotnie zszyte trójkątne uchwyty, które przytwierdzają sprężyny do maty. Takie rozwiązanie gwarantuje doskonałą trwałość i bezpieczeństwo. Ten egzemplarz posiada osprężynowanie Goldspring, które wyróżnia się najwyższą jakością.

Exit Toys Silhouette

Ten model wzbogacony został o wysoką siatkę zabezpieczającą, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wypadnięcia dziecka poza obszar trampoliny. Podczas skakania na trampolinie stopy dziecka są zabezpieczone przed dostaniem się między ocynkowane sprężyny dzięki krawędzi ochronnej. Wymiary tego modelu to 244 x 366 cm, a maksymalne obciążenie to aż 120 kg

Zdjęcie:  twenty20photos/Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!